CV Stāstījuma Izveide: Izcili Teicēja CV Ceļvedis

Kļūt par teicēju ir ceļojums stāstu centrā. Teicēji ir neredzēti audiogrāmatu, aplādes un dokumentālo filmu arhitekti. Tie iedveš rakstītajam vārdam dzīvību, pievienojot balsi, toni un emocijas, kas aizrauj auditoriju. Ja jums ir aizraušanās ar runāto vārdu un mīlestība pret literatūru, teicēja loma varētu būt jums ļoti aicinoša.

Teicējs CV: Praktisks piemērs

Alise Kurmīte
Rīga, Latvija
+371 2139029392
alisekurmite@example.com

Mērķis:
Prasmīga un kaislīga stāstītāja ar spēju atdzīvināt stāstus. Meklē iespējas sniegt savu valdzinošo balsi un stāstu pasniegšanas spējas, lai iesaistītu un aizrautu auditoriju audiogrāmatu un dokumentālo filmu pasaulē.

Darba pieredze:
Vecākā teicējaLatvijas Radio 1
Rīga, Latvija
2023. gada janvāris -  šobrīd

 • Vada stāstījumu vairākām audiogrāmatām dažādos žanros, pastāvīgi saņemot pozitīvas atsauksmes no klausītājiem un autoriem.

 • Sadarbojas ar autoriem un izdevējiem, lai nodrošinātu, ka stāstījums atbilst rakstītā darba tonim un redzējumam.
 • Ieraksta, rediģē un piegādā augstas kvalitātes audio failus, ievērojot saspringtos ražošanas grafikus.
 • Palīdz jaunāko stāstītāju atlasē un mentoringā, veicinot audiogrāmatu producēšanas komandas panākumus.

Vidēja līmeņa teicēja
Rīgas Kultūras nams
Rīga, Latvija
2020.gada jūnijs – 2022. gada decembris

 • Stāstītja un producēja epizodes populārai neatkarīgai patiesas noziedzības aplādei, kas vairākās platformās pastāvīgi ierindojas 10 populārāko vidū.
 • Veica padziļinātu izpēti scenāriju izstrādei, nodrošinot precizitāti un pārliecinošu stāstījumu.
 • Sadarbojās ar skaņu inženieriem, lai radītu iespaidīgas skaņu ainavas.
 • Pārvaldīja auditorijas iesaisti, izmantojot sociālos medijus un tiešraides pasākumus.

Iesācēja līmeņa teicēja — īsu stāstu stāstījums
Rīga, Latvija
2019.gada maijs – 2020. maijs

 • Sāka karjeru kā teicēja, stāstot īsus stāstus vietnē YouTube, iegūstot lojālu abonentu bāzi.
 • Aktīvi nodarbojās ar balss apmācību un apmeklēja aktiermākslas nodarbības, lai uzlabotu balss daudzpusību.
 • Ierakstīja un rediģēja audio failus, kas tika iestatīti mājas studijas apstākļos.

Izglītība:

 • Balss aktiermākslas sertifikāts — Latvijas Mākslas un kultūras akadēmija, Rīga, Latvija, 2019. gada maijs
 • Mākslas bakalaura grāds latviešu valodā - Latvijas Universitāte, Rīga, Latvija, 2018. gada maijs

Prasmes:

 • Daudzpusīgs balss diapazons un tonis dažādiem žanriem.
 • Labas zināšanas audio ierakstīšanas un rediģēšanas programmās (piem., Audacity, Adobe Audition).
 • Spēcīgas scenāriju interpretācijas un izpildīšanas prasmes.
 • Lieliska laika pārvaldība un spēja pielāgoties.
 • Padziļināta literatūras atzinība un zināšanas.

Atsauces:
Pieejamas pēc pieprasījuma.

Teicēja lomai ir nepieciešama ne tikai laba balss, bet arī nevainojama artikulācija, ideāls ritms un iedzimta spēja nodot emocijas, izmantojot toni un locījumu. Atšķirībā no citām profesijām, teicēji nepaļaujas uz šķietamību; viņi aizrauj auditoriju tikai ar savu balsi, padarot to par patiesi unikālu un personisku profesiju.

Šajā ceļvedī mēs izpētīsim teicēja CV veidošanas mākslu. Un neskatoties uz to, vai esat topošais teicējs, kas vēlas uzsākt savu karjeru, vai pieredzējis profesionālis, kura mērķis ir progresēt, šis ceļvedis ir izstrādāts, lai apmierinātu jūsu unikālās vajadzības.

Mūsu taka caur šo ceļvedi būs tikpat daudzveidīga kā stāsti, ar kuriem jūs saskarsities savā karjerā. No stāstītāja CV pamatstruktūras izpratnes līdz jūsu izglītības, prasmju un darba pieredzes izcelšanai mēs nodrošināsim jūs ar ieskatiem un zināšanām, kas nepieciešamas, lai izveidotu pārliecinošu CV, kas paver durvis uz iespējām teicēju pasaulē. Tātad, bez turpmākas runas, dosimies šajā stāstījuma ceļojumā un izstrādāsim CV, kas padarīs jūsu balsi par šova zvaigzni.

Teicējs CV

Pirms mēs iedziļināmies smalkajās CV detaļās, bieži vien ir noderīgi apskatīt praktisku piemēru. Šeit ir stāstītāja CV paraugs, kurā parādīts, kā strukturēt savu. Atcerieties, ka lai gan šis piemērs ir lielisks sākumpunkts, jums ir nepieciešams pielāgot savu CV savai unikālajai pieredzei un kvalifikācijai:

Šajā piemērā ir prezentēts tas, kāvienkārši un labi strukturēt stāstītāja CV, un jūs varat to izmantot kā atsauci, veidojot savu. Atcerieties, ka jūsu CV ir jāatspoguļo jūsu unikālā pieredze un zināšanas stāstījuma pasaulē. Tagad pāriesim pie tā, kā varat izveidot savu izcilo teicēja CV.

Kā izveidot CV stāstītājam

Lai izveidotu pārliecinošu teicēja CV, ir jādemonstrē jūsu vokālās dotības, stāstīšanas spējas un tehniskās prasmes. Sadalīsim darbības, lai izveidotu iespaidīgu stāstītāja CV:

 1. Sāciet ar profesionālu galveni: Iekļaujiet savu pilnu vārdu, uzvārdu, kontaktinformāciju (adresi, tālruņa numuru, e-pastu) un saiti uz savu personīgo vietni vai portfeli, ja jums tāds ir. Pārliecinieties, ka jūsu kontaktinformācija ir atjaunināta.

 2. Izstrādājiet spēcīgu mērķi: Uzrakstiet īsu objektīvu paziņojumu, kas atspoguļo jūsu karjeras mērķus un centienus kā teicējs. Tas nosaka toni pārējam jūsu CV.

 3. Izveidojiet kopsavilkumu: Sniedziet īsu savas pieredzes un prasmju kopsavilkumu. Šajā sadaļā ir jāsniedz darba devējiem momentuzņēmums par to, ko jūs piedāvājat kā teicējs/a. Izceliet savu pieredzi, visas specializācijas (piemēram, audiogrāmatas, aplādes, dokumentālās filmas) un to, kas atšķir jūsu stāstījuma stilu.

 4. Sīkāka informācija par savu darba pieredzi: Uzskaitiet savas stāstītāja lomas apgrieztā hronoloģiskā secībā. Iekļaujiet uzņēmuma vai projekta nosaukumu, atrašanās vietu (pilsētu un pasaules daļu), iesaistīšanās datumus un amata nosaukumu.

 5. Sniedziet īsu katras lomas aprakstu, uzsverot savus galvenos sasniegumus un pienākumus. Pieminiet visus izcilus projektus, balvas vai atzinības.

 6. Izceliet, kā jūsu stāstījums ir veicinājis projektu vai iestudējumu panākumus, piemēram, augstus klausītāju vērtējumus, pozitīvas atsauksmes vai lielāku auditorijas iesaisti.

 7. Izceļiet izglītību: Norādiet savu atbilstošo izglītību, tostarp visus balss aktiermākslas vai stāstīšanas kursus, ko esat pabeidzis. Ja jums ir grāds saistītā jomā, piemēram, teātrī, sakaros vai apraides jomā, iekļaujiet arī to.

 8. Parādiet savas prasmes: Veltiet sadaļu prasmēm, kas padara jūs par spēcīgu stāstītāju. Tas ietver jūsu balss diapazonu, akcentus, žanrus, kuros jūs pārvaldāt, un visas tehniskās prasmes, kas saistītas ar audio ierakstīšanas un rediģēšanas programmatūru.

 9. Pievienojiet papildu sadaļas: Atkarībā no jūsu pieredzes un kvalifikācijas varat iekļaut papildu sadaļas, piemēram, sertifikātus, publikācijas, valodas, dalību attiecīgajās asociācijās vai atsauces. Tās var sniegt plašāku kontekstu par jūsu zināšanām.

 10. Pielāgojiet savu CV darbam: Pielāgojiet savu CV katram darba pieteikumam. Izceliet prasmes un pieredzi, kas ir visatbilstošākā konkrētajai stāstītāja lomai, kurai piesakāties. Tas parāda, ka esat veltījis laiku, lai izprastu darba prasības.

 11. Korektūra un formāts: Pārliecinieties, ka jūsu CV nav pareizrakstības un gramatikas kļūdu. Izmantojiet tīru, profesionālu formātu ar konsekventiem fontiem un atstarpēm. Aizzīmju punkti var atvieglot informācijas skenēšanu.

 12. Iekļaujiet profesionālu noslēgumu: Noslēdziet savu CV ar paziņojumu, kurā norādīta jūsu vēlme pēc pieprasījuma sniegt atsauksmes.

Atcerieties, ka jūsu stāstītāja CV ir jūsu pirmā iespēja atstāt pozitīvu iespaidu uz potenciālajiem darba devējiem. Labi izstrādāts CV var palīdzēt jums izcelties konkurences jomā. Tagad pāriesim uz sadaļu "Par mani", kas ir svarīga jūsu stāstītāja CV daļa.

Teicējs CV

Par mani: CV kopsavilkums stāstītājam

Sadaļa "Par mani", kas pazīstama arī kā "Kopsavilkums", ir jūsu iespēja iepazīstināt ar sevi potenciālos darba devējus un atstāt iespaidīgu pirmo iespaidu. Šajā sadaļā jums kodolīgā un saistošā veidā jāietver sava teicēja karjera.

Lūk, kā izveidot efektīvu sadaļu "Par mani":

 1. Sāciet ar spēcīgu ievadu: sāciet ar aizraujošu sākuma teikumu, kas apkopo jūsu stāstītāja karjeru. Tam vajadzētu piesaistīt lasītāja uzmanību un radīt vēlmi uzzināt par jums vairāk.

 2. Izceliet galvenās stiprās puses: norādiet savas galvenās stiprās puses un to, kas jūs atšķir kā stāstītāju. Tās var ietvert jūsu balss daudzpusību (sievietes un vīrieša balsīm), spēju pielāgoties dažādiem kultūras žanriem, pieredzi noteiktās nišās (piemēram, audiogrāmatās, dokumentālajās filmās) vai jebkādas balvas vai atzinības, ko esat saņēmis.

 3. Dalieties savā stāstījuma filozofijā: īsi pārrunājiet savu pieeju stāstījumam. Piemēram, jūs varētu uzsvērt savu apņemšanos atdzīvināt stāstus, piesaistīt auditoriju vai nodrošināt nevainojamu kvalitāti katrā projektā.

 4. Izsakiet entuziasmu: noslēdziet sadaļu "Par mani" ar teikumu, kas apliecina jūsu entuziasmu par stāstījuma pasauli un apņemšanos sniegt izcilus priekšnesumus.
Šeit ir piemērs:
"Kā pieredzējis teicējs ar vairāk nekā desmit gadu pieredzi, esmu mērķtiecīgs prefesionālis, kurš apņēmies atdzīvināt katru scenāriju. Mans daudzpusīgais balss diapazons ļauj man nemanāmi pāriet starp žanriem, aizraujot klausītājus un iesaistot viņus stāstā. Ar spēcīgu pamatu audiogrāmatās un aizraušanās ar dokumentālo darbu esmu saņēmis atzinību par savu spēju piesaistīt auditoriju un sniegt pārliecinošus priekšnesumus. Es piegāju katram projektam ar nelokāmu entuziasmu, nodrošinot, ka katrs vārds, ko es stāstu, rezonē ar autentiskumu un aizrautību."

Darba pieredze teicēja CV

Teicēja CV sadaļā “Darba pieredze” jūs demonstrējat savu praktisko pieredzi stāstīšanas jomā, izceļot savus sasniegumus un nozīmīgas lomas šajā jomā. Šī sadaļa ļauj potenciālajiem darba devējiem parādīt, ko esat paveicis savā stāstnieka karjerā. Lūk, kā izveidot iespaidīgu sadaļu “Darba pieredze”.

Iesācēja līmeņa teicējs (pieredze mazāk nekā 2 gadi)

Ja jūs tikko uzsākat kā stāstītājs, jūsu CV ir jāuzsver jūsu apmācība, potenciāls un visa atbilstošā pieredze, kas parāda jūsu apņemšanos šajā jomā.

 • Prakse un apmācība: iekļaujiet visas atbilstošās prakses, apmācības programmas vai kursus, ko esat pabeidzis. Izceliet konkrētas prasmes, kuras esat attīstījis šīs pieredzes laikā.

 • Neatkarīgi projekti: ja esat stāstījis neatkarīgus projektus, piemēram, YouTube videoklipus, pieminiet tos. Izskaidrojiet projektu veidus, žanrus un visas pozitīvas auditorijas atsauksmes.

 • Prasmes un rīki: uzsveriet savas zināšanas par ierakstīšanas iekārtām, rediģēšanas programmatūru un visām attiecīgajām tehniskajām prasmēm. Tas parāda jūsu gatavību strādāt par teicēju.

Vidēja līmeņa teicējs (2–5 gadu pieredze)

Kā vidēja līmeņa teicējam jums vajadzētu koncentrēties gan uz savu pieredzi, gan uz spēju uzņemties nozīmīgākas lomas.

 • Apmaksāti projekti: iezīmējiet visus apmaksātos projektus, kuros esat piedalījies. Aprakstiet žanrus, apjomu un savu ieguldījumu. Ņemiet vērā saņemto atzinību vai apbalvojumus.

 • Sadarbība: norādiet sadarbību ar autoriem, ražošanas studijām vai aplādes tīkliem. Tas parāda jūsu spēju strādāt komandā un pielāgoties dažādām projektu prasībām.

 • Mērķauditorijas piesaiste: kopīgojiet visas stratēģijas, kuras esat izmantojis, lai sazinātos ar savu auditoriju, piemēram, tiešraides pasākumos, sociālajos saziņas līdzekļos vai jautājumu un atbilžu sesijās. Tas parāda jūsu spēju komunicēt ar klausītājiem.

 • Specializācijas: ja esat izstrādājis specializācijas konkrētos žanros (piem., fantāzijas audiogrāmatas, noziegumu aplādes), iezīmējiet tās. Piemini jebkuru seriālu, ko esat stāstījis, vai tendences, kurās esat piedalījies.

Vecākā līmeņa teicējs (5+ gadu pieredze)

Kā augstākā līmeņa teicējam jūsu CV ir jāuzsver jūsu plašā pieredze un ietekme uz stāstīšanas jomu.

 • Lielākie projekti: piedāvājiet lielus projektus, piemēram, labi zināmas audiogrāmatas, dokumentālās filmas vai aplādes, par kurām esat stāstījis. Pārrunājiet savu ieguldījumu, izaicinājumus un panākumus.

 • Mērķauditorijas sasniedzamība: aprakstiet savas auditorijas vai klausītāju skaitu. Ņemiet vērā visus pagrieziena punktus vai sasniegtos rekordus lejupielāžu, vērtējumu vai abonementu ziņā.

 • Autoru un izdevēju sadarbība: izceliet sadarbību ar pazīstamiem autoriem, izdevējiem un studijām. Norādiet visas vislabāk pārdotās grāmatas vai augsta līmeņa klientus, ar kuriem esat strādājis.

 • Apbalvojumi un atzinība: norādiet visas saņemtās balvas, atzinības vai apbalvojumus. Tas var ietvert nozares balvas, labāko stāstītāju reitingus vai kritiķu atzinību.

 • Mentorings un apmācība: ja esat mentorējis vai apmācījis jaunākos teicējus, ņemiet vērā arī to. Tas parāda jūsu vadību un zināšanas šajā jomā.

Visos gadījumos jūsu CV ir jāatspoguļo jūsu darba kvalitāte un ietekme. Pārliecinieties, ka informācija ir skaidra, kodolīga un pārliecinoša. Atcerieties kvantificēt savus sasniegumus, ja tas ir iespējams, piemēram, minot klausītāju vērtējumus, auditorijas lielumu vai pabeigto projektu skaitu.

Teicējs CV

Izglītība: kā to izcelt savā diktora CV

Jūsu stāstītāja CV jūsu izglītībai ir liela nozīme, parādot jūsu kvalifikāciju un apņemšanos šajā jomā. Šai sadaļai ir jāsniedz izpratne par jūsu akadēmisko pieredzi un jebkādu atbilstošu apmācību. Lūk, kā efektīvi izcelt savu izglītību:

 1. Formatējiet izglītības sadaļu: Izveidojiet atsevišķu sadaļu savā CV savai izglītībai. Novietojiet to aiz sadaļas "Darba pieredze". Iekļaujiet iestādes nosaukumu, atrašanās vietu (pilsētu un valsti), iegūto grādu un absolvēšanas datumu.

 2. Attiecīgie grādi un sertifikāti: Norādiet visus grādus, sertifikātus vai kursus, kas ir tieši saistīti ar stāstījumu vai balss aktiermākslu. Tie varētu ietvert, piemēram, bakalaura vai maģistra grāds tādās jomās kā teātris, apraide, komunikācija vai balss aktiermāksla. Balss aktiermākslas vai stāstījuma sertifikāti no cienījamiem iestādēm vai skolām. Atbilstošās izglītības izcelšana parāda jūsu apņemšanos attīstīt savas teicēja prasmes.

 3. Pievienojiet apbalvojumus un balvas: Ja esat absolvējis ar izcilību vai saņēmāt akadēmiskos apbalvojumus saistībā ar savu studiju jomu, iekļaujiet tos. Akadēmiskie sasniegumi var pozitīvi atspoguļot jūsu darba ētiku un apņemšanos sasniegt izcilību.

 4. Tālākizglītība: Teicējs ir joma, kas attīstās. Ja esat turpinājis izglītību, izmantojot seminārus, kursus vai seminārus stāstījuma vai balss aktiermākslas jomā, miniet tos atsevišķā sadaļā vai kā daļu no savas izglītības vēstures.

 5. Balss apmācība: Stāstītāji bieži veic balss apmācību, lai uzlabotu savu balss diapazonu un spējas. Ja esat saņēmis specializētu balss apmācību, iekļaujiet to savā izglītības sadaļā vai apakšsadaļā “Balss apmācība”.

 6. Balvas un stipendijas: Ja esat saņēmis ar savu izglītību saistītas stipendijas vai balvas, pieminiet tās. Šie sasniegumi var parādīt jūsu centību un talantu.

Jūsu teicēja CV izglītības sadaļai jābūt kodolīgai, bet informatīvai. Tajā skaidri jānorāda jūsu akadēmiskā pieredze un jebkura kvalifikācija, kas ir tieši saistīta ar jūsu teicēja karjeru.

Kādas prasmes iekļaut stāstītāja CV

Kā teicējam jūsu prasmes ir jūsu visvērtīgākais resurss. Savā CV prasmju sadaļā jūs demonstrējat savas spējas, talantus un kvalifikāciju. Pieņemšanas vadītāji meklē īpašas prasmes, lai noteiktu, vai esat piemērots viņu projektiem. Šeit ir plašāk pieņemtās prasmes, kas jāiekļauj savā stāstītāja CV:

 • Vokālais diapazons
 • Skripta interpretācija
 • Studijas ieraksts
 • Audio rediģēšana
 • Žanra daudzpusība
 • Vokālā skaidrība
 • Emocionāls stāstījums
 • Laika pārvaldība
 • Pielāgošanās spēja
 • Audio kvalitāte
 • Mērķauditorijas piesaiste
 • Klausīšanās prasmes
 • Aktīvā klausīšanās
 • Pielāgošana klienta vajadzībām

Uzskaitot prasmes savā teicēja CV, koncentrējieties uz tām, kas visvairāk atbilst konkrētajam darbam vai projektam, uz kuru piesakāties. Esiet godīgs par savām spējām, jo jūsu prasmes tiks novērtētas klausīšanās vai izlases ierakstu laikā.

Teicējs CV

Papildu sadaļas jūsu teicēja CV

Lai jūsu CV izceltos vēl vairāk, apsveriet iespēju iekļaut papildu sadaļas, kas sniedz plašāku kontekstu par jūsu kvalifikāciju, pieredzi un sasniegumiem. Atkarībā no jūsu īpašās pieredzes un prasmēm varat izvēlēties kādu no tālāk norādītajām papildu sadaļām.

 1. Valodas: norādiet visas valodas, kuras pārvaldāt, jo daudzvalodu teicējiem var būt priekšrocības dažādos stāstīšanas projektos.

 2. Sertifikāti: iekļaujiet sertifikātus, kas apliecina jūsu apmācību balss aktieru, stāstīšanas vai saistītās jomās. Tas var palielināt jūsu kvalifikāciju uzticamību.

 3. Publikācijas: ja esat stāstījis audiogrāmatas vai sniedzis savu stāstījumu publicētajos darbos, parādiet tās šajā sadaļā. Norādiet nosaukumus, autorus un publicēšanas datumus.

 4. Apbalvojumi un atzinība: izceliet visas balvas vai atzinības, ko esat saņēmis kā teicējs. Tas var ietvert nozares balvas vai sasniegumus, kas parāda jūsu izcilību.

 5. Atsauces: iekļaujiet sadaļu ar atsauksmēm no klientiem, direktoriem vai kolēģiem, kuri var galvot par jūsu teicēja prasmēm un profesionalitāti. Pārliecinieties, ka jums ir viņu atļauja kopīgot kontaktinformāciju.

Katra no šīm papildu sadaļām var uzlabot jūsu CV, sniedzot visaptverošāku priekšstatu par jūsu kvalifikāciju. Tomēr esiet selektīvs, izvēloties sadaļas, kas visvairāk atbilst konkrētajam darbam vai projektam, uz kuru piesakāties.

Kopsavilkums

Mēs esam nonākuši līdz šī raksta beigām. Šajā kompaktajā rakstā mēs esam izpētījuši galvenās sadaļas, kā izveidot izcilu teicēja CV. Jūsu Diktora CV kalpo kā spēcīgs rīks, lai parādītu jūsu kvalifikāciju, prasmes un pieredzi.

Mēs esam apskatījuši, cik svarīgi ir izveidot saistošu sadaļu "Par mani", pielāgot savu "Darba pieredzi" darba prasībām un efektīvi izcelt savu izglītību un prasmes. Turklāt mēs izpētījām izvēles sadaļas, kas var vēl vairāk papildināt jūsu CV.

Uzsākot ceļojumu, lai izveidotu izcilu teicēja CV, neaizmirstiet par iespēju izmantot kādu no mūsu pieejamajām CV veidnēm . Šīs veidnes ir izstrādātas, lai vienkāršotu un noslīpētu CV izveides procesu, nodrošinot, ka jūsu kvalifikācija ir pamanāma. Vēlam veiksmi, tiecoties pēc veiksmīgas karjeras dinamiskajā teicēju pasaulē!

Izveidojiet savu CV, izmantojot labākās veidnes

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

Izveidojiet savu CV 15 minūšu laikā

Mūsu bezmaksas prasmīgi izstrādātu CV veidņu kolekcija palīdzēs jums izcelties no pūļa un tikt soli tuvāk jūsu sapņu darbam.

Izveidojiet savu CV

Vēstuļu paraugi lejupielādei

Motivācijas vēstules veidne
Motivācijas vēstules veidne
Motivācijas vēstules dizains
Motivācijas vēstules dizains
Motivācijas vēstules veidne studentiem - augstskola
Motivācijas vēstules veidne studentiem - augstskola
Veidne motivācijas vēstulei, lai iesaistītos
Veidne motivācijas vēstulei, lai iesaistītos