Rakstnieka CV – kā izveidot spēcīgu darba pieteikumu? 

Rakstnieks ir profesija, ko biežāk dēvē par misiju vai aicinājumu, nevis formālu amatu. Taču, ja jums šķiet, ka rakstnieki jau ir pagātnē, tad dziļi maldāties – mūsdienu rakstniekiem ir ko darīt dažādās nozarēs, sākot no akadēmiskajām aprindām līdz uzņēmējdarbībai, žurnālistikai un mārketingam.

Rakstnieka CV piemērs

CV

ANCE MINUSTE
E-pasts: ance.minuste@inbox.lv
Tālrunis: +37128849962 
Adrese: Kalašķu 56, Rēzekne 
Portfolio: www.rakstniekks.lv 

Uz rezultātiem orientēts kopīraiters un rakstnieks ar 4+ gadu pieredzi tekstu radīšanā mārketinga, biznesa un mediju vajadzībām, kas uzkrāta sadarbojoties ar 50+ klientiem. Latviešu un angļu valodas zināšanas. Augstākā izglītība žurnālistikā un neformālā izglītība digitālā mārketinga nozarē (Google Digital Garage, Hubspot Academy, LinkedIn Learning). Izcilas zināšanas par daiļliteratūru, žurnālistikas paņēmieniem, satura rediģēšanu un mārketingu. 

PRASMES:

 • Maģistra grāds žurnālistikā 
 • 4+ gadu pieredze 
 • Pieredze digitālajā mārketingā (SEO, e-pastu kampaņas, socialie mediji) 
 • Latviešu valoda C2 līmenī, angļu valoda – C1, krievu valoda – B2 
 • Pieredze strādājot gan individuāli, gan komandā 
 • Izcilas komunikācijas prasmes 
 • Pieredze interviju veidošanā un darbā ar medijiem 
 • Spēja orientēties lielā informācijas daudzumā un prasme to sistematizēt 

DARBA PIEREDZE:

 • Pašnodarbināta persona | kopīraiters
  2022-2023
  Darbs ar digitālā satura mārketinga projektiem, kopā 30+ klienti. Tekstu izveide mājaslapām, produktu aprakstiem, sociālajiem medijiem, emuāriem, kā arī reklāmas vajadzībām. SEO satura izveide un rediģēšana.
  Nozares: ēdināšana, sabiedriskā aktivitāte, finanses, mode, interjera dizains, skaistumkopšana, auto, ekoloģija

 • SIA Media Group | žurnālists 
  2020-2022
  Informācijas apkopošana un analizēšana, pētnieciskais darbs, interviju organizēšana, oriģinālsatura veidošana. Visa periodā laikā organizētas vairāk kā veiksmīgas 100 intervijas ar nozares ekspertiem un sabiedrības pārstāvjiem.
  Nozares: politika, izglītība, sociālā joma, ekonomika

 • Žurnāls ‘’Mantra’’ | jaunākais redaktors 
  2018-2020
  Žurnāla satura plānošana, aktualitāšu monitorings, redakcijas darbs ar autoru sagatavotiem daudzveidīgiem tekstiem, tekstu analīze, rediģēšana un publicēšana, satura izveide sociālajiem medijiem un mājaslapai, e-pasta mārketingu kampaņu organizēšana, tekstu radīšana mārketinga vajadzībām. Paaugstināju digitālā žurnāla lasījumu skaitu par 45% gada laikā.
  Nozares: dzīvesstils, skaistumkopšana, mode, veselība 

IZGLĪTĪBA:

Ventspils Augstskola, stratēģiskā starpkultūru komunikācija
2015-2018
Profesionālais maģistra grāds starpkultūru komunikācijā 
Kvalifikācija:Stratēģiskās komunikācijas vadītājs

RSU (Rīgas Stradiņa Universitāte), informācijas un komunikācijas zinātnes
2012-2015
Bakalaura grāds žurnālistikā / komunikācijas zinātnē 

SERTIFIKĀTI:

 • HubSpot Academy, ‘’Social Media Management (sociālo mediju menedžments)’’
  2020 

 • HubSpot Academy, ‘’Content Marketing (satura mārketings)’’
  2020 

 • Google Digital Garage, ‘’Digitālā mārketinga pamati’’ 
  2020

VALODU ZINĀŠANAS:
Latviešu: dzimtā 
Angļu: C1
Krievu: B2
Vācu: B2
Franču: B1 

REKOMENDĀCIJAS:
Marlena Katrīna 
Žurnāls ‘’Mantra’’ galvenā redaktore 
Tālruņa nr.: +646332284

Rakstniecība ir unikāla un specifiska nodarbošanās, jo lielākā daļa rakstnieku ir pašnodarbinātie (apmēram divas trešdaļas), vadoties pēc ASV Darba statistikas biroja datiem . Un daudziem no viņiem ir aktuāls jautājums – kā izveidot piesaistošu, spēcīgu rakstnieka CV?

Par laimi, mūsu personāla atlases speciālisti varēs palīdzēt šajā jautājumā kā neviens cits! Turpinājumā noskaidro labākos padomus CV rakstīšanā un aplūko rakstnieka CV piemēru. Nav noslēpums – tieši ideāls CV ir veiksmes atslēga uz kāroto amatu vai projektu! Papildus tam, neaizmirsti ieskatīties mūsu mājaslapā – tur atradīsi citus mūsu personāla atlases speciālistu sagatavotus rakstnieka CV paraugus .

Pēc sekundes jūs redzēsit lielisku rakstnieka CV piemēru. Taču jau tūliņ pēc šī piemēra apskatīšanas un raksta izlasīšanas – jūs varēsiet uzrakstīt 2x labāku rakstnieka CV!

Rakstnieka alga un/vai stundas likme

Kā jau noskaidrojām, rakstniekiem diezko veicas, jo viņi var strādāt teju no jebkuras pasaules malas un jebkurā nozarē – sākot ar mārketingu un žurnālistiku, beidzot ar kaut ko tik specifisku kā mehānika vai medicīna. Tādēļ vietā būtu teikt, ka rakstnieka alga un/vai stundas likme ir tiešā mērā atkarīga no tā, kādā nozarē viņš strādā un arī no tā, vai darbojas kā darba ņēmējs vai pašnodarbināta persona.

Ja rakstnieks vēlas strādāt kā pašnodarbināta persona, tad pastāv variants noteikt stundas likmi vai cenu par vārdu. Cena par vārdu ir atkarīga no rakstnieka pieredzes un prasmēm, taču vidēji tā ir 5 centi par vārdu. Saprotams, jāņem vērā, ka, sadarbojoties ar ārzemju klientiem, cipars, visticamāk, pieaugs.

Ja runājam par tradicionālo nodarbinātību, tad rakstnieka alga, vadoties pēc Latvijas Republikas Valsts Ieņēmumu dienesta datiem par 2022.gadu, ir robežās no 657 - 1425 EUR.

Ja jūs esat rakstnieks klasiskajā vārda nozīmē un vēlaties izdot savu grāmatu, tad ņemiet vērā, ka jūsu atalgojums būs atkarīgs no vienošanās ar izdevniecību un pārdošanas apjomiem. Laba ideja būtu apsvērt rakstīt grāmatu arī ārpus Latvijas, citās pasaules malās. Piemēram, autoram izdodot savu grāmatu Norvēģijā, valdība uzreiz iegādājas 1000 tās eksemplārus, lai nodotu bilbiotēkām visā valstī. Savukārt Islandē, kur katrs desmitais iedzīvotājs ir sarakstījis un publicējis grāmatu, 70-80 autori katru gadu saņem valsts stipendiju ~2700 EUR apmērā. Tas ir ekvivalents aptuvenajai minimālajai algai valstī. Taču, piemēram, Igaunijā, kur arī ieviests līdzīgs mehānisms rakstnieku atbalstam, ik gadu labākie 24 rakstnieki, dzejnieki un mākslinieki saņem stipendiju 1430 EUR apmērā. Šīs atlīdzības apmērs pārsniedz kultūras iestāžu darbinieku noteikto minimālo algu 1300 EUR apmērā. Īrijā rakstnieku atbalstam ieviesti nodokļu atvieglojumi – rakstnieku ienākumi no savu darbu pārdošanas netiek aplikti ar ienākumu nodokli.

Universāli padomi rakstnieka CV izveidē – liec aiz auss!

Jums ir rakstīšanas prasmes, mums – padziļinātas zināšanas par CV izveidi un darba devēju vai personāla atlases speciālistu preferencēm. Apvienojot šos abus elementus vienā, mēs nešaubāmi iegūsim labāko iespējamo rakstnieka CV! Lai sagatavotos tam, ņemiet vērā dažus universālus padomus:

 • Nekad nesūtiet šablonveidīgus CV – vienmēr pielāgojiet savu CV konkrētajam amatam vai nozarei, uz kuru piesakāties
 • Sāciet ar skaidru un kodolīgu profesionālo kopsavilkumu, kas izceļ jūsu rakstīšanas pieredzi un prasmes
 • Norādiet savu ar rakstīšanu saistīto izglītību, piemēram, augstāko izglītību žurnālistikā vai komunikācijā
 • Iekļaujiet jebkādu atbilstošu rakstīšanas pieredzi, tostarp praksi, ārštata darbu vai norādiet konkrētas publikācijas.
 • Parādiet savu unikālo rakstīšanas stilu un ‘’balsi’’ jau savā CV – tas palīdzēs darba devējam gūt priekšstatu par jūsu unikālo perspektīvu un pieeju rakstīšanai
 • Parādiet savas zināšanas jebkurā konkrētā rakstīšanas jomā, piemēram, sociālo mediju satura veidošanā vai tehniskajā rakstīšanā
 • Pievienojiet savam CV (piemēram, kontaktinformācijas sadaļā) saitu uz savu rakstu portfolio vai aktīvajām publikācijām
 • Izmantojiet spēcīgus darbības vārdus, faktus un skaitļus, lai aprakstītu savus rakstīšanas sasniegumus un ieguldījumu
📌Padoms : Svarīgi atcerēties, ka topošais darba devējs jāpiesaista ne tikai ar vārdiem, bet gan arī sulīgu un pārskatāmu vizuālo CV noformējumu. Ja tā nav jūsu stiprā puse, neuztraucieties! Aplūkojiet un izvēlieties kādu no jau gatavajām mūsu rakstnieka CV veidnēm !

rakstnieks cv

Rakstnieks CV: stratēģiskais izkārtojums

Kad runa ir par rakstnieka CV veidošanu, informācijas izkārtojums var būt tikpat svarīgs kā pats saturs – gluži kā grāmatā, vai ne? Stratēģisks CV izkārtojums var palīdzēt piesaistīt potenciālo darba devēju uzmanību un atvieglot jūsu kvalifikācijas un atbilstības izvērtēšanu.

Lūk, galvenie CV izkārtojuma pamatprincipi:

 • Atbilstošas sadaļas ar virsrakstiem un apakšvirsrakstiem – sāciet ar kontaktiem un profesionālo kopsavilkumu kā ievadu. Tālāk iekļaujiet prasmes, izglītību un pieredzi – tā ir CV galvenā daļa. Nobeigumā – papildu izglītība, rekomendācijas, sertifikāti
 • Viegli pārskatāms kopskats
 • Profesionāls un viegli lasāms fonts – piemēram, Times New Roman, Arial vai Calibri. Pieturieties pie viena fonta visā dokumentā.
 • Izmantojiet pieturpunktus, tabulas vai teksta iekrāsošanu, lai sadalītu lielas rindkopas un izceltu svarīgāko
 • CV garums – ne vairāk kā 2 lappuses
📌Padoms :Nav ne jausmas, kā izskatās stratēģisks CV sadaļu izkārtojums? Smelieties iedvesmu mūsu rakstnieku CV paraugos !

Formāts un struktūra

Pastāv 3 populārākie CV formāti:

 • Hronoloģiskais – šeit norādat savas darba vietas secīgā kārtībā, akcentējot tieši darba pieredzi;
 • Funkcionālais – šeit vairāk fokusējaties uz prasmēm, nevis ieņemtajiem amatiem vai darba vietām;
 • Kombinētais – izmantojiet abas augstāk minētās pieejas.
📌Padoms : Ja esat freelance jeb ārštata rakstnieks, kam ir ilggadēja pieredze neskaitāmos projektos, izmantojiet funkcionālo CV – tajā varat akcentēt sasniegumus, pienākumus un iegūtās zināšanas, neuzskaitot atsevišķi katru projektu, bet gan minot dažus no labākajiem kā piemērus

Kontaktinformācijas sadaļa iekš rakstnieka CV

Rakstnieka CV kontaktinformācijas sadaļa ir gluži kā autora norāde grāmatā – tā var daudz ko atklāt par saturu! Nenovērtējiet par zemu kontaktinformācijas sadaļu, jo tā pilda svarīgāko CV funkciju – iespēju sazināties. Turpinājumā divi piemēri:

NEPAREIZI
Ance
Facebook: @ance_m
Tālrunis: 29492130

Šajā piemērā rupjākā kļūda ir nenorādīt pilnu vārdu un uzvārdu. Kā lai darba devējs atrod papildu informāciju par jums? Turklāt facebook konts nebūtu profesionālākais saziņas veids – e-pasts joprojām ir must have ! Runājot par tālruni, šeit ir būtiski norādīt valsts kodu – jo sevišķi tad, ja strādājat ārštatā vai ar ārzemju klientiem. Šī paša iemesla dēļ nepieciešams norādīt arī adresi.

PAREIZI
ANCE MINUSTE
E-pasts: ance.minuste@inbox.lv
Tālrunis: +37128849962
Adrese: Kalašķu 56, Rēzekne
Portfolio: www.rakstnieks.lv

Šajā piemērā ir pilns vārds un uzvārds, e-pasts saziņai, tālrunis ar valsts kodu + adrese, kā arī izcilākais – norādīta saite uz portfolio. Principā – ja darba devējs ļoti steidzas, viņam pilnīgi pieteik ar šo sadaļu, lai izvērtētu jūsu kandidatūru.

rakstnieks cv

Kā atainot rakstnieka darba pieredzi savā CV? (Un ko tad, ja pieredzes vēl nav?)

Rakstnieka darba pieredze var daudz ko pateikt par pašu rakstnieku un viņa darba kvalitāti. Faktiski – tā ir svarīgākā CV sadaļa, tādēļ esiet gatavi tai veltīt lielāko uzmanības daļu! Ja meklējat darbu kā rakstnieks un jums jau ir plaša pieredze dažādos amatos, izmantojiet hronoloģisko noformējumu :

1.piemērs

SIA Media Group | žurnālists 
2020-2022
Informācijas apkopošana un analizēšana, pētnieciskais darbs, interviju organizēšana, oriģinālsatura veidošana. Visa periodā laikā organizētas vairāk kā veiksmīgas 100 intervijas ar nozares ekspertiem un sabiedrības pārstāvjiem.
Nozares: politika, izglītība, sociālā joma, ekonomika 


2.piemērs

Žurnāls ‘’Mantra’’ | jaunākais redaktors 
2018-2020
Žurnāla satura plānošana, aktualitāšu monitorings, redakcijas darbs ar autoru sagatavotiem daudzveidīgiem tekstiem, tekstu analīze, rediģēšana un publicēšana, satura izveide sociālajiem medijiem un mājaslapai, e-pasta mārketingu kampaņu organizēšana, tekstu radīšana mārketinga vajadzībām. Paaugstināju digitālā žurnāla lasījumu skaitu par 45% gada laikā. 
Nozares: dzīvesstils, skaistumkopšana, mode, veselība 


⚠️Svarīgi : Rakstnieks var būt nodarbināts dažādās nozarēs, turklāt katram darba devējam ir sava uzņēmējdarbības specifika – tieši tādēļ neaizmirstiet norādīt, kādās nozarēs esat sniedzis savu ieguldījumu.

Ko darīt, ja vēl nav pieredzes?

Ja jums vēl nav darba pieredzes vai tieši pretēji – esat strādājis ar ļoti daudziem projektiem, kurus visus nav iespējams uzskaitīt–, jūs joprojām varat pārliecinoši pierādīt sevi, izceļot tieši iegūtās prasmes un zināšanas vai sasniegumus, nevis amatus.

Ja jums nav darba pieredzes, šajā sadaļā norādiet kursa darbus, prakses, brīvprātīgos darbus, projektus, hobijus u.c., kas ietver rakstīšanas prasmju demonstrēšanu – lieliski, ja varat iesniegt konkrētus paraugus. Arī tad, ja ir plaša pieredze, bet ‘’izmētāta’’ neskaitāmos projektos, šeit fokusējaties uz sasniegumiem. Abos gadījumos piemērotākais ir funkcionālais CV izkārtojums . Lūk, kā tas varētu izskatīties:

1.piemērs

Sociālo mediju satura izveide: 

 • Prakse digitālā mārketinga uzņēmumā ‘’Krikri’’ – jaunākais digitālā satura mārketinga speciālists 
 • Prasmes un zināšanas: SEO, satura pārvaldības sistēmas, sociālie mediji, foto apstrāde, reklāmtekstu izveide 
 • Nozares: skaistumkopšana, mode, auto 

2.piemērs

Digitālā satura izveide: 

 • Pašnodarbināta persona – digitālā satura mārketinga speciālists. 4+ gadu pieredze un 50+ projekti. 
 • Prasmes un zināšanas: bloga raksti, mājaslapas teksti, preču un pakalpojumu apraksti, reklāmteksti, SEO,  satura pārvaldības sistēmas, preses relīzes, sociālie mediji 
 • Sasniegumi: 50+ veiksmīgi projekti, tostarp, darbs ar digitālā mārketinga un vides mārketinga kampaņām, 20 apmierinātu klientu atsauksmes, 97% gadījumu sasniegti kampaņu mērķi  
 • Nozares: interjera dizains, tehnoloģijas, ekoloģija  

rakstnieks cv

Rakstnieka CV izglītības sadaļa: ko un kā tajā iekļaut?

Lai gan rakstnieka amatā izglītība ne vienmēr spēlē galveno lomu, tā neapšaubāmi var kļūt par jūsu galveno priekšrocību un izcelt jūs simtiem citu kandidātu vidū. Šeit ir daži padomi par to, ko un kā iekļaut šajā sadaļā:

 • Augstākā izglītība: sāciet ar jaunāko iegūto grādu. Norādiet iestādes nosaukumu, iegūto grādu un absolvēšanas datumu.
 • GPA jeb vidējā atzīme: ja esat nesen absolvējis un jums ir augsts GPA, var būt noderīgi to iekļaut izglītības sadaļā. Tomēr, ja ir pagājis kāds laiks kopš absolvēšanas, neaizņemiet ar šo informāciju lieku vietu savā CV.
 • Apbalvojumi un sasniegumi: ja esat saņēmis ar jūsu izglītību saistītus apbalvojumus par īpašiem sasniegumiem (piemēram, stipendijas, nominācijas vai akadēmiskos apbalvojumus), noteikti norādiet tos izglītības sadaļā.
 • Sertifikāti: ja esat apguvis kādus kursus, kas ir saistīti ar rakstīšanu kā tādu vai nozari uzņēmumā, uz kuru piesakāties, ir vērts tos pieminēt izglītības sadaļā.

Lūk, daži piemēri, kas palīdzēs izveidot nepārspējamu rakstnieka CV izglītības sadaļu:

IZGLĪTĪBA:
RSU (Rīgas Stradiņa Universitāte), informācijas un komunikācijas zinātnes
2012-2015
Bakalaura grāds žurnālistikā / komunikācijas zinātnē 
Iegūta budžeta vieta un stipendija, pateicoties veiksmīgai ZPD ‘’komunikācijas paņēmieni 21.gadsimtā Latvijā’’ aizstāvēšanai 

SERTIFIKĀTI:

 • HubSpot Academy, ‘’Social Media Management (sociālo mediju menedžments)’’
  2020 

 • HubSpot Academy, ‘’Content Marketing (satura mārketings)’’
  2020 

 • Google Digital Garage, ‘’Digitālā mārketinga pamati’’ 
  2020

Prasmju kopums, ko norādīt rakstnieka CV

Prasmes, ko norādīt rakstnieka CV, ir stipri atkarīgas no konkrētās vakances vai projekta, uz kuru piesakāties – tādēļ esat gatavs vienmēr pielāgot šo sadaļu attiecīgajam darba sludinājumam. Lai padarītu šo uzdevumu vieglāku, piedāvājam ieskatu gan tehniskajās, gan ‘’soft’’ jeb personīgajās prasmēs, kas ir universālas un derēs teju katram rakstnieka CV:

Tehiskas prasmes (Hard skills)

 • Pieredze darbā ar Microsoft Office, Google Document, Grammarly un citām rakstīšanas programmām
 • Pieredze tehniskajā un kreatīvajā rakstīšanā
 • Pieredze rakstot bloga rakstus, reklāmrakstus, Google Ads & Meta Ads reklāmas tekstus, preču un pakalpojumu aprakstus
 • Spēcīgas zināšanas politikā, ekonomikā un grāmatvedībā
 • Zināšanas par digitālo mārketingu, tostarp, e-komerciju, sociālajiem tīkliem un SEO pamatprincipiem
 • Zināšanas par gramatiku, pieturzīmēm un stila vadlīnijām – latviešu, angļu un krievu valodās
 • Pieredze pētījumu izstrādē un faktu pārbaudē, kā arī lielu informācijas apjomu apstrādē un organizēšanā
 • Intervēšanas prasmes
 • Prasme plānot projektus un kampaņas
rakstnieks cv

Personīgas prasmes (Soft skills)

 • Spēcīgas komunikācijas prasmes gan rakstiski, gan mutiski
 • Radošums un spēja domāt ārpus rāmjiem, lai radītu saistošu saturu
 • Prasme organizēt un plānot gan savu laiku, gan darbu
 • Pieredze darbā kā individuāli, tā komandā
 • Spēcīgas kritiskās domāšanas un problēmu risināšanas prasmes
 • Spēja ievērot termiņus un strādāt zem spiediena
 • Elastība un spēja pielāgoties mainīgām prioritātēm vai projekta prasībām
 • Atvērtība konstruktīvām atsauksmēm

Profesionālais kopsavilkums

Profesionālais kopsavilkums – īsa jūsu prasmju, zināšanu, pieredzes un spēcīgāko ‘’pārdošanas punktu’’ rindkopa – spēj darīt īstus brīnumus, tādēļ nekad neizlaidiet šo rakstnieka CV sadaļu. Tieši tā spēs piesaistīt potenicālā darba devēja uzmanību jau no pirmā teikuma (vai arī to pazaudēt). Lai iegūtu pozitīvu efektu, iepazīstieties ar diviem paraugiem zemāk:

PAREIZI
Uz rezultātiem orientēts kopīraiters un rakstnieks ar 4+ gadu pieredzi tekstu radīšanā mārketinga, biznesa un mediju vajadzībām , kas uzkrāta sadarbojoties ar 50+ klientiem. Latviešu un angļu valodas zināšanas. Augstākā izglītība žurnālistikā un neformālā izglītība digitālā mārketinga nozarē ( Google Digital Garage, Hubspot Academy, LinkedIn Learning ). Izcilas zināšanas par daiļliteratūru, žurnālistikas paņēmieniem, satura rediģēšanu un mārketingu.

Šeit uzskatāmi parādītas kandidāta spēcīgākās puses – pieredzes ilgums, nozares, izglītība, klienti, valodu zināšanas un pat sertifikāti.

NEPAREIZI
Izrotāšu jūsu mājaslapu vai žurnālu ar kreatīviem tekstiem. Zvaniet un rakstiet, lai vienotos par detaļām!

Lai gan ideja nav slikta, šajā piemērā trūkst konkrētikas – nav norādītas jūsu spēcīgās puses, kas spētu jūs izcelt starp citiem kandidātiem.

Rakstnieka CV papildinošās sadaļas

Tā kā rakstnieka amats ir ļoti daudzpusīgs, izmantojiet CV papildu sadaļas, lai padarītu savu pieteikumu specifiskāku un konkrētāku. Lūk, daži piemēri:

Profesionālās pilnveides kursi

Šī sadaļa ir īpaši noderīga, ja varat tajā norādīt nozarē aktuālus izietos kursus – piemēram, mārketingu, datorprasmes, finanses un ekonomiku u.tml. Tas palīdzēs izcelt, ka esat izcili piemērots kandidāts, jo pārvaldāt ne tikai rakstīšanas mākslu, bet arī esat apguvis zināšanas un prasmes konkrētā nozarē.

rakstnieks cv

Valodu prasmes

Rakstnieka CV viena no svarīgākajām niansēm – valodu prasmes. Norādiet savā CV valodas, kuras pārvaldāt, un, ja iespējams, norādiet zināšanu līmeni (B2, C1 utt.)

Atsauksmes

Papildus varat norādīt rekomendācijas no iepriekšējiem darba devējiem, projektiem vai pat izglītības iestādēm. Šī sadaļa ir ‘’solis tālāk’’, kas noteikti nebūs lielākajai daļai citu pretendentu – tādēļ izmantojiet to savā labā!

Kopsavilkums: profesionāla rakstnieka CV ābece

Ja patiesi vēlaties iegūt sapņu darbu vai projektu, jums jāspēj radīt ideāls pirmais iespaids – vislabākais un drošākais veids, kā to izdarīt profesionālajā pasaulē, ir izcils CV! Lūk, šī raksta apkopojums pieturpunktos:

Šeit ir daži padomi un triki, lai izveidotu profesionālu rakstnieka CV:

 • Rakstnieka CV nav īstā vieta, kur būt kautrīgam – tādēļ vienmēr norādiet visus savus apbalvojumus vai atzinības, kas ir relevanti konkrētajam amatam
 • Nav nekā svarīgāka par pierādījumiem – tādēļ iekļaujiet savā rakstnieka CV saiti uz rakstu darbu portfolio vai publikācijām
 • Noformulējiet savus sasniegumus amatā ar skaitļiem un faktiem, piemēram, ‘’palielināju mājaslapas apmeklējumu skaitu par 40%’’
 • Protams, jūs kā rakstnieks to jau zināt, bet mēs atgādināsim vēlreiz – rūpīgi pārbaudiet, vai jūsu CV nav gramatikas kļūdu!
 • Ja esat kādas profesionālās organizācijas (piemēram, Rakstnieku savienības) biedrs, ir vērts to norādīt savā CV
 • Nekad nesūtiet vienu un to pašu CV uz visām vakancēm – vienmēr pielāgojiet savu pieteikumu konkrētajam sludinājumam, iekļaujot tur atrodamos atslēgas vārdus un pielāgojot atbilstošāko informāciju par sevi
📌Padoms : Tāpat kā grāmata nav iedomājama bez ilustrācijām, arī CV nav iedomājams bez laba dizaina pamata! Ja neesat dzimis grafiskais dizaineris, nesatraucieties – aplūkojiet mūsu sagatavotos rakstnieka CV paraugus . Jums atliks tikai ievadīt savu informāciju!

Papildiniet savu CV ar motivācijas vēstuli

Ja esat uzrakstījis CV, taču ar to rakstīšanas kāre vēl nav līdz galam apmierināta, nesatraucieties! Ir vēl kāda būtiska lieta – motivācijas vēstule, kas lieliski papildinās jūsu pieteikumu. Svarīgākais – neatkārtojiet to pašu informāciju, ko jau iekļāvāt savā CV. Motivācijas vēstule ir personīga vēstule, kurā jūs paskaidrojat, kādēļ vēlaties strādāt konkrētajā uzņēmumā, kā arī izceļat savu piemērotību amatam.

Nekad neesat rakstījis CV un motivācijas vēstuli, un šaubāties, kā to izdarīt pareizi? Mēs palīdzēsim! Izmantojot mūsu jau gatavās rakstnieka CV veidenes, saņemsiet piekļuvi mūsu motivācijas vēstuļu šabloniem . Tieši tik vienkārši!

rakstnieks cv

Biežāk uzdotie jautājumi

Kāda ir svarīgākā rakstnieka CV sadaļa?

Gluži kā grāmata, arī CV ir viens vesels kopums, kur ir grūti nodalīt svarīgāko sadaļu. Taču, ja paturam analoģiju ar grāmatu, tad arī CV redzam kā lielu ievadu, iztirzājumu un nobeigumu, kur parasti iztirzājums ir stāsta piesātinākā daļa. CV iztirzājums ir rakstnieka darba pieredze un izglītība. Ja neesat pārliecināts, kā pareizi noformēt šīs CV sadaļas, ieskatieties mūsu sagatavotajos rakstnieka CV paraugos !

Vai rakstnieka CV jāiekļauj portfolio un publikācijas?

Šis ir jautājums, uz kuru ir grūti sniegt pareizo atbildi, jo viss ir atkarīgs no konkrētās darba vakances – pēc mūsu pieredzes, lielākā daļa darba devēju lūdz iesūtīt arī darbu piemērus, tādēļ iekļaut portfolio ar publikācijām savā CV ir lieliska ideja! Izcili, ja jūsu portfolio ir mājaslapas formātā – tad varat norādīt saiti uz to CV kontaktinformācijas sadaļā.

Izveidojiet savu CV, izmantojot labākās veidnes

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

Izveidojiet savu CV 15 minūšu laikā

Mūsu bezmaksas prasmīgi izstrādātu CV veidņu kolekcija palīdzēs jums izcelties no pūļa un tikt soli tuvāk jūsu sapņu darbam.

Izveidojiet savu CV

Vēstuļu paraugi lejupielādei

Motivācijas vēstules veidne
Motivācijas vēstules veidne
Motivācijas vēstules dizains
Motivācijas vēstules dizains
Motivācijas vēstules veidne studentiem - augstskola
Motivācijas vēstules veidne studentiem - augstskola
Veidne motivācijas vēstulei, lai iesaistītos
Veidne motivācijas vēstulei, lai iesaistītos