Pārdevēja CV - piemēri, resursi un paraugi

Efektīvs pārdevēja CV var pavērt jaunas iespējas jūsu karjerā. Pārdevēji, kas mūsdienās bieži tiek saukti arī par konsultantiem, ir ļoti pieprasīta un labi atalgota profesija dažādās nozarēs, tāpēc, ja arī jūsos mīt “pārdošanas gēns”, apsveriet iespēju kļūt par pārdevēju!

Pēdējais atjauninājums:
6/5/2024

Visi šajā rokasgrāmatā iekļautie CV piemēri

No items found.
Resume 1
Resume 1
Resume 2
Resume 3
Budapest Thumbnail
Budapest
Perth Thumbnail
Perth
Rotterdam Thumbnail
Rotterdam
Chicago Thumbnail
Chicago

Pārdevēja CV piemērs

CV

JĀNIS ZARIŅŠ
E-pasts: janis@inbox.lv
Mob. tel. 22301777
Adrese: Oliņu iela 1-3, Valmiera

Pārdevējs 10 gadu pieredzi pārtikas tirdzniecības jomā. Plašas zināšanas par pārdošanas stratēģijām, klientu CRM sistēmām un digitālo mārketingu. Izcilas pārdošanas prasmes un spēja atrast labāko pieeju katram klientam. “FoodStore” labākais pārdevējs 2020. un 2021.gadā. Plašas zināšanas un interese par nekustamā īpašuma nozari Latvijā.

 PRASMES:

 • Izcilas sadarbības prasmes ar klientiem un lieliskas pārliecināšanas prasmes
 • Labas latviešu, angļu un krievu valodas zināšanas
 • Pieredze darbā ar kases aparātu un noliktavas krājumu lietotnēm
 • Augsta noturība stresa situācijās
 • Digitālā mārketinga zināšanas
 • Augstākā izglītība uzņēmējdarbībā un mārketingā
 • Zināšanas un izpratne par nekustamā īpašuma tirgu Latvijā

DARBA PIEREDZE:

SIA “FOODconsulting” | vairumtirdzniecības pārdevējs
2017-2022
Darbs ar vairumtirdzniecības klientiem, konsultēšana par produktiem, pasūtījumu dokumentācijas sagatavošana un noformēšana, pēcpārdošanas konsultāciju sniegšana, digitālā mārketinga akciju organizēšana, dalība izstādēs un kontaktu biržās, sadarbība ar piegādātājiem, līgumu sagatavošana

SIA “BestFood” | jaunākais pārdevējs
2012-2017
Asistēšana vecākajam pārdevējam, tirdzniecības zāles iekārtošana, darbs ar klientiem, konsultēšana par produktiem, pasūtījumu dokumentācijas sagatavošana un noformēšana, dalība mārketinga aktivitātēs, darbs ar atgrieztajiem produktiem

IZGLĪTĪBA:

Latvijas Universitāte,
2009-2014
LU Biznesa vadības un ekonomikas fakultāte, uzņēmējdarbība un mārketings

SERTIFIKĀTI:

 • Darbs ar kases aparātu
  2015
 • Pārdevēju izcilības akadēmija (padziļinātais kurss)
  2014
 • Klientu attiecību vadība
  2011
 • Digitālais mārketings
  2010

VALODU ZINĀŠANAS:

  Runāšana Klausīšanās Rakstīšana
Latviešu 5 5 5
Krievu 4 4 4
Angļu 4 4 4

5-ļoti labi, 1-vāji 

ATSAUKSMES:

 Jānis Ozoliņš
SIA “
FOODconsulting” vadītājs
Tel. 23452300

Ilze Odiņa
SIA “BestFood” vecākā pārdevēja
Tel. 23452121

Dažādas sadaļas

Svarīgi atcerēties, ka pārdevējs nav tikai persona, kas stāv pie kases pārtikas veikalā, jo mūsdienās pārdošana ir turpat vai ikviena biznesa sastāvdaļa. Ja esat nolēmis savu karjeru veidot pārdošanas nozarē, jums būs nepieciešams profesionāli sagatavots pārdevēja CV.

Nepieciešama palīdzība? Jūs esat nonācis īstajā vietā! Šajā rakstā esam apkopojuši vairākus vērtīgus padomus, kas ļaus sagatavot konkurētspējīgu pārdevēja CV. Tāpat piedāvājam dažādus pārdevēja CV paraugus . Jums tikai jāreģistrējas mūsu mājaslapā!

Zemāk piedāvājam pārdevēja CV piemēru Jānim, kas iepriekš strādājis kā pārdevējs pārtikas nozarē, taču vēlas atrast darbu kā pārdevējs nekustamā īpašuma jomā. Lai arī šajā piemērā Jānim nav darba pieredzes ar nekustamā īpašuma pārdošanu, CV uzsvars likts uz vispārīgām pārdevēja prasmēm, kas var noderēt jebkurā nozarē.

Darba algas pārdevējiem

Pārdevēja vidējais atalgojums ir atkarīgs no nozares, kā arī no pārdevējam nepieciešamās kvalifikācijas un specifiskajām zināšanām. Tā, piemēram, pēc jaunākajiem Valsts Ieņēmumu dienesta statistikas datiem vidējā alga Latvijā vairumtirdzniecības pārdevējam 2022. gada februārī bija 1209.00 eiro, turpretim reklāmas pārdevējam 1735.00 eiro, bet nekustamā īpašuma pārdevējam – 2163.00 eiro.

Tāpat svarīgi atcerēties, ka pārdevējiem bieži ir kombinētais atalgojums, kurā ir fiksētā daļa un mainīgā daļa, kas atkarīga no pārdotā apjoma, līdz ar to atalgojuma apmēru lielā mērā noteiksiet jūs pats.

Kā uzrakstīt labu pārdevēja CV no nulles

Ja šis būs jūsu pirmais pārdevēja CV, vispirms rūpīgi pārdomājiet, kādas prasmes un pieredze jums ir un kā tā var noderēt nākamajā darba vietā. Ar ko sākt? Rūpīgi apskatiet sev interesējošo pārdevēja darba sludinājumu un izdomājiet, kā vislabāk parādīt, ka esat tam atbilstošākais kanditāts. Sarakstiet to uz A4 lapas visas savas īpašības un pieredzi, kas jūs padara par labāko pārdevēju un tad aprakstiet to CV. UN pats labākais - mūsu CV paraugos jums tikai jāsavada prasītā informācija, jo par noformējumu parūpēsimies mēs.

Atcerieties – neatkarīgi no jomas, kurā vēlaties strādāt kā pārdevējs, CV sagatavošanā ir vairāki pamatprincipi, kas jāievēro, lai jūsu CV vispār kāds pamanītu. Nekad neaizmirstiet, ka jūsu CV būs viens no vairākiem simtiem, un šie vienkāršie pamatprincipi var palīdzēt tam nonākt “veiksmīgajā kaudzītē”:

 • iekļaujiet informāciju par prasmēm, kas padara jūs par lielisku pārdevēju ikvienā nozarē
 • parādiet interesi un zināšanas par jomu, kurā meklējat darbu
 • izceliet savas “pārdevējam” svarīgās prasmes – gan tehniskās zināšanas, gan personīgās īpašības
 • lietojiet profesionālu un gramatiski pareizu valodu atbilstoši darba vai jomas specifikai
 • sagatavojiet CV ar skaistu un profesionāli sagatavotu dizainu - tam lieliski palīdzēs mūsu pārdevēju CV veidnes

Izkārtojums

Pārdevēja CV informāciju var izkārtot ļoti dažādos veidos, taču svarīgi, lai jūsu nākamajam darba devējam vai personāla atlases speciālistam informācija CV būtu ērti pārskatāma un, kas ir vēl svarīgāk - palīdzētu izcelt jūsu spēcīgās puses jeb “īpašās pārdevēja” vai “pārdošanas” prasmes. Un tas savukārt nozīmē, ka CV jāizvēlas tāds izkārtojums, kas jums to var palīdzēt izdarīt.

Tā, piemēram, Jāņa CV informācija sakārtota tā, lai jau sākumā tiktu izcelta viņa ilgā pieredze pārdošanas jomā, svarīgākās pārdevēja prasmes, sasniegumi un interese par jomu, kurā Jānis meklē darbu. Mūsu piedāvātajos pārdevēju CV paraugos jūs noteikti atradīsiet savai situācijai piemērotāko CV dizainu.

pardeveja cv

Formāts un struktūra

Pārdevēja CV informāciju var izkārtot trīs veidos: hronoloģiskajā, funkcionālajā un kombinētajā, ko savā starpā atšķir informācijas strukturēšanas un izkārtošanas veidi:

 • funkcionālajā CV uzsvars tiek likts uz jūsu galvenajiem prasmju blokiem;
 • hronoloģiskajā CV darba vietas tiek norādītas hronoloģiskā secībā;
 • kombinētajā CV tiek izmantotas abas augstāk minētās pieejas.

Ja meklējat pārdevēja darbu tajā pašā nozarē, kurā jau esat guvis pieredzi, varat izmantot hronoloģisko CV, jo šajā gadījumā ir svarīgi parādīt iepriekšējo darba pieredzi nozarē, taču, ja vēlaties mainīt jomu, piemēram, no pārtikas tirdzniecības pievērsties nekustamo īpašumu pārdošanai, pārdevēja CV iesakām izvēlēties funkcionālo CV, jo tajā varēsiet uzskaitīt savas prasmes, kas jūsu gadījumā būs jūsu galvenais “pārdošanas punkts”. Meklējiet idejas funkcionālajam CV? Dažādi pārdevēju CV paraugi pieejami te !

CV kontaktinformācijas sadaļa

CV kontaktinformācijas sadaļa tiek izvietota CV sākuma daļā, un tajā jāiekļauj jūsu vārds un uzvārds, kā arī svarīgākie veidi, kā ar jums sazināties, piemēram, telefona numurs un e-pasts. Zemāk ir divi piemēri, kā veidot CV kontaktinformācijas sadaļu.

Nepareizi

Jānis B. (pk. 010230-0000)

Facebook konts: facebook_stipraisjanis21

28282910

Kļavu iela 15


Pareizi

JĀNIS BĒRZIŅŠ

Telefons: 22222910

E-pasts: liene@pasts.lv

Adrese: Kļavu iela 15, Liepāja, LV-1021


📌Atcerieties – CV fotogrāfija nav obligāta, ja vien tas kāda specifiska iemesla dēļ nav noteikts darba sludinājumā. Ja tomēr pievienojat fotogrāfiju, pārliecinieties, ka tā ir profesionāla un tajā labi redzama jūsu seja. Nekādi pašfoto!

📌Padoms : ja e-pastu lasāt reizi trīs nedēļā vai esat aizmirsis tā paroli, tad labāk to nenorādiet. Ja šis būs iemesls, kāpēc palaidīsies garām kādu svarīgu ziņu no darba devēja, tā būs vienīgi un tikai jūsu vaina.

Pieredze (un ko darīt, ja jums nav pieredzes)

Reizēm cilvēkiem šķiet, ka labu CV var uzrakstīt tikai tie, kam ir gadiem ilga pieredze konkrētajā jomā. Tā gluži nav. Neapšaubāmi, pieredzes sadaļa ir ikviena CV svarīga sastāvdaļa, taču veiksmīgu pārdevēja CV var sagatavot arī tad, ja jums nav lielas pieredzes pārdevēja darbā, bet esat guvis jebkuru citu pieredzi, kas jūs attīstījusi kā “pārdevēju” - piemēram, vasarā esat piestrādājis kafejnīcā par oficiantu vai viesnīcā par recepcijas darbinieku. Būtībā der jebkas, kur esat strādājis ar klientiem.

Uzskaitot konkrētas darba vietas, noteikti norādiet uzņēmuma nosaukumu, atrašanās vietu, savu amatu un darba periodu. Zemāk ir divi piemēri, kā norādīt darba pieredzi cilvēkam, kas nav guvis pieredzi darbā kā pārdevējs, taču aktīvi darbojies klientu apkalpošanas jomā.

1.piemērs

SIA “VASARA” | kafejnīcas vadītājs
2020-2022
Kafejnīcas darba organizēšana, darbs ar piegādātājiem, pārdevēju komandas vadīšana, darbs ar korporatīvajiem klientiem, pasākumu organizēšana

2.piemērs

SIA “Hotel123” | recepcijas darbinieks
2018-2022
Darbs ar viesnīcas klientu apkalpošanu, atbalsta sniegšana klientiem uzturēšanās laikā, dokumentu kārtošana, klientu datu ievade sistēmā, viesnīcas pakalpojumu tirgošana, konsultāciju sniegšana par viesnīcas pakalpojumiem, prezentāciju vadīšana


Ja meklējat savu pirmo darbu:

pardeveja cv

Izglītība: kā iekļaut savu akadēmisko izglītību

Šajā sadaļā svarīgākais ir norādīt izglītību. Parasti te norāda augstāko izglītību, piemēram, bakalaura vai maģistra studijas. Jūsu pabeigtā vidusskola vai pamatskola jūsu nākamajam darba devējam visbiežāk neinteresēs, un tikai aizņems jūsu CV vietu, ko jūs varētu veltīt svarīgākai informācijai. Norādot izglītību, varat sākt ar izglītības iestādes nosaukumu vai arī ar iegūto grādu (skat piemērus).

1.piemērs:

Latvijas Universitāte, Biznesa un vadības fakultāte
Bakalaura grāds uzņēmējdarbības vadībā (specializācija: starptautiskās attiecības)
2005-2009

2.piemērs:

Bakalaura grāds uzņēmējdarbības vadībā
Latvijas Universitātes biznesa un vadības fakultāte
(ar izcilību aizstāvēts bakalaura darbs “Pārdošanas stratēģijas izstrāde SIA “ABC”)
2005-2009


Kā norādīt prasmes pārdevēja CV

Pārdevēja darbs ir saistīts ar cilvēkiem un to nevar darīt ikviens, līdz ar to visbiežāk darba devēji pārdevēja amatam meklē “personību” nevis kandidātu ar noteiktu kvalifikāciju vai pieredzi. Tas nozīmē, ka jums jāapzinās prasmes, kas jums piemīt, un jāspēj tās prezentēt gan savā CV, gan darba intervijā. Zemāk esam uzskaitījuši svarīgākās prasmes, ko varat norādīt CV, ja meklējat darbu kā pārdevējs:

Profesionālās prasmes

 • augstākā izglītība uzņēmējdarbībā un mārketingā
 • zināšanas par pārdošanas pamatprincipiem un stratēģijām
 • pieredze darbā ar vairumtirdzniecības klientiem
 • pieredze līgumu sagatavošanā
 • zināšanas par darbu ar kases aparātu
 • valsts valodas prasme atbilstoši augstākās pakāpes prasībām
 • labas datorprasmes
 • B kategorijas autovadītāja apliecība
Personīgās prasmes

 • teicamas saskarsmes prasmes ar klientiem
 • teicamas pārliecināšanas, prezentācijas un konsultēšanas prasmes
 • spēja izprast klienta vēlmes un atrast tām piemērotu risinājumu
 • psiholoģiskā noturība
 • spēja spēja patstāvīgi plānot darbu un pieņemt lēmumus
 • konfliktu risināšanas prasmes
 • augsta atbildības sajūta
 • precizitāte
pardeveja cv

Profesionālais kopsavilkums

Kas ir profesionālais kopsavilkums? Tas ir īss jūsu apraksts, kurā pāris teikumos izceltas jūsu spēcīgākās puses. Parasti šī sadaļa tiek iekļauta pārdevēja CV augšpusē un visdrīzāk būs pirmā lieta, ko par jums izlasīs personāla atlases speciālists. Tai jābūt perfektai, jo nereti CV apskatīšanai tiek veltītas aptuveni 6 sekundes.

Profesionālajā kopsavilkumā iekļaujiet svarīgāko informāciju, ko vēlaties par sevi izcelt un kas varētu jūs izcelt starp pārējiem kandidtātiem, piemēram, jūsu gūtā pieredze, kvalifikācija, sertifikāti, spēcīgākās prasmes vai svarīgi sasniegumi pārdošanas jomā. Zemāk ir divi profesionālā kopsavilkuma paraugi, ko var izmantot pārdevēja CV:

Pareizi
Pārdevējs 10 gadu pieredzi pārtikas tirdzniecības jomā ar 3 valodu prasmēm. Plašas zināšanas par pārdošanas stratēģijām, klientu CRM sistēmām un digitālo mārketingu. Izcilas pārdošanas prasmes un spēja atrast labāko pieeju katram klientam. “FoodStore” labākais pārdevējs 2020. un 2021.gadā.

Nepareizi
Meklēju pārdevēja darbu jebkurā nozarē. Esmu bijis pārdevējs auto veikalā. Augstākā izglītība ekonomikā.

CV papildu sadaļas

Bez darba pieredzes un izglītības, pārdevēja CV var papildināt ar papildu informāciju, kas jums var palīdzēt nākamajam darba devējam parādīt savas spēcīgās puses un raksturot jūs kā personību. Papildu sadaļās visbiežāk norāda informāciju par valodu prasmēm, datorprasmēm, kā arī izietajiem kursiem un iegūtajiem sertifikātiem.

Tāpat šajā sadaļā bieži iekļauj iepriekšējo darba devēju kontaktus, kas var sniegt par jums atsauksmes, kā arī jūsu intereses.

Datorprasmes un sertifikāti

Ja jums ir kādu specifisku datorprasmju zināšanas – piemēram, labi pārzināt kādu īpašu dizaina programmu, ko var izmantot mārketingā, vai jūs esat excel guru, kas palīdzētu jums sagatavot pārdošanas atskaites, norādiet tās atsevišķā CV sadaļā. Tāpat svarīgi šo informāciju iekļaut, ja tā ir obligāta darba sludinājumā iekļaut prasība kandidātiem.

📌 Padoms : Ja esat izgājis kursus par pārdošanas stratēģijām vai lielisku klientu apkalpošanu, tos noteikti vērts iekļaut pārdevēja CV, taču paraplanierisma un šūšanas kursus labāk atstājiet citām situācijām. Atceries – mazāk ir vairāk. Iekļaujiet tikai svarīgo!

Valodu prasmes

Pārdevēja darba pienākumi iekļauj sarunas ar cilvēkiem – daudziem un dažādiem, līdz ar to svarīgi CV parādīt jūsu valodu prasmes. Šīs prasmes parasti tiek norādītas CV beigu sadaļā un tiek izkārtotas tabulā. Norādot valodu zināšanas, novērtējiet savas spējas, sazināties šajā valodā rakstiski, mutiski vai arī izprast dzirdētu informāciju. Parasti zināšanas novērtē skalā no 1-5 vai ar vārdiem “labi”, “ļoti labi”, “vidēji”, utt.

Kā uzrakstīt izcilu pārdevēja CV

Neatkarīgi, vai esat daudzus gadus strādājies kā pārdevējs un vēlaties mainīt darbu vai arī tas būs jūsu pirmais darbs, veiksmīgai darba atrašanai CV jābūt sagatavotam izcili. Personāla atlases speciālisti CV izskata ļoti ātri, un bieži viņu uzmanību var pievērst ar svarīgām detaļām, kuras bieži var izrādīties izšķiroši svarīgas. Lūk, daži piemēri:

 • lietojiet pareizos atslēgas vārdus un nozares terminoloģiju
 • aprakstiet visu pieredzi un prasmes, kas parāda jūs kā izcilu “pārdevēju”, arī tad, ja šī pieredze gūta pilnīgi citās jomās
 • izvēlieties CV dizainu, kas izceļ jūsu nozīmīgāko “pārdošanas punktu” – pieredzi, specifiskās pārdevēja zināšanas vai īpašus sasniegumus
 • un visbeidzot – atšķirieties no citiem!
pardeveja cv

Papildiniet savu CV ar motivācijas vēstuli

Nenovērtējiet par zemu motivācijas vēstuli! Tā nav tikai lapiņa, kas papildina jūsu CV. Tā ir vieta, kur varat atklāt savu motivāciju strādāt konkrētā uzņēmumā, kā arī plašāk aprakstīts savas īpašās “pārdevēja” prasmes.

Nekad neesat rakstījis motivācijas vēstuli? Nesatraucieties. Mēs esam par to padomājuši. Izmantojot mūsu pārdevēja CV veidnes , jūs iegūsiet pieeju arī mūsu sagatavotajiem motivācijas vēstuļu paraugiem. Tieši tik vienkārši!

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai varu atrast labu darbu, ja man ir tikai pārdevēja CV?

Nešaubīgi - jā! Mūsdienās turpat vai ikviens bizness vienā vai citā veidā ir saistīts ar pārdošanu, līdz ar to tiek meklēti pārdevēji, pārdošanas speciālisti, konsultanti un cita veida speciālisti, lai veiktu uzņēmumu preču vai pakalpojumu pārdošanu. Un parasti šiem amatiem meklē cilvēkus ar noteiktu īpašību kopumu, nevis konkrētu pieredzi. Līdz ar to – arī tad, ja jums ir pieredze kā labam datoru pārdevējam, ar labu pārdevēja CV jūs noteikti varēsiet atrast labāk atalgotu pārdevēja darbu citā nozarē. Vienīgais, kas atliks - apgūt konkrētajam darbam nepeiciešanās specifiskās zinašanas.

Kā uzrakstīt labu pārdevēja CV?

Lai uzrakstītu labu pārdevēja CV jebkurā nozarē, rūpīgi izlasiet darba sludinājumu un centieties pielāgot savu CV konkrētā sludinājuma prasībām. Izceliet savas spēcīgākas prasmes, kas var noderēt pārdevēja darbā neatkarīgi no nozares.

Izveidojiet savu CV, izmantojot labākās veidnes

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

Izveidojiet savu CV 15 minūšu laikā

Mūsu bezmaksas prasmīgi izstrādātu CV veidņu kolekcija palīdzēs jums izcelties no pūļa un tikt soli tuvāk jūsu sapņu darbam.

Izveidojiet savu CV

Vēstuļu paraugi lejupielādei

Motivācijas vēstules veidne
Motivācijas vēstules veidne
Motivācijas vēstules dizains
Motivācijas vēstules dizains
Motivācijas vēstules veidne studentiem - augstskola
Motivācijas vēstules veidne studentiem - augstskola
Veidne motivācijas vēstulei, lai iesaistītos
Veidne motivācijas vēstulei, lai iesaistītos