CV paraugs jauniešiem - piemēri, resursi un padomi

CV paraugs jauniešiem būs noderīgs visiem tiem pusaudžiem, kas gatavo savu pirmos CV. Pusaudžu CV sagatavošana var šķist izaicinošs uzdevums, jo studiju laikā vai īsi pēc augstskolas absovēšanas daudziem jauniešiem vēl nav darba pieredzes, tāpēc rodas jautājums, kādu informāciju vispār iekļaut jaunieša CV un vai CV bez darba pieredzes vispār ir īsts CV!

CV piemērs jauniešiem

CV

IEVA JANSONE
E-pasts: ievajansone@inbox.lv,
mob. tel. 20023492
Adrese: Ošu iela 6-2a, Liepāja

Atbildīga un radoša pedagoģijas studente ar 2 gadu pieredzi nometņu vadītājas un privātskolotājas darbā. Īpaši aizrauj māksla un vides pedagoģija.

PRASMES:

 • Izcilas sadarbības prasmes ar bērniem
 • Augsta atbildības sajūta un spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus
 • Pieredze darbā ar vides pedagoģijas metodēm
 • Privātskolotājas pieredze darbā ar pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem
 • Labas angļu un vācu valodas zināšanas
 • Nometņu vadītāja un pirmās palīdzības sertifikāts

SERTIFIKĀTI:

 • Nometņu vadītāja sertifikāts
  2014

 • Jauno vides izglītotāju skola
  2009

 • Pirmās palīdzības kursi
  2010

DARBA PIEREDZE:

 • Privātskolotāja
  2016-2018
  Privātstundu vadīšana dabaszinībās, matemātikā un angļu valodā pirmsskolas un sākumskolas bērniem

 • SIA “SAULES TAKA” | nometņu vadītāja (brīvprātīgais darbs)
  2016-2019
  Nometņu vadīšana pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem, pasākumu organizēšana, sadarbība ar vecākiem, nometnes dokumentācijas kārtošana, vides izglītības nodarbību vadīšana, atskaišu sagatavošana, nodarbību materiālu izstrāde

 • Privātais bērnudārzs “Lāču miga” | audzinātājas palīgs (prakse)
  2016-2019
  Asistēšana audzinātājai, bērnu pieskatīšana, dabaszinību nodarbību vadīšana, materiālu iegāde, nodarbību plānošana

IZGLĪTĪBA:

 • Liepājas Universitāte,
  2016-2018 Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte, pirmsskolas pedagogs

 • mākslas viduskola
  2013-2016

VALODU ZINĀŠANAS:

Runāšana Klausīšanās Rakstīšana
Latviešu 5 5 5
Krievu 5 4 4
Angļu 5 4 4

5-ļoti labi, 1-vāji

ATSAUKSMES:

Linda Oliņa
SIA “SAULES TAKA” vadītāja
Tel. 25057622

Ilze Eglīte
Pedagoģijas pasniedzēja
Liepājas Universitāte
Tel. 29564512

Taču viens ir skaidrs - CV tev būs nepieciešams ikviena darba meklēšanā, tāpēc ar kaut ko ir jāsāk. Un, iespējams, tieši šis ir brīdis, kad vari sagatavot savu pirmo CV!

Viss, kas notiek pirmo reizi var būt nedaudz biedējošs un iespējams tieši tā tu jūties, domājot par savu pirmo CV. Arī mēs tam esam gājuši cauri un zinām, tāpēc šajā rakstā esam apkopojuši vairākus vērtīgus padomus, kas ļaus sagatavot efektīvu pusaudža CV – gan nākamajai darba, gan prakses vietai – un piedāvājam dažādus CV paraugus jauniešiem, kas noteikti tev šajā procesā palīdzēs.

Zemāk vari apskatīt jaunieša CV piemēru studentei Ievai, kas meklē darbu bērnudārzā. Iespējams, līdzīgi, kā tu, Ieva līdz šim nekur nav strādājusi, taču CV ir iekļāvusi pieredzi, ko guvusi vasaras prakses laikā un brīvprātīgajā darbā, kā arī vadot privātstundas bērniem. Un arī tā ir pieredze, kuru var un vajag parādīt savā CV, papildinot ar prasmēm, kas varētu būt noderīgas darbam bērnudārzā.

Darba likmes un algas jauniešiem

Pusaudžu darba likmes un algas ir atkarīgas no darba vietas jomas un katra darba devēja atalgojuma politikas. Nereti jauniešiem sākotnēji atalgojuma likmes ir zemākas (taču atalgojums nekad nedrīkst būt zemāks par valstī noteikto minimālo algu), taču, veiksmīgi sevi pierādot pārbaudes laikā, kas parasti ilgst no 3-6 mēnešiem, algas likmes var tikt paugstinātas. Viss atkarīgs no tevis!

CV piemērs jauniešiem – ar ko sākt

Ja meklē darbu jomā, kuru studē, vai arī vienkārši vēlies piestrādāt kafejnīcā vasaras laikā, tev būs nepieciešams CV. Atceries, ka CV būtu vēlams pielāgot katram darba sludinājumam – tā, piemēram, ja meklē darbu IT jomā, tavam CV būtu jāatsķiras no kafejnīcas bārmeņa CV. Kā tie atšķiras? Parasti atbilstoši darba sludinājumam CV vari pielāgot savas prasmes, apgūtos kursus, intereses un iepriekšējo pieredzi.

Ar ko sākt? Atrodi darba sludinājumu, rūpīgi to izlasi, saproti, ko meklē tavs nākamais darba devējs un sagatavo savu CV tā, lai tu izskatītos pēc labākā kandidāta! Daži CV piemēri jauniešiem atrodami te !

Zemāk ir apkopoti 7 svarīgi padomi, kas jāievēro, rakstot ikviena jaunieša CV:

 • nelieto vienādu CV visās situācijās, pielāgo to konkrētai vakancei
 • raksti bez gramatikas un citām kļūdām
 • centies CV sagatavot uz 1 lapas
 • neraksti tajā lieku informāciju
 • izcel savas stiprās puses – gan tehniskās zināšanas, gan personīgās īpašības
 • sagatavo CV, kas izceļas starp citiem CV – ja nepieciešams, izmanto mūsu CV paraugus jauniešiem
 • noteikti iekļauj informāciju par prakses vietām, brīvprātīgo darbu, dalību dažādos projektos un citu pieredzi, kas parāda tavu personību un interesi par jomu un attīstītajām prasmēm
paraugs jauniesiem

Izkārtojums

Informācijas izkārtojumam un CV noformējumam ir ļoti liela nozīme. Jaunieša CV informāciju var izkārtot dažādos veidos – rindās, kolonnās, izceltos rāmīšos vai dažādu krāsu blokos. Bet vienmēr atceries, ka tavam CV jāizvēlas tāds izkārtojums, kas izceļ tavas specīgākas puses un kas ir ērti pārskatāms cilvēkam no malas.

Tā, piemēram, ja meklē darbu mārketinga nozarē un tava spēcīgākā puse ir iegūtie Google un Adobe Ilustrator kursos iegūtie sertifikāti, neaizmirsti šo informāciju izcelt vai novietot CV sākumā, jo iespējams tieši tas izcels tevi starp pārējiem kandidātiem (jā, arī tad, ja tev nebūs darba pieredzes).

Ja esi uz “jūs” ar maketēšanu? Nesatraucies! Izmanto mūsu CV piemērus jauniešiem ! Tev būs tikai jāsavada informācija, bet par CV dizainu parūpēsimies mēs.

Formāts un struktūra

Jaunieša CV ir trīs galvenie informācijas izkārtošanas veidi: hronoloģiskais, funkcionālais un kombinētais, ko savā starpā atšķir informācijas strukturēšanas veidi:

 • hronoloģiskajā CV pieredze tiek norādīta hronoloģiskā secībā;
 • funkcionālajā CV uzsvars tiek likts uz tavām prasmēm;
 • kombinētajā CV tiek izmantotas abas augstāk minētās pieejas.

Jauniešiem, kas vēl nav ieguvuši darba pieredzi, iesakām izvēlēties funkcionālo CV, jo tajā varēsiet uzskaitīt savas prasmes, kas jūsu gadījumā būs jūsu galvenais “pārdošanas punkts”, mazāk fokusējoties uz neesošo darba pieredzi. Meklē funkcionālā CV dizaina idejas? Dažādi CV paraugi jauniešiem pieejami te !

CV kontaktinformācijas sadaļa

CV kontaktinformācijas sadaļa ir pati pirmā CV sadaļa, un tajā jāiekļauj tavs vārds un uzvārds, kā arī svarīgākā kontaktinformācija, piemēram, telefona numurs un e-pasts. Zemāk ir divi piemēri, kā veidot CV kontaktinformācijas sadaļu.

Atceries: šī ir obligāta sadaļa visiem CV.

Nepareizi

Juris k. (pk. 010281-0000)

Telefons: 22345910

Adrese: Liepu iela 15

Facebook konts: facebook_autojuris2004

Whatssapp: 22345910


Pareizi

JURIS KALNIŅŠ

Telefons: 28282910

E-pasts: juriskalnins@pasts.lv

Adrese: Liepu iela 15, Ogre, LV-1023


📌 Atceries – CV nav obligāti jāpievieno fotogrāfija, ja vien tas nav noteikts darba sludinājumā!

paraugs jauniesiem

Pieredze (un ko darīt, ja tev nav pieredzes)

Neapšaubāmi - pieredzes sadaļa ir ikviena CV svarīga sastāvdaļa, taču atceries - veiksmīgu jaunieša CV var sagatavot arī bez pieredzes. Šajā gadījumā, gatavojot CV, tev jāprot izcelt darbam nepieciešamās prasmes, kā arī norādīt mācību prakses vietas, dalību dažādos projektos vai būtībā – jebkuru pieredzi, kas tevi attīstījusi kā personību darbam konkrētajā uzņēmumā vai jomā.

Zemāk divos piemēros esam parādījuši, kā norādīt darba pieredzi 3. kursa mārketinga studentam, kas nav guvis pieredzi darbā mārketinga jomā uzņēmmā, taču ir strādājis kā brīvprātīgais nevalstiskajā organizācijā un izgājis vasaras praksi studiju laikā.

1.piemērs

FONDS “PALĪDZĒSIM” | komunikācijas koordinators (brīvprātīgais darbs)
2020-2022

Reklāmas materiālu sagatavošana, sociālo tīklu uzturēšana, pasākumu reklamēšanas plāna sagatavošana, plakātu, baneru un fonda avīzes maketēšana

2.piemērs

SIA “ABC-reklāma” | reklāmas asistents (prakse)
2020-2022

Asistēšana vecākajam mārketinga vadītājam, digitālo reklāmas kampaņu īstenošana, Facebook reklāmas plānošana un satura veidošana, vizuālo materiālu izstrāde Canva programmā, fotogrāfiju apstrāde, reklāmas efektivitātes mērījumu veikšana un analīze, prezentāciju gatavošana


Ja meklē savu pirmo darbu:

Atceries – darba devēji meklē personības, kam interesē konkrētā darba joma. Un savu interesi var pierādīt ne tikai ar darba pieredzi. Piemēram, ja meklē darbu digitālajā mārketingā, būs pilnīgi pietiekami, ja savā CV parādīsi savu aizraušanos ar sociālajiem tīkliem un to, ka tev piemīt radošuma, analītikas prasmes, kā arī pārzini jaunākās sociālo tīklu tendences!

Izglītība: kā CV iekļaut savu izglītību

Izglītības sadaļa ir svarīga jebkurā CV, jo tā nākamajam darba devējam parāda tavas akadēmiskās zināšanas. Un, noteikti iekļauj to sadaļu arī tad, ja izglītība nav saistīta ar darbu, ko meklē. Tā parāda to, ka esi ieguvis vai šobrīd esi ceļā uz bakalaura vai maģistra grādu un parāda tavu interesi noteiktajā jomā.

Norādot izglītību, vari sākt ar izglītības iestādes nosaukumu vai arī ar iegūto grādu. Tāpat vari norādīt arī šobrīd procesā esošas studijas.

1.piemērs:
Latvijas universitāte pedagoģijas fakultāte
2018-līdz šim brīdim
Profesionālais bakalaura grāds pedagoģijā
(specializācija: metodiskais darbs)

2.piemērs:
Profesionālais bakalaura grāds pedagoģijā
2018-2020
Latvijas universitāte pedagoģijas fakultāte
Profesionālā bakalaura studiju programma “Sākumizglītības skolotājs”


Jaunieša CV prasmju sadaļa

Prasmju sadaļa jaunieša CV ir īpaši svarīga, īpaši ja tev nav lielas darba pieredzes. Nekad nelieto vienādu prasmju uzskaitījumu visos CV. Iekļautajām prasmēm precīzi jāatbilst darba sludinājumam. Ir amati, kur nepieciešamas specifiskas prasmes, taču ir amati, kuros vienlīdz svarīgas ir arī jūsu vispārējās prasmes, piemēram, pārdevēja vai konsultanta amatos.

Svarīgs padoms: ja vēlies, lai tavs CV izskatītos profesionāli un to pamanītu, pirms CV sagatavošanas veic nelielu izpēti. Interneta avotos atrodami dažādi bloga raksti, ekspertu viedokļi un pētījumi, kuros var uzzināt katram amatam pieprasītākās prasmes. Atrodi tās un iekļauj tās savā CV un motivācijas vēstulē!

Šajā piemērā esam apkopojuši prasmes, ko varētu iekļaut jaunieša CV, piesakoties digitālā mārketinga koordinatora amatam:

Profesionālās prasmes

 • nepabeigta biznesa vadības izglītība (2. kursa students)
 • zināšanas par sociālo tīklu kampaņu veidošanu un analīzi
 • pieredze satura mārketingā
 • pieredze darbā ar Google Ads
 • pieredze darbā ar vizuālās apstrādes programmām
 • zināšanas par SEO analītiskajām programmām
 • pamatzināšanas par mājaslapu uzturēšanu
 • pieredze darbā ar klientiem
Personīgās prasmes

 • radošā domāšana
 • prezentācijas prasmes
 • līdera dotības un spēja organizēt cilvēkus,
 • psiholoģiskā noturība
 • spēja strādāt ar lielu informācijas apjomu
 • kompleksu problēmu risināšanas prasmes
 • uz rezultātu orientēta personība
 • augsta atbildības sajūta
paraugs jauniesiem

Profesionālais kopsavilkums

Profesionālais kopsavilkums ir īss apraksts (parasti 3-6 rindiņas), kurā īsi un kodolīgi izceltas tavas spēcīgākās puses. Parasti šī sadaļa tiek iekļauta jaunieša CV augšpusē un visdrīzāk būs pirmā lieta, ko darba devējs par jums izlasīs. Tieši tāpēc tai jābūt uzrakstītai izcili!

Tajā var iekļaut informāciju par tavu izglītību, pabeigtajiem projektiem, spēcīgākajām profesionālajām prasmēm vai citi sasniegumi. Zemāk ir divi profesionālā kopsavilkuma paraugi jaunietim, kas meklē darbu mārketinga jomā:

Pareizi
Trešā kursa biznesa vadības students ar 3 gadu pieredzi mājaslapu izstrādē un padziļinātu interesi par SEO analītikas programmām. Plašas zināšanas par sociālo tīklu satura stratēģijām un reklāmguvumu palielināšanu. Pieredze darbā ar Google produktiem un e-pasta mārketingu.

Nepareizi
Trešā kursa students meklē jebkāda veida darbu mārketinga jomā. Iegūta pieredze mājaslapu izstrādē un patīk darbs ar sociālajiem tīkliem.

Papildu sadaļas jaunieša CV

Jaunieša CV var papildināt ar papildu informāciju, kas var palīdzēt raksturot tevi kā personību un parādīt tavas prasmes un intereses. Papildu sadaļās parasti norāda informāciju par valodu prasmēm, iegūtajiem, sertifikātiem, datorprasmēm, kā arī izietajiem kursiem un publikācijām.

Jaunieša CV īpaši svarīgi norādīt arī intereses. Un te mēs nedomājam makšķerēšanu un adīšanu, taču tādas intereses, kas var būt parādīt tavu piemērotību amatam. Piemēram, ja esi slavens influenceris sociālajos tīklos vai uzturi savu YouTube kanālu, darba devējs redzēs, ka jūs visdrīzāk ļoti pārzināt jaunākās Facebook, Twitter, Instagram un citu sociālo tīklu tendences, kas savukārt var būt ļoti noderīgi jebkuram digitālā mārketinga jomas amatam.

Šajā sadaļā bieži iekļauj iepriekšējo darba devēju kontaktus, kas var sniegt par jums atsauksmes. Ko darīt ja nav iepriekšējo darba devēju? Jauniešu CV šajā sadaļā var norādīt arī cilvēkus jūsu mācību iestādes, piemēram, savu bakalaura darba vadītāju vai prakses vadītāju.

Datorprasmes un sertifikāti

Veiksmīgai darba pienākumu pildīšanai reizēm svarīgas ir noteiktas datorprasmes, kas reizēm var būt svarīgākas par gūto darba pieredzi. Piemēram, ja lieliski orientējies Adobe Illustrator maketēšanas programmās vai brīvi pārvaldi Google Ads un būsi to pietiekami labi izcēlis savā CV, iespējams tieši tā būs tava laimīgā loze, kas ļaus iegūt sapņu darbu.

Nezini, kā CV dizainā labāk iekļaut informāciju par datorprasmēm? Izmanto mūsu CV piemērus jauniešiem , un mēs tev palīdzēsim izveidot efektīvāko CV dizainu!

Valodu prasmes

Valodu zināšanu sadaļu parasti norāda jaunieša CV beigās, un tā ir svarīga sadaļa, īpaši, ja darbs saistīts ar kādas konkrētas valodas pārzināšanu. Jaunieši parasti zina vairākas valodas, kas var būt zināma priekšrocība, salīdzinot ar vecāka gadagājuma kandidātiem, tāpēc noteikti CV norādi visas valodas, ko pārzini.

Norādot valodu zināšanas, vēlams novērtēt savu spēju sazināties šajā valodā rakstiski, mutiski vai arī izprast dzirdētu informāciju. Parasti zināšanas novērtē skalā no 1-5 vai izmantojot skalnu no “ļoti slikti” līdz “ļoti labi”. Ja esi kārtojis starptautiskos valodas eksāmenus, noteikti norādi tajos iegūto līmeni.

paraugs jauniesiem

Kā uzrakstīt izcilu jaunieša CV

Jaunieša CV sagatavošana nav viegls uzdevums, taču, ņemot vērā šos 5 padomus un mūsu CV paraugus jauniešiem , mēs ticam, ka tev tas izdosies:

 • Veic izpēti un noskaidro, kuras ir konkrētam amatam pieprasītākās prasmes un izcel tās savā CV.
 • Izmanto vieglu uztveramu CV dizainu, kas atšķiras no citiem. Tavs pirmais un galvenais uzdevums ir tikt līdz intervijai, un CV ir tava vienīgā ceļazīme uz to.
 • Parādi CV un motivācijas vēstulē savu personību. CV dizains ir viens no veidiem, kā to izdarīt!
 • CV sākumā izcel savu svarīgāko “pārdošanas punktu” – specifiskās zināšanas vai īpašus sasniegumus.
 • Neatstāj tukšu sadaļu par darba pieredzi – padomā, vai tiešām neesi guvis jebkāda veida pieredzi, kas varētu noderēt nākamajā darbā (tā var būt jebkura cita situācija, kur esi sevi attīstījis).

Neaizmirsti par motivācijas vēstuli

Nekad nenovērtē par zemu motivācijas vēstuli, jo tā nav tikai papīrs, kas pievienots tavam CV. Tā palīdz personāldaļas cilvēkiem, kas lasa tavu CV, uzzināt tavu motivāciju strādāt konkrētā uzņēmumā, turklāt tajā tu vari vairāk aprakstīt savas prasmes un ieguldījumu uzņēmuma attīistībā, kas ir īpaši svarīgi, ja tev nav ilgas darba pieredzes.

Kur atrast jaunieša motivācijas vēstules paraugus? Izmanto mūsu CV paraugus jauniešiem un saņem piekļuvi mūsu ekspertu sagatavotajiem motivācijas vēstuļu paraugiem!

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai var uzrakstīt labu CV, ja man nav darba pieredzes?

Jā! CV nav tikai darba pieredzes kopsavilkums, bet gan veids, kā pastāstīt par sevi kā personību. Lai arī jauniešiem bieži nav pieredzes noteiktā uzņēmumā, jauniešiem bieži ir prasmes vai ārpus darba tirgus gūta pieredze, kas jāprot parādīt CV. Tam var palīdzēt dažādi CV piemēri jauniešiem , kurās informāciju var izkārtot un izcelt dažādos veidos.

Vai jaunieša CV var konkurēt ar pieredzējušu darbinieku CV?

Noteikti jā. Mūsdienās daudzi darba devēji apzināti meklē jaunāka vecuma darbiniekus, jo tieši jaunieši ir tie, kas ātri apgūst jaunas lietas, kā arī izglītības iestādē apguvuši nozares aktualitātes. Un ja vēl savā CV esi uzskatāmi parādījis savas stiprās puses, piemēram, to, ka tev piemīt daudzas konkrētajam darbam nepieciešamās tehniskās prasmes, kā arī labi parādi sevi intervijā, tu noteikti vari būt līdzvērtīgs kandidāts.

Izveidojiet savu CV, izmantojot labākās veidnes

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

Izveidojiet savu CV 15 minūšu laikā

Mūsu bezmaksas prasmīgi izstrādātu CV veidņu kolekcija palīdzēs jums izcelties no pūļa un tikt soli tuvāk jūsu sapņu darbam.

Izveidojiet savu CV

Vēstuļu paraugi lejupielādei

Motivācijas vēstules veidne
Motivācijas vēstules veidne
Motivācijas vēstules dizains
Motivācijas vēstules dizains
Motivācijas vēstules veidne studentiem - augstskola
Motivācijas vēstules veidne studentiem - augstskola
Veidne motivācijas vēstulei, lai iesaistītos
Veidne motivācijas vēstulei, lai iesaistītos