Atkāpšanās No Amata: Kā Pareizi Uzrakstīt Atlūguma Vēstuli

Lēmums atkāpties no darba ir nopietns solis, kas prasa rūpīgu sagatavošanos un plānošanu. Neatkarīgi no tā, vai jūs esat atradis jaunu darba piedāvājumu vai vienkārši vēlaties mainīt karjeras virzienu, ir svarīgi izdarīt to profesionāli un ar cieņu. Viena no svarīgākajām darbībām šajā procesā ir atkāpšanās vēstules uzrakstīšana.

Satura rādītājs
Satura rādītājs

Izveidojiet savu CV 15 minūšu laikā

Mūsu bezmaksas prasmīgi izstrādātu CV veidņu kolekcija palīdzēs jums izcelties no pūļa un tikt soli tuvāk jūsu sapņu darbam.

Izveidojiet savu CV

Lai gan ne vienmēr ir nepieciešams rakstīt oficiālu atkāpšanās vēstuli, dažās situācijās tas var būt izdevīgi, jo tā ir iespēja oficiāli paziņot par savu lēmumu un atstāt labu iespaidu. Šajā rakstā mēs aplūkosim, kādos gadījumos būtu ieteicams uzrakstīt atlūguma vēstuli un kā to pareizi noformēt, lai nodrošinātu veiksmīgu atkāpšanos no darba.

Galvenie raksta akcenti:

  • Atkāpšanās vēstules piemērs profesionālai atkāpšanās uzsākšanai: Piemērs, kā strukturēt atlūguma vēstuli, lai nodrošinātu skaidru, īsu un profesionālu komunikāciju.
  • Kāpēc iesniegt atkāpšanās vēstuli: Izskaidrots, kādēļ ir svarīgi iesniegt atlūguma vēstuli un kā tā palīdz radīt papīra pēdas un veidot profesionālas attiecības.
  • Atkāpšanās vēstules galvenie elementi: Norādījumi par to, kas jāiekļauj atlūguma vēstulē, lai tā būtu efektīva un veicinātu veiksmīgu pārejas procesu.
  • Izvairīšanās no kļūdām atlūguma vēstulē: Izskaidrots, kāpēc kritikai un atsauksmēm nevajadzētu būt par daļu no atlūguma vēstules un kāpēc tam ir vieta citā kontekstā.
Jauna sieviete, kas izmanto klēpjdatoru, sazinās internetā ar klientu mājās

Praktisks Atkāpšanās Vēstules Paraugs


Tālāk ir piemērs, kā izskatās vienkārša, bet efektīva atlūguma vēstule. To varat izmantot, lai informētu savu darba devēju par lēmumu aiziet no darba, saglabājot profesionālu toni un cieņu.

Atlūguma Vēstules Paraugs

Linards Lācis

123 Lāčplēša iela, LV-1234, Rīga, Latvija

Tālrunis: +371 12345678

E-pasts: linards.lacis@example.com

2024. gada 29. septembris


Darba Devēja Vārds

ABC Kompānija

Rīga, Latvija


Cienījamais [Darba Devēja Vārds],

Kā mēs iepriekš apspriedām, es atkāpjos no sava amata kā [amats] uzņēmumā ABC. Mana pēdējā darba diena būs [datums], kas ir [X] nedēļas no šodienas.

Šis nebija viegls lēmums, taču esmu nolēmis turpināt karjeru [jaunā jomā vai nozarē], tāpēc pieņemu jaunu amatu, kas ļaus man attīstīt savas prasmes un turpināt profesionālo izaugsmi.

Es ļoti novērtēju laiku, ko pavadīju, strādājot ABC, un esmu daudz iemācījies, kas noteikti tiks izmantots turpmākajā darbībā. Paldies par jūsu atbalstu un sniegtajām iespējām pēdējo [X] gadu laikā.

[Esi gatavs iekļaut specifiskas atsauces uz projektiem, uz kuriem bijāt lepns strādāt, piemēram, “Šajā laikā es īpaši izbaudīju sadarbību ar analīzes komandu, pārdošanas un mārketinga nodaļām, lai palaistu mūsu jaunāko produktu versiju.” vai “Šie 6 gadi bija lieliska pieredze, un esmu lepns, ka izdevās vadīt uzņēmuma ienesīgāko portfeli, kas katru gadu pārsniedza mūsu mērķus.”]

Es apņemos nodrošināt, lai pārejas posms noritētu pēc iespējas gludāk, un labprāt tiktos ar jums, lai pārrunātu veidus, kā varu nodot savus projektus un pienākumus.

Vēlu jums un komandai turpmākus panākumus un ceru, ka saglabāsim kontaktus.

Paldies par visu,

[Paraksts]

Linards Lācis


Soli Pa Solim: Kā Uzrakstīt Atkāpšanās Vēstuli


Atkāpšanās vēstulei ir jābūt īsai, precīzai un profesionālai. Tas ir dokuments, kas galvenokārt kalpo transakcijai, tādēļ tajā nevajadzētu iekļaut pārāk daudz personiskas informācijas vai detaļu. Atkāpšanās vēstulei jānodrošina skaidra komunikācija par jūsu lēmumu aiziet no amata, saglabājot profesionālās attiecības ar darba devēju. Tālāk ir izklāstīti galvenie soļi, kas jāņem vērā, rakstot atlūguma vēstuli.

Uzņēmējas portrets pie rakstāmgalda

1. Uzrunājiet savu priekšnieku vai HR pārstāvi

Atkāpšanās vēstulei vienmēr ir jāsākas ar oficiālu un cieņpilnu uzrunu. Adresējiet vēstuli tieši tam cilvēkam, kurš ir atbildīgs par jūsu darbinieku dokumentāciju vai ar kuru esat visvairāk strādājis. Piemēram, ja jūs strādājat lielā uzņēmumā, vēstule var tikt adresēta tiešajam priekšniekam, tomēr ir ieteicams iekļaut arī kopiju (CC) uzņēmuma personāla nodaļai (HR).

ikonu pārbaudePiemērs uzrunai:
“Cienījamais [priekšnieka vārds],” vai “Labdien, [HR nodaļas pārstāvja vārds],”

Ja neesat pārliecināts, kam tieši rakstīt, varat noskaidrot šo informāciju pie personāla nodaļas vai, ja iespējams, arī pie kāda kolēģa, kurš nesen aizgājis no amata.

2. Skaidri norādiet savu aiziešanas datumu

Vienmēr skaidri un precīzi norādiet, kad plānojat beigt darbu. Tas ir būtiski, lai neradītu neskaidrības attiecībā uz jūsu aiziešanas datumu un ļautu darba devējam sagatavoties jūsu pienākumu nodošanai citiem. Norādiet datumu, kas atbilst jūsu līgumā norādītajam paziņošanas laikam, kas bieži vien ir vismaz divas nedēļas.

ikonu pārbaudePiemēram:
“Es vēlos paziņot, ka mana pēdējā darba diena būs [precīzs datums], kas ir [X] nedēļas no šodienas.”

Šī informācija ir būtiska, jo tā ļauj darba devējam skaidri saprast, cik daudz laika viņiem ir, lai plānotu jūsu aizstāšanu un nodrošinātu, ka visi jūsu pienākumi tiek nodoti atbildīgajām personām.

3. Pateicieties par iegūto pieredzi

Izsakiet patiesu pateicību par pieredzi, ko esat guvis, strādājot uzņēmumā. Šī sadaļa ne tikai parāda jūsu profesionalitāti, bet arī atstāj pozitīvu iespaidu uz darba devēju. Pateicība var būt vispārīga vai konkrēti saistīta ar sasniegumiem vai projektiem, kas jums ir bijuši nozīmīgi.

ikonu pārbaudePiemēram:
“Es vēlos izteikt savu pateicību par iespējām un pieredzi, ko guvu, strādājot uzņēmumā ABC. Esmu ļoti novērtējis iespēju strādāt ar tik spēcīgu komandu un sasniegt lieliskus rezultātus.”

Šī sadaļa ir arī lieliska iespēja pieminēt īpašus projektus, kuros esat piedalījies, vai konkrētus sasniegumus, kas jūs padarīja lepnu. Tas palīdz parādīt, ka jūsu laiks uzņēmumā ir bijis vērtīgs gan jums, gan darba devējam.

4. Noslēdziet ar pārejas plānu

Atlūguma vēstulei būtu jābeidzas ar piedāvājumu palīdzēt pārejas procesā. Tas parāda jūsu vēlmi nodrošināt, lai aiziešana būtu gluda un profesionāla. Piedāvājiet palīdzēt ar savu pienākumu nodošanu, apmācīt jaunos darbiniekus vai sniegt padomus par projektiem, kurus esat vadījis.

ikonu pārbaudePiemēram:
“Es esmu gatavs palīdzēt, lai pārejas process noritētu iespējami gludi, un labprāt tiktos ar Jums, lai pārrunātu, kā varu nodot savus projektus un pienākumus.”

Šis solis uzlabo darba devēja uzticību jūsu profesionālajai atbildībai un vēlmei nodrošināt uzņēmuma panākumus pat pēc jūsu aiziešanas.

Atkāpšanās vēstule ir izšķiroši svarīga, lai nodrošinātu profesionālu un cieņpilnu atkāpšanos no amata. Sekojot šiem soļiem, jūs varat pārliecināties, ka jūsu aiziešana notiek gludi, un jūs saglabāsiet pozitīvas attiecības ar darba devēju arī nākotnē.Gatavojoties nākamajam karjeras virzienam, pārliecinieties, ka jūsu CV izceļas. Lasiet arī mūsu rakstu par to, Kā Uzrakstīt Lielisku CV.

Vīrietis, kas vērīgi un koncentrēti pēta dokumentus

Kāpēc Vajadzētu Rakstīt Atkāpšanās Vēstuli


Ir vairākas situācijas, kad atkāpšanās vēstule ir vēlama, lai gan tas var nebūt obligāti nepieciešams. Šeit ir daži iemesli, kāpēc atlūguma vēstules rakstīšana var būt noderīga:

  • Radīt dokumentāru pierakstu
    Dažreiz darba devēji vai personāla nodaļa var lūgt jums iesniegt atlūguma vēstuli oficiālai dokumentācijai. Pat ja tas netiek pieprasīts, vēstules iesniegšana var palīdzēt ar birokrātisko procesu, piemēram, pēdējās algas aprēķināšanu un darba nodošanu.
  • Tas ir ierasts jūsu nozarē vai uzņēmumā
    Atkarībā no jūsu uzņēmuma vai nozares, var būt sagaidāms, ka iesniegsiet rakstisku atkāpšanos. Šāda prakse var būt izplatīta, it īpaši, ja strādājat starptautiskā vai korporatīvā vidē.
  • Palīdz pārvaldīt sarunu
    Atstāšanas saruna ar priekšnieku var būt neveikla, un ne vienmēr ir viegli izteikt savus nolūkus aci pret aci. Nosūtot atkāpšanās vēstuli pirms tikšanās, jūs varat dot priekšniekam laiku pārdomām un palīdzēt mazināt spriedzi.
  • Jūs vēlaties kontrolēt savu aiziešanas ziņu
    Rakstot atlūguma vēstuli, jūs varat skaidri pateikt, kad jūs aizejat un kāpēc. Ja baidāties, ka priekšnieks varētu mēģināt mainīt jūsu aiziešanas iemeslu, vēstules nosūtīšana var palīdzēt kontrolēt ziņu, ko saņem gan viņš, gan HR.
Lai jūsu nākamais karjeras solis būtu veiksmīgs, uzziniet, kā veidot Prasmīgu CV.

Vīrietis gaišā modernā birojā ar kartona kasti savai pēdējai darba dienai

Ko Neiekļaut Atlūguma Vēstulē


Atlūguma vēstulē nevajadzētu iekļaut kritiku vai atsauksmes par uzņēmuma trūkumiem, pat ja jums ir pamatota neapmierinātība. Tas ir oficiāls dokuments, kas galvenokārt paredzēts paziņojumam par aiziešanu, un tam jābūt īsam un profesionālam. Izvairieties no šādām kļūdām:

  1. Negatīva atsauksme par uzņēmumu vai priekšnieku
    Atlūguma vēstule nav piemērota vieta, kur izklāstīt savas sūdzības vai izteikt neapmierinātību ar darba vidi. Pat ja jums ir bijušas negatīvas pieredzes, izvairieties no personīgas kritikas. Vēstules mērķis ir profesionāla un gluda atkāpšanās, nevis diskusijas par trūkumiem.
  2. Pārāk personīgas detaļas par aiziešanas iemesliem
    Nav nepieciešams sniegt pārāk detalizētu informāciju par jūsu personiskajiem iemesliem, kāpēc jūs pametat darbu. Ja neesat atradis nākamo darbu, varat izmantot vispārīgākus terminus, piemēram, "esmu nolēmis veikt jaunu karjeras soli."
  3. Jebkāda veida ultimāti
    Nekādā gadījumā nedrīkst izteikt ultimātus vai draudus, piemēram, "Ja jūs nedarīsiet to un to, es aiziešu agrāk." Tas var radīt nevēlamas sekas un sabojāt attiecības ar darba devēju, kā arī potenciālas atsauces.
  4. Ilga sarakste par uzņēmuma trūkumiem
    Atlūguma vēstulei nav jābūt vietai, kur izklāstīt visus trūkumus, ko esat novērojis uzņēmumā. Ja ir problēmas, tās labāk apspriest izejas intervijā vai formālā sūdzībā HR nodaļai.

Atlūguma vēstules mērķis ir radīt profesionālu un cieņpilnu atvadu procesu, un tas nav domāts kā rīks negatīvām atsauksmēm vai kritikai.

Izveidojiet savu CV, izmantojot labākās veidnes

Bieži Uzdotie Jautājumi (FAQs)

Vai vienmēr ir nepieciešams iesniegt atlūguma vēstuli?

Nē, tas ne vienmēr ir obligāti. Tomēr dažās nozarēs un uzņēmumos tas ir ierasts un ieteicams, lai atstātu profesionālu iespaidu un nodrošinātu dokumentāru pierakstu.

Vai atlūguma vēstulē var izteikt kritiku?

Atlūguma vēstulē nav ieteicams izteikt kritiku par uzņēmumu. Tas būtu jāatstāj izejas intervijai vai jāadresē HR nodaļai, ja ir nopietni jautājumi.

Cik ilgi iepriekš man vajadzētu paziņot par aiziešanu no darba?

Parasti ir ieteicams paziņot vismaz divas nedēļas iepriekš, taču šis laiks var atšķirties atkarībā no darba līguma vai uzņēmuma politikas.

Izveidojiet savu CV 15 minūšu laikā

Mūsu bezmaksas prasmīgi izstrādātu CV veidņu kolekcija palīdzēs jums izcelties no pūļa un tikt soli tuvāk jūsu sapņu darbam.

Izveidojiet savu CV