Prasmīgs CV

Gan prasmīgs CV, gan pavirši izveidots CV – tie abi var būt potenciālā darba devēja pirmais iespaids par jums. Līdz ar to, nav šaubu, ka vēlaties to sagatavot ideālu! Taču der zināt, ka CV ir spējīgs ne tikai palīdzēt izcelties un iegūt sapņu darbu, bet gan arī sagraut jūsu izredzes. Viss atkarīgs no tā, vai jūsu CV būs patiesi labi sagatavots.

Satura rādītājs
Satura rādītājs

Izveidojiet savu CV 15 minūšu laikā

Mūsu bezmaksas prasmīgi izstrādātu CV veidņu kolekcija palīdzēs jums izcelties no pūļa un tikt soli tuvāk jūsu sapņu darbam.

Izveidojiet savu CV

Šeit vietā ir jautājums – bet kāds ir prasmīgs CV? Īsā atbilde – tas ne tikai izceļ jūsu prasmes un pieredzi, bet arī parāda jūsu kā kandidāta unikālo vērtību piedāvājumu. Taču, lai uzzinātu visas nianses, kas padara CV par veiksmīgu, iesakām izlasīt šo rakstu. Tas palīdzēs dubultot jūsu iespējas tikt pieņemtam sapņu darbā!

Tāpat ieskatieties mūsu mājaslapā, lai aplūkotu jau gatavus veiksmīgu CV paraugus !

Prasmīgs CV

CV nozīme

CV jeb Curriculum Vitae ir dokuments un informācija, kas sniedz visaptverošu kopsavilkumu par jūsu izglītību, darba pieredzi, prasmēm, sasniegumiem un citu būtisku informāciju par sevi. Bieži vien tas ir pirmais kontaktpunkts starp darba meklētāju un potenciālo darba devēju. Līdz ar to, nav šaubu, ka CV ir būtisks instruments darba meklēšanas procesā. Taču, pirms iedziļināmies veiksmīga CV sagatavošanas niansēs, pārrunāsim, kāpēc CV vispār ir nozīmīgs.

Kādēļ vērts veltīt laiku laba CV sagatavošanai?

CV ir gluži kā vizītkarte – tas var palīdzēt jums izcelties ļoti pārpildītajā darba tirgū vai arī…vienkārši nonākt miskastē, ko jūs noteikti nevēlaties. Tieši tādēļ prasmīgs CV ir tik nozīmīgs. Ar tā palīdzību jūs varat parādīt, ka nevis vienkārši aprakstāt savu dzīves gājumu, bet gan esat spējīgs atrisināt darba devēja problēmu, līdzīgi kā biznesā.

📌Padoms: Prasmīgs CV ir paredzēts nevis vienkārši sava dzīves gājuma aprakstam, bet gan tam, lai demonstrētu, kā jūs varat būt noderīgs konkrētajā uzņēmumā. Viena no CV labākajām īpašībām – tas ļauj pielāgot savu pieteikumu konkrētā darba prasībām, izceļot prasmes un pieredzi, kas ir visatbilstošākā amatam.

Rezumējot – prasmīgs CV ir būtiska darba meklēšanas sastāvdaļa. Konkurētspējīgā darba tirgū prasmīgs CV var sniegt jums priekšrocības pār citiem kandidātiem, parādot jūsu unikālās stiprās puses un vērtību. Laika un pūļu ieguldīšana veiksmīga CV izveidē var ievērojami palielināt jūsu izredzes iegūt savu sapņu darbu – vai vismaz pārliecināt darba devēju, ka esat tam vispiemērotākais kandidāts!

Kāds tas ir – prasmīgs CV?

Laiks ķerties vērsim pie ragiem un noskaidrot, kas konkrēti ir atrodams ļoti veiksmīgu cilvēku CV saturā. Iepazīstieties ar mūsu sagatavotajiem padomiem un piemēriem, kas palīdzēs atklāt prasmīgi sagatavota CV noslēpumu!

Prasmīgs CV

1. Pareizs noformējums

Pirmais solis prasmīga CV izveidē ir pareizā formāta izvēle. Pastāv trīs CV formātu veidi: hronoloģiskie, funkcionālie un kombinētie.

 • Hronoloģiskais CV : šajā formātā jūsu darba pieredze ir norādīta apgrieztā hronoloģiskā secībā. Respektīvi, sākot ar jūsu pēdējo darba vietu. Hronoloģiskais formāts ir vislabāk piemērots darba meklētājiem ar nemainīgu darba vēsturi un skaidru karjeras virzību.

 • Funkcionālais CV : šis formāts fokusējas uz jūsu prasmēm un zināšanām, nevis uz iepriekšējo darba vietu vēsturi. Funkcionālais CV ir vislabāk piemērots tiem darba meklētājiem, kuri maina karjeru vai vēl nav ieguvuši darba pieredzi.

 • Kombinētais CV : šis formāts apvieno hronoloģiskos un funkcionālos formātus, izceļot gan iepriekšējās darba vietas, gan iegūtās prasmes un zināšanas. Tas ir vislabāk piemērots tiem darba meklētājiem, kuriem ir ilggadēja darba pieredze un kuri vēlas izcelt īpašas prasmes.
📌Padoms: Izvēloties CV formātu visbiežāk tiek domāts par esošo darba pieredzi un prasmēm. Taču mēs iesakām palūkoties no citas puses – kādu CV formātu labprātāk lasītu jūsu potenciālais darba devējs? Kāds CV formāts vislabāk atbilst jūsu karjeras mērķiem?

Atbildot godīgi uz šiem jautājumiem, jūs būsiet spējīgs izvēlēties ne tikai tādu CV formātu, kas jums vislabāk patīk, bet gan tādu, ko jūsu potenciālais darba devējs sapņo saņemt!

📌Padoms: Mūsu gatavajos CV piemēros jūs noteikti atradīsiet savai profesijai un nozarei atbilstošāko CV dizainu un noformējumu!

2. Pielāgots konkrētajai vakancei

Viens no svarīgākajiem prasmīgi sagatavota CV aspektiem ir tā pielāgošana konkrētajai vakancei. Darba devēji vēlas redzēt, ka jums ir prasmes un pieredze, kas atbilst viņu darba prasībām.

Saskaņā ar CareerBuilder datiem , 2 galvenie iemesli CV noraidīšanai ir:

 • Bezpersoniski pieteikumi (84%)
 • CV pielāgošanas trūkums (54%)

Lai pielāgotu savu CV, rūpīgi izlasiet darba aprakstu un ‘’atkodiet’’ prasmes un pieredzi, kas ir vissvarīgākās darba devējam. Pēc tam atbilstoši pielāgojiet savu CV tādā veidā, lai izceltu šīs prasmes un pieredzi.

Piemērs:

Ja darba aprakstā ir norādīts, ka viena no vēlamajām prasmēm ir darbs ar noteiktām programmatūrām (piemēram, MS Excel ), tad noteikti savā CV izceliet tādu pieredzi. Varbūt vakancē ir minēts, ka nepieciešamas lieliskas komunikācijas prasmes? Tad izceliet piemērus, kas parāda, kā jūsu komunikācijas prasmes ir palīdzējušas gūt panākumus iepriekšējās lomās.


📌Padoms: Visefektīvākais veids, kā pārliecināt darba devēju, ka jūs esat piemērots konkrētajam amatam, ir prasmīgi pielāgot savu CV konkrētajam vakances aprakstam

3. Fokusēts uz prasmēm un sasniegumiem

Prasmīgs CV – tam vajadzētu izcelt jūsu galvenās prasmes un sasniegumus, nevis tikai uzskaitīt iepriekšējos darba pienākumus. Padomājiet – ko potenciālajam darba devējam izsaka tas, ka iepriekšējā darba vietā jūsu pienākums bija apkalpot klientus? Šāds teksts pat nesniedz informāciju par to, vai jūs vispār tikāt galā ar šo pienākumu!

Lai noteiktu savas galvenās prasmes un sasniegumus, pajautājiet sev:

 • Kādas ir manas unikālās stiprās puses un spējas?
 • Ko esmu paveicis savās iepriekšējās lomās?
 • Kādus izaicinājumus esmu pārvarējis, un kā man tas izdevās?
 • Kā es esmu palīdzējis atrisināt kādu problēmu savā iepriekšējā darba vietā?
 • Kādu ieguldījumu es esmu sniedzis savas darba vietas/uzņēmuma izaugsmē?

Kad esat identificējis savas galvenās prasmes un sasniegumus, efektīvi un prasmīgi uzskaitiet tos savā CV. Izmantojiet punktus, lai izceltu konkrētus sasniegumus. Tāpat neaizmirstiet minēt spēcīgus darbības vārdus, lai akcentētu sava darba ietekmi un nozīmīgumu.

Lūk, uzskatāms piemērs, kas izceļ divas atšķirīgas pieejas:

NEPAREIZI
Biju atbildīgs par komandas vadību

PAREIZI
Pielietoju praksē augstskolā apgūto menedžmenta teoriju. Veiksmīgi vadīju 10 darbinieku komandu. Tā rezultātā komandas produktivitātes rādītājs pieauga par 20% viena gada laikā.

Prasmīgs CV

4. Iekļauj skaitļus un faktus

Atcerieties – jūsu potenciālais darba devējs ir arī uzņēmējs. Un tagad padomājiet – kas spēj iespaidot uzņēmējus? Visbiežāk tie būs cipari un fakti, nevis tukši vārdi. Tieši tādēļ prasmīgs CV iekļauj kvantitīvus rādītājus, datus, faktus un spēcīgus darbības vārdus.

Spēcīgi darbības vārdi palīdz izteikt jūsu darba ietekmi, savukārt kvantitatīvi rādītāji sniedz konkrētus pierādījumus. Turpretim tukši vārdi un neskaidri apgalvojumi var mazināt jūsu sasniegumu ietekmi.

Lūk, divi uzskatāmi atšķirīgi piemēri:

NEPAREIZI

Frāze “Darbojos ar mārketinga kampaņām” nesniedz nekādu kontekstu vai neuzskaita izmērāmus rezultātus. Turklāt tas jums nekā nepalīdz izcelties konkurentu vidū.


PAREIZI

Tā vietā jūs varētu teikt: “Izstrādātas un īstenotas 10 mārketinga kampaņas, kuru rezultātā vietnes apmeklējumu skaits palielinājās par 25% un pārdošanas apjoms — par 10%.’’ Šāds teikums automātiski skan daudz pārliecinošāk.


⚠️Svarīgi: savā CV izmantojot kvantitatīvus rādītājus, ir svarīgi būt godīgam un precīzam. Piemēram, ja jūs apgalvojat, ka esat "palielinājis pārdošanas apjomus par 100%’’, bet nemināt, ka pārdošanas apjomus patiesībā ietekmējis kāds cits notikums, apgalvojums izrādās maldinošs vai negodīgs.

Atcerieties, ka darba devēji intervijas laikā var uzdot papildu jautājumus, tāpēc ir svarīgi spēt pamatot savus sasniegumus ar konkrētiem piemēriem vai datiem.

5. Prasmīgs CV – īss un kodolīgs

Kad runa ir par veiksmīga CV rakstīšanu, ir svarīgi, lai tas būtu īss un kodolīgs. Darba devējiem vai personāla atlases speciālistiem bieži ir ierobežots laiks. Tādējādi garš un sarežģīts dokuments var ātri kļūt par milzīgu un nepievilcīgu problēmu. Saskaņā ar Zety datiem, vidējais CV garums ir 489 vārdi.

Īss, labi sakārtots jeb prasmīgs CV var palīdzēt jums izcelties un atstāt pozitīvu iespaidu. Turklāt tas acumirklīgi rada daudz profesionālāku iespaidu nekā gara biogrāfija. Īss CV ļauj prasmīgi izcelt savas atbilstošākās prasmes, pieredzi un sasniegumus, kā arī pierādīt savu piemērotību darbam. Turklāt tas parāda, ka jūs protat izvērtēt prioritātes, kas ir vērtīga īpašība daudzās nozarēs

Lūk, praktiski padomi, kā padarīt savu CV īsu un kodolīgu:

 • Optimālais CV garums ir 1-2 lappuses – atcerieties, ka jūs nerakstāt autobiogrāfiju. CV dokuments ir vairāk par pašu vakanci nekā par jums. Tādēļ iekļaujiet tikai to informāciju, kas būs būtiska jūsu potenciālajam darba devējam.

 • Rūpīgi izvērtējiet valodas un gramatikas lietojumu – vārdiem un teikumiem ir liela nozīme. Vienmēr pārliecinieties, ka jūsu CV ir uzrakstīts, ievērojot labākos rakstīšanas principus. Viens vārds var aizstāt desmit liekus, tādēļ izmantojiet šo priekšrocību.

 • Izmantojiet nozares terminoloģiju un atslēgvārdus – tas ir labākais veids, kā parādīt savu profesionalitāti un to, ka jūs orientējaties konkrētajā jomā. Turklāt profesionālās terminoloģijas un atslēgvārdu lietojums ievērojami saīsinās CV garumu.

 • Iekļaujiet profesionālo kopsavilkumu CV sākumā – profesionāls kopsavilkums ir īss paziņojums, kas izceļ jūsu kā kandidāta kvalifikāciju un vērtības piedāvājumu. Tam jābūt pielāgotam konkrētajai vakancei un jāsniedz skaidrs pārskats par jūsu svarīgākajām prasmēm, pieredzi un sasniegumiem. Labi izstrādāts profesionāls kopsavilkums var piesaistīt darba devēja uzmanību un pamudināt viņu lasīt tālāk, tā kā šai sadaļai jāatrodas pašā CV augšpusē, tūlīt pēc jūsu kontaktinformācijas.
💡 Atcerieties: Jūs būsiet pārsteigts uzzinot, ka īsa CV sarakstīšana patiesībā aizņem vairāk laika nekā gara CV sarakstīšana. Taču tas nav pārsteidzoši, jo rakstīt īsi, kodolīgi un izmantojot profesionālu nozares terminoloģiju vai atslēgvārdus ir īsta māksla.

Garantējam, ka veltītais laiks īsa un kodolīga CV sarakstīšanai ir to vērts, jo lielākā daļa darba devēju to patiešām augsti novērtēs.

6. Vienkāršs, bet unikāls CV dizains

Nav pārsteigums, ka mūsdienu sociālo mediju laikmetā mēs arvien vairāk pievēršam uzmanību patīkamam vizuālajam noformējumam. Darba meklētājiem ir vērtīgi zināt, ka tas attiecas arī uz CV. Unikāls, profesionāls CV dizains ne tikai piesaista uzmanību, bet gan arī palīdz padarīt jūsu CV vieglāk izlasāmu. Tātad – prasmīgs CV ir arī skaists CV!

Saskaņā ar The Ladders pētījumu, personāla atlases speciālisti CV ‘’skenēšanai’’ velta tikai 7 sekundes. Papildus tam, ir zināms, kādu dizainu un izkārtojumu potenciālie darba devēji visvairāk novērtēs. Tas ir:

 • Skaidrs, vienkāršs CV, kas izmanto loģiskus izkārtojumus, bet izceļ svarīgāko
 • Pārskats augšpusē (piemēram, profesionālā kopsavilkuma sadaļa)
 • Skaidri, salasāmi fonti

Tātad, sāksim ar pamatiem – prasmīgs CV sastāv no šādiem galvenajiem blokiem:

 • Kontaktinformācija
 • Profesionālais kopsavilkums
 • Prasmes
 • Izglītība
 • Darba pieredze
 • Sertifikāti
 • Valodu zināšanas
 • Atsauksmes

Dizaina uzdevums ir sakārtot šos informācijas blokus tādā veidā, lai tie būtu gan viegli pārskatāmi, gan patīkami noformēti. Papildus tam, ar dažādu grafisko risinājumu palīdzību – ridnām, kolonnām, tabulām, krāsu blokiem vai burtu izcēlumiem – jūs varat viegli izcelt svarīgāko informāciju savā CV.

💡 Atcerieties: Lai gan CV patiešām ir dokuments, tas nenozīmē, ka tam ir jābūt garlaicīgam! Turklāt unikāls CV dizains sniedz jums iespēju izcelties citu kandidātu vidū – kādēļ gan to neizmantot?

📌Padoms: Neuztraucieties, ja neesat dzimis grafiskais dizaineris. Mūsu mājaslapā atradīsiet jau gatavas CV veidnes . Tos ir veidojuši profesionāli dzaineri un personāla atlases speciālisti. Tātad – jums atliek tikai ievadīt personīgo informāciju, jo par unikālu dizainu jau ir padomāts!

Prasmīgs CV

Kopsavilkums: prasmīgs CV īsā laikā

Prasmīgs CV – tas var šķist laikietilpīgs uzdevums. Taču ir vairāki veidi, kā racionalizēt procesu un ātri izveidot efektīvu CV. Pirmkārt, ir svarīgi saprast, ko darba devēji meklē, un pielāgot jūsu CV tā, lai pilnībā atbilstu meklētajam. Šajā dokumentā jums jāspēj nodot viena vienīga ziņa – tikai jūs (un neviens cits) esat ideālais kandidāts šim amatam.

Lai īsā laikā izveidotu veiksmīgu CV, jums noderēs šī papildu informācija no mūsu personāla atlases speciālistiem:

 • Parādiet savu personību – lai gan CV ir profesionāls dokuments, tas, kas atšķirs jūs no konkurentiem, būs jūsu unikālās īpašības. Neaizmirstiet to iekļaut savā CV!

 • Vienmēr pielāgojiet CV vakancei – nekad nesūtiet vienu un to pašu CV uz dažādām vakancēm. Tā vietā izmantojiet darba aprakstā izmantotos atslēgvārdus un terminoloģiju, lai iekļautu tos savā CV.

 • Saglabājiet CV izkārtojumu tīru un viegli lasāmu – izmantojiet skaidrus virsrakstus un pieturpunktus, lai sakārtotu informāciju par sevi un atvieglotu darba devējiem iespēju izskatīt jūsu CV.

 • Nekad neizlaidiet profesionālā kopsavilkuma sadaļu – šī sadaļa atrodas pašā CV augšpusē, un tas nozīmē, ka jums jāspēj pāris teikumos piesaistīt darba devēja uzmanību un pārliecināt viņu turpināt lasīt jūsu CV.

 • Izsakiet savus sasniegumus ar skaitļiem un faktiem – tas palīdzēs nodrošināt kontekstu un parādīt jūsu vērtību.

 • Pārlasiet savu CV pirms nosūtīšanas – pārliecinieties, ka dokumentā nav drukas, gramatikas vai stilistikas kļūdu. Perfekta valoda palīdzēs Tev parādīt sevi kā uz detaļām orientētu un profesionālu kandidātu.

 • Pievienojiet savam CV motivācijas vēstuli – tā ir iespēja izstāstīt izvērstāk, kādēļ vēlaties strādāt konkrētajā uzņēmumā. Nezināt, kā rakstīt motivācijas vēstuli? Izmantojiet mūsu sagatavotās CV veidnes un iegūstiet pieeju motivācijas vēstuļu šabloniem.

 • Izcelieties ar labu gaumi – nevar noliegt, ka CV lielu nozīmi spēlē vizuālais aspekts. Izmantojiet šo faktu savā labā, izvēloties noformēt CV vienkāršā, taču unikālā dizainā.
📌Padoms: Labākais veids, kā atrast veiksmīga CV atslēgu, ir izmēģināt vairākus CV dizainus un pielāgot tos dažādām darba vakancēm. Nepalaidiet garām šo iespēju un apskatiet mūsu mājaslapā pieejamos CV paraugus ! Tas ir īsākais un vienkāršākais ceļš uz jūsu sapņu darbu!


Biežāk uzdotie jautājumi

Kā veidot savu CV, ja vēlaties pieteikties darbam ārzemēs?

Šajā rakstā uzskaitītie padomi un praktiskie piemēri ir universāli un piemērojami CV izveidei gan Latvijā, gan ārzemēs. Taču daži praktiski padomi, kas palīdzēs izveidot spēcīgu pieteikumu darbam ārzemēs, iekļauj:

 • Lejupielādējiet un sūtiet savu CV darba devējam PDF formātā – tas palīdzēs Tev izvairīties no dažādām formatēšanas kļūdām.

 • Pārliecinieties, ka esat sagatavojis CV gramatiski un stilistiski pareizi jūsu mērķa valodā – papildus tam, vienmēr pārbaudiet nozares terminoloģiju konkrētajā valodā.

 • Pievienojiet savam CV atsauksmju sadaļu – daudzās valstīs tas var būt obligāts nosacījums.

Kāda ir biežāk pieļautā kļūda prasmīga CV izveidē?

Kā jau daudzās citās mūsu dzīves jomās, slinkums kaitē arī CV izveidē – standartizētu CV sūtīšana uz vairākām vakancēm ir biežāk pieļautā kļūda.

Nežēlojiet laiku sava CV pielāgošanai konkrētā darba devēja vajadzībām, jo tā var izrādīties laimīgā biļete uz jūsu sapņu darbu! Ir kļūdaini domāt, ka visi jūsu nozares speciālisti dara vienu un to pašu. Izcelieties ar savu unikālo pieredzi un sasniegumiem tādās CV sadaļās kā profesionālais kopsavilkums, darba pieredze, prasmes.

Vēlaties izveidot veiksmīgu CV, taču baidāties pieļaut rupjas kļūdas saturā, dizainā un noformējumā? Uztraukumam nav pamata! Varat izmantot mūsu piedāvātos CV paraugus , kas pielāgoti katrai nozarei atsevišķi. Vienīgais, kas jums jāizdara – jāpapildina CV paraugs ar savu unikālo pieredzi, prasmēm un sasniegumiem. Jūs būsiet pārsteigts, cik vienkārši ir izveidot prasmīgu CV šādā veidā!

Izveidojiet savu CV, izmantojot labākās veidnes

Izveidojiet savu CV 15 minūšu laikā

Mūsu bezmaksas prasmīgi izstrādātu CV veidņu kolekcija palīdzēs jums izcelties no pūļa un tikt soli tuvāk jūsu sapņu darbam.

Izveidojiet savu CV

Vēstuļu paraugi lejupielādei

Motivācijas vēstules veidne
Motivācijas vēstules veidne
Motivācijas vēstules dizains
Motivācijas vēstules dizains
Motivācijas vēstules veidne studentiem - augstskola
Motivācijas vēstules veidne studentiem - augstskola
Veidne motivācijas vēstulei, lai iesaistītos
Veidne motivācijas vēstulei, lai iesaistītos