Inženiera CV | Paraugi un padomi, kas ļaus gūt panākumus

Lai uzzinātu, kā sagatavot labāko inženiera CV, vispirms īsi apskatīsim inženiera profesiju kā tādu. Kas tad īsti ir inženieris?

Inženiera CV piemērs

CV

JURIS LAPIŅŠ
E-pasts: juris@abc.lv, mob. tel. 202020202
Adrese: Rīgas iela 6, Rīga

PRASMES:

 • Augstāka izglītība būvniecībā
 • Spēja vadīt komandu
 • Teicamas prasmes darbā ar AutoCAD, Autodesk Civil 3D, MS office

DARBA PIEREDZE:

SIA “Būvētājs” | vecākais būvinženieris
2019-2022

Pilsētas būvprojektu izstrāde, tehniskās ēku dokumentāciju sagatavošana, objektu apsekošana,  autoruzraudzības veikšana, pakalpojumu sniedzēju koordinēšana, padoto inženieru un tehniķu darba vadīšana.

Svarīgākie objekti: objekta A pārbūve pilsētā A, pilsētas B domes ēkas renovācija

SIA “ABC-ceļ” | vecākais būvinženieris
2015-2019

Būvprojektu konstrukciju rasējumu izstrāde, inženiertehniskos projektēšanas darbu vadīšana un koordinēšana, uzraudzība un periodiska uzturēšana, ikdienas ēku uzturēšanas darbu kvalitātes kontrole, būvju apsekošana, būvprojektu atbilstības projektēšanas uzdevumu un normatīvo aktu prasībām izvērtēšana

IZGLĪTĪBA:

Rīgas Tehniskā Universitāte,
2005-2010
Būvniecības inženierzinātņu fakultāte, inženierzinātņu maģistra grāds transportbūvēs

VALODU ZINĀŠANAS:

Latviešu – dzimtā valoda
Angļu – sarunvalodas līmenī
Vācu – sarunvalodas līmenī

SERTIFIKĀTI:

Būvprakses sertifikāts ēku projektēšanā
2010

ATSAUKSMES:

Andris Akmentiņš
SIA “Būvētājs valdes priekšsēdētājs
Tel. 202023012

Ilze Eglīte
“ABC-ceļ” valdes priekšsēdētāja
Tel. 201212121

Vairākos pētījumos secināts, ka darbaspēka tirgū - gan Latvijā, gan ārvalstīs jau tuvākajā laikā būs liels inženieru iztrūkums, un vienlaikus šī profesija atzīta par vienu no pieprasītākajām profesijām nākamajā desmitgadē.

Tas skaidri parāda, ka karjera inženierzinātnes jomā ir lieliska izvēle, taču ar šo izvēli vien nebūs pietiekami. Lai atrastu labu inženiera darbu, svarīgi ir sagatavo profesionālu inženiera CV. Šaja rakstā esam apkopojuši svarīgākos padomus, kā uzrakstīt labu inženiera CV un iekļāvuši vairākus paraugus. Neaizmirstiet apskatīt arī inženiera CV paraugus mūsu lapā !

Ja gatavojat savu profesionālo CV pirmo reizi, piedāvājam apskatīt mūsu sagatavoto būvinženiera CV piemēru, taču to noteikti var pielāgot jūsu vajadzībām, darba specifikai un specialitātei.

Ja gatavojat savu profesionālo CV pirmo reizi, piedāvājam apskatīt mūsu sagatavoto būvinženiera CV piemēru, taču to noteikti var pielāgot jūsu vajadzībām, darba specifikai un specialitātei.

Sertificētu būvinženieru darba likmes un algas

 • Pēc Valsts ieņēmumu dienesta datiem, vidējā inženiera stundas likme valstī bija aptuveni 14 eiro, kas nozīmē, ka bruto alga mēnesī svārstās ap 2300 eiro. Protams, svarīgi atcerēties, ka inženiera alga ir atkarīga no dažādiem faktoriem, piemēram, jomas, kurā strādājat, jūsu pieredzes, kvalifikācijas līmeņa un uzņēmuma politikas.

 • Ņemot vērā, ka citviet Eiropā vidējās algas būtiski pārsniedz algu līmeni Latvijā, arī inženiera algas ir ievērojami augstākas, piemēram, saskaņā ar portāla Glassdoor datiem, Vācijā vidēja gada sertificēta būvinženiera alga ir 67700 eiro.

Inženiera CV – svarīgi padomi

Atcerieties – neatkarīgi no profesijas, CV ir vairāki priekšnoteikumi, lai tas tiktu uztverts nopietni, par jums rastos labs priekšstats un tas sniegtu pietiekamu informāciju par jūsu prasmēm un piemērotību amatam. Zemāk esam apkopojuši dažus no padomiem, kas jāievēro, gatavojot inženiera CV:

 • nelietojiet standarta inženiera CV visās situācijās, pielāgojiet to konkrētam inženiera darba sludinājumam
 • rakstiet tā, lai CV būtu viegli saprotams un uztverams - tam lieliski palīdzēs dažādas inženiera CV veidnes, kuras vari atrast te
 • neaizmirstiet pārbaudīt gramatikas un cita veida kļūdas
 • izceliet savas stiprās puses – gan tehniskās zināšanas, gan personīgās īpašības
 • neveidojiet savu CV pārāk garu
 • sāciet ar svarīgākajām lietām
 • lietojiet profesionālu inženierjomas terminoloģiju un valodu
 • un visbeidzot - neatstāstiet atbildības, izceliet sasniegumus , piemēram, pabeigtus projektus, sasniegtus rādītājus, saņemtos apbalvojumus vai jebko citu, kas palīdzēs izcelties starp citiem un raksturos jūs kā labāko inžernierjomas speciālistu

CV inženiera izkārtojums

Inženiera CV standarta izkārtojums jau sen vairs nav tikai viens. Pastāv neskaitāmi veidi, kā izkārtot informāciju savā CV, lai darba devējam tā būtu ērtāk lasāma un palīdzētuizcelt jūsu stiprās puses. Ja vēlaties gūt iedvesmu, apskatiet kādu no mūsu piedāvātajiem CV paraugiem un izvēlieties sev piemērotāko CV dizainu!

Tā, piemēram, ja īpaši vēlaties izcelt savu darba pieredzi, izvēlieties CV formātu, kur sadaļa par darba pieredzi ir vizuāli visvairāk izcelta – vai nu ar burtu dizainu vai krāsām. Mūsdienās CV var būt krāsaini un mazāk formāli, bet tie var būt arī formālākos ieturētos toņos. Plašās dizaina iespējas ļauj izvēlēties tieši jums piemērotāko CV un esat drošs – ar mūsu CV jūs noteikti izcelsieties starp citiem kandidātiem. Protams - ir patiesi svarīgi būt labam speciālistam savā jomā, tomēr, iespējams, tieši jūsu CV dizains būs tas, ko atcerēsies personāldaļas vadītājs.

CV formāts un struktūra

CV ir trīs galveni informācijas izkārtošanas veidi: hronoloģiskais, funkcionālais un kombinētais. Jau pēc nosaukuma var nojaust, ka hronoloģiskajā CV jūs norādīsiet savas darba vietas hronoloģiskā secībā, funkcionālajā CV – aprakstīsiet savus galvenos prasmju blokus, bet kombinētajā – apvienosiet abas šīs pieejas.

Ir skaidrs, ka nav viena pareizā risinājuma – jāizvēlas struktūra, kas vislabāk, nepārprotamāk un uzskatāmāk izceļ jūsu prasmes un piemērotību vēlamajam amatam. Piemēram, ja esat absolvents, kas tikko pabeidzis augstskolu un vēl neesat ieguvis darba pieredzi (bet piemēram, esat izgājis praksi), noteikti izvēlieties funkcionālo pieeju, jo tajā varēsiet uzskaitīt savas prasmes, savukārt, ja esat profesionālis ar daudzu gadu pieredzi, sāciet CV ar savām darba vietām, īpaši izceļot svarīgākās.

Dažādi inženieru, tai skaitā būvinženiera CV paraugi pieejami te: https://cvparaugs.com/resume-templates/

inzeniera cv

Inženiera CV kontaktinformācijas sadaļa

Inženiera CV augšpusē noteikti jānorāda pamatinformācija par jums (noteikti norādiet pilnu vārdu un uzvārdu) un vismaz vienu veidu, kā ar jums sazināties. Šajā sadaļā vēlams norādīt gan e-pastu, gan telefonu, jo svarīgi, ka ar jums var sazināties ātri un operatīvi, proti, ja savu e-pastu atverat katru trešo dienu, tas nebūs gluži labākais risinājums. Tāpat varat norādīt dzīvesvietu, bet tas nav obligāti.

Atcerieties – fotogrāfijas pievienošana nav obligāta, ja vien tas nav noteikts darba sludinājumā, turklāt darba devēji nedrīkst pieņemt darbinieku pēc viņu izskata. Tāpat nav obligāti jānorāda savs vecums vai dzimšanas laiks.

Zemāk ir divi piemēri, kā veidot CV kontaktinformācijas sadaļu.

Nepareizi

Andris B. (pk. 0101010-0000)

Telefons: 565656565

Adrese: Rīgas iela 5

Facebook konts: facebook_andritis2929


Pareizi

ANDRIS BĒRZIŅŠ

Telefons: 23202030

E-pasts: andris.berzins@pasts.lv

Adrese: Rīgas iela 5, Rīga, LV-1111

Mājaslapa: rigasinzenieris@aaa.lv


Pirmajā piemērā nav sniegts pilns vārds un uzvārds, kas atstāj nenopietnu iespaidu, nav skaidrs, kurā pilsētā potenciālais darbinieks dzīvo un nav norādīts e-pasts, kas noteikti ir daudzkārt svarīgāks par Facebook nosaukumu.

📌Ja tomēr izlemjat pievienot fotogrāfiju, tai jābūt kvalitatīvai fotogrāfijai, kurā redzama jūsu seja. Tā nedrīkst būt tumša, izplūdusi un tai jāatstāj iespaids par jums kā par jomas profesionāli. Tātad – nekādu brīvdienu foto vai ar pašfoto!

Inženiera pieredze – kā to norādīt CV

Lai arī šī inženiera CV sadaļa šķiet vienkārša, tajā var būt vairāki izaicinājumi. Ir cilvēki, kas mainījuši darbu ik pēc pusgada un ir cilvēki, kam šajā sadaļā vienkārši nav ko rakstīt. Ja jums ir plaša darba pieredze, varat izvēlēties, kuras darba vietas īpaši izcelt. Tāpat varat norādīt tikai pēdējās darbvietas un nenorādīt kādu nelielu uzņēmumu, kur strādājāt tikai 3 mēnešus pirms 15 gadiem.

Ja jums nav lielas pieredzes, noteikti izceliet savas prasmes, kā arī norādiet mācību prakses vietas vai šajā jomā veiksmīgi izstrādātos studiju darbus.

Uzskaitot konkrētas darba vietas, kā minimums noteikti norādiet uzņēmuma nosaukumu, atrašanās vietu, savu amatu un darba periodu. Vērtīgi šo aprakstu papildināt ar galvenajiem pienākumiem, jo bieži tie izsaka vairāk nekā amata nosaukums. Nav obligāti jānorāda konkrēts datums, kad sākāt strādāt konkrētā vietā – pietiks ar mēnesi un gadu vai pat tikai gadu.

PIEMĒRS – hronoloģiskais inženiera CV:

Pareizi
SIA “Būvē” | vecākais ceļu inženieris
2019-2022

Galvenie pienākumi: Ceļu un transportbūvju būvprojektu izstrāde, aprēķinu veikšana un dokumentācjas sagatavošana, pakalpojumu sniedzēju koordinēšana.

Svarīgākie objekti: pilsētas laukuma izbūve pilsētā C (2020), ceļa A pārbūve pilsētā A (2021), gājēju ielas renovācija pilsētā B (2019)

SIA “Ceļš ASD” | vecākais ceļu inženieris
2015-2020

Galvenie pienākumi: komandas vadīšana ceļu un transportbūvju būvprojektu izstrādē, aprēķinu veikšana un iepirkumu dokumentācijas sagatavošana, pakalpojumu sniedzēju uzraudzīšana, klientu konsultēšana


inzeniera cv

PIEMĒRS – funkcionālais inženiera CV:


Darbs ar būvprojektu dokumentāciju :

 • prakse SIA “ACS” asistēšana ceļu un transportbūvju būvprojektu izstrādē galvenajam inženierim, datu ievade
 • mācību projekti RTU

Darbs ar AUTOCAD programmatūru

 • dažādu projektu un tehnoloģisko dokumentācijas izstrāde prakses laikā SIA “ACS”
 • prasmes strādāt ar pamata funkcijām, tai skaitā, intelektuālajām tabulām, dinamiskajiem blokiem, 3D modeļu veidošanu un rediģēšanu, perspektīvu, kā arī šķērsgriezumu un darba rasējumiem

Komandas vadība

 • brīvprātīgo inženieru studentu komandas vadība vecā pilsētas dzelceļa pārbūves projektā
 • darba plānošana, uzraudzība un koordinēšana

Izglītība: kā iekļaut savu akadēmisko izglītību

Šajā sadaļā svarīgākais ir norādīt izglītību, kas saistīta ar būvinženiera studijām, jo darba devējam noteikti neinteresēs tava sākumskola vai pat pamatskola, protams, ja vien tā nav īpaša skola ar matemātikas vai fizikas novirzienu. Norādot izglītību varat sākt ar izglītības iestādes nosaukumu vai arī ar iegūto grādu (skat piemērus). Te varat norādīt arī galvenos apgūtos kursus, īpašu iegūto specializāciju, kā arī būvinženiera studiju darbu tēmas, vērtējumus un citus sasniegumus.

 1. PIEMĒRS:
Rīgas Tehniskā Universitāte , Būvniecības inženierzinātņu fakultāte, inženierzinātņu bakalaura grāds transportbūvēs

2005-2009


Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskola (padziļinātais kurss fizikā un matemātikā)

2002-2005


 1. PIEMĒRS:
Profesionālais bakalaura grāds datorzinātnēs , programmēšanas inženieris Ekonomikas un kultūras augstskola (ar izcilību aizstāvēts maģistra darbs “Lielās datu bāzes – iespējas un izaicinājumi”)

2005-2009


inzeniera cv

Inženiera CV prasmes

Ir skaidrs, ka daži piedzimst kā inženieri, taču vairums cilvēku šīs prasmes apgūst dzīves laikā - gan izglītības iestādēs, gan praksē, piemēram, mājās, dažādos projektos vai darbavietā.

Ja jau vidusskolā esat nolēmis kļūt par inženieri, varat apzināti pilnveidot tieši tās prasmes, kas nepieciešamas šajā profesijā vai iesaistīties brīvprātīgajā darbā, kur varēsiet gūt tik nepieciešamo pieredzi. Tā, piemēram, varat iesaistīties kādas vecas mājas renovācijas darbos vai projektā, kurā tiek izstrādāti risinājumi vides problēmām. Zemāk esam uzskaitījuši svarīgākās prasmes, ko darba devēji meklē inženiera CV un kas jums nepieciešamas, lai kļūtu par izcilu savas jomas speciālistu.

Tehniskās prasmes:

 • augstākā tehniskā izglītība celtniecības jomā
 • teicamas fizikas, ķīmijas, matemātikas un rasēšanas prasmes
 • zināšanas par AutoCAD, Autodesk Civil 3D un citām jomai specifiskām programmatūrām
 • zināšanas par aktualitātēm dažādu tehnoloģiju attīstībā
 • zināšanas par projektēšanu reglamentējošo normatīvajiem aktiem
 • dažādi būvprakses sertifikāti
 • B kategorijas vadītāja apliecība
 • zināšanas par inženierjomas tehnoloģijām
Personīgās prasmes

 • precizitāte
 • līdera dotības un spēja organizēt cilvēkus,
 • pieredze projektu vadīšanā.
 • komandas vadības un līdera prasmes
 • radošā domāšana
 • kompleksu problēmu risināšanas prasmes
 • komunikācijas prasmes
 • kritiskā domāšana

Profesionālais kopsavilkums

Gatavojot kopsavilkuma sadaļu, iekļaujiet tajā svarīgāko informāciju, ko vēlaties par sevi izcelt un kas ir cieši saistīta ar konkrēto darbu, piemēram, jūsu iegūtā kvalifikācija, sertifikāti, pabeigtie projekti, spēcīgākās prasmes vai citi sasniegumi.

Šī sadaļa parast ir līdz 6 rindiņām gara, tāpēc, ja vēlaties tajā iekļaut vairāk informācijas, piemēram, par prasmēm, veltiet tam atsevišķu sadaļu. Te – mazāk un iespējami fokusētāk! Zemāk ir divi inženiera CV profesionālā kopsavilkuma paraugi:

Pareizi
Sertificēts būvinženieris ar 15 gadu pieredzi Latvijas vadošajos celtniecības uzņēmumos, būvprakses sertifikātu, izcilām problēmrisināšanas prasmēm un vairāk kā 30 veiksmīgi pabeigtiem projektiem Latvijā un ārpus tās.

Nepareizi
Pieredzējis inženieris meklē jaunu amatu ar izaugsmes iespējām. Augstākā izglītība, AUTOCAD prasmes, spēja motivēt un vadīt citus.

inzeniera cv

Inženiera CV papildu sadaļas

Ja vēlaties varat papildināt savu inženiera CV ar papildu informāciju, kas var noderēt, izvērtējot jūsu kandidatūru. Visbiežāk papildu sadaļās norāda informāciju par valodu prasmēm, iegūtajiem, sertifikātiem, datorprasmēm, kā arī izietajiem kursiem un publikācijām. Aprakstot valodu zināšanas, svarīgi norādīt savas spējas, sazināties šajā valodā rakstiski, mutiski vai arī izprast dzirdētu informāciju. Visbiežāk šīs prasmes norāda skalā no 1-5.

Ja vēlaties, CV varat iekļaut arī atsauces uz jūsu iepriekšējiem darba devējiem, kas var sniegt rekomendācijas. Izvēlieties cilvēkus, ar kuriem esat ikdienā cieši sastrādājies un kuri jūs varētu precīzi noraksturot nākamajam darba devējam.

Papildiniet savu CV ar portfolio

Ja jūsu darbs saistās ar konkrētu projektu īstenošanu, noteikti norādiet tos savā CV vai pievienojiet saiti uz mājaslapu vai citu interneta vietu, kur var apskatīt jūsu portfolio. Neaizmirstiet savu portfolio regulāri atjaunot, kā arī papildiniet to ar kvalitatīvām fotogrāfijām, nelieliem katra objekta aprakstiem un jūsu lomu tajā.

Kā sagatavot inžerniera CV , kas izcelsies starp citiem

Mūsdienu pasaulē nešaubīga veiksmes atslēga ir spēja atšķirties no citiem. Iedomājieties personāldaļas vadītāju, kas meklē būvinženieri un kam uz galda stāv 100 CV. Ir vēla piektdienas pēcpusdiena, un viņš jau ir noguris, jo ir izlasījis pusi no tiem. Jūsu CV ir jāpievērš šī cilvēka uzmanība!

Jā, pat vēlā piektdienas pēcpusdienā. Sāciet ar spēcīgu profesinālo kopsavilkumu, jau pirmajos vārdos pasakot savas stiprākās puses, piemēram, 20 gadu ilgo pieredzi vai darbu pie pilsētas lielākā objekta būves, tad norādiet savu pieredzi vai prasmes (atkarībā, vai izvēlieties hronoloģisko vai funkcionālā dizaina CV) un pēc tam to visu papildiniet ar efektīvu un uzrunājošo motivācijas vēstuli un skaistu CV dizainu. Meklējiet profesionāļu izstrādātus inženiera CV paraugus? Apskatiet labākos CV paraugus!

Kopsavilkums: uzrakstiet izcilu inženiera CV

Ja vēlaties dabūt labāko inženiera darbu, jums jāsagatavo labākais inženiera CV! Tieši tik vienkārši un vienlaikus sarežģīti. Vēl daži svarīgi padomi:

 • Saprotiet, kāpēc esat labākais kandidāts konkrētajai inženiera vakancei un uzskatāmi parādiet to savā CV
 • Sāciet ar svarīgāko “pārdošanas punktu” – pieredzi, specifiskām zināšanam vai īpašiem sasniegumiem
 • Neaizņemiet svarīgo CV vietu ar konkrētajam inženiera amatam nebūtisku informāciju, piemēram, sen apmeklētiem sporta treneru kursiem vai informāciju par apmeklēto pirmsskolu
 • Neizmantojiet standarta CV, ko jau 5 gadus sūtāt uz visiem darba sludinājiem, izpētiet, ko vēlas konkrētais uzņēmums un parādiet, ka varat to piedāvāt (lai arī tas nozīmētu sava esošā CV pārstrukturēšanu vai pārrakstīšanu)

Inženiera CV motivācijas vēstule

Lai jūsu inženiera CV būtu pilnīgs, pievienojiet tam motivācijas vēstuli! Kā jau parāda nosaukums, tā ir motivācijas vēstule, tāpēc neaprakstiet tajā informāciju, kas jau sniegta CV, bet vairāk izceliet savu motivāciju un vēlmi strādāt konkrētajā uzņēmumā vai amatā.

📌 Nekad neizmantojiet standarta motivācijas vēstules. Personāldaļu cilvēki tās ļoti labi atpazīst un pat nelasa. Ikviena motivācijas vēstule ir maksimāli jāpielāgo konkrētajai vakancei, jo tikai tā jūs izrādīsiet patiesu vēlmi un to sajūtīs arī cilvēks, kas vēstuli lasīs.

Ja nezināt, kā sagatavot motivācijas vēstuli, izmantojiet kādu no mūsu sagatavotajiem CV un vēstules paraugiem - https://cvparaugs.com/resume-templates/ !

inzeniera cv

Inženiera CV - biežāk uzdotie jautājumi

Kādas ir biežāk pieļautās kļūdas, rakstot inženiera CV?

Trīs biežāk pieļautās kļūdas ir standartizēta inženiera CV izmantošana visiem darba sludinājumiem, kas nav pielāgots konkrētai inženiera vakances specifikai, nepietiekama informācija par iepriekšējo darba pieredzi un pienākumiem, piemēram, CV norādīti tikai uzņēmumi un pieredzes ilgums, bet nav informācijas par veiktajiem pienākumiem, kā arī nav informācijas par personas specifiskajām tehniskajām prasmēm , kas ir īpaši būtiski, jo inženiera amati parasti ir ļoti tehniski un darba devējam jābūt pilnam priekšstatma par jums piemītošajām tehniskajām kompetencēm.

Ar ko sākt, ja nekad neesmu rakstījis inženiera CV ?

Vispirms uz atsevišķas lapas sarakstiet visas savas stiprās puses, tai skaitā, izglītību, pieredzi, tehniskās prasmes, sasniegumus, kas jūs padara par konkurētspējīgu inženieri jūsu izvēlētajā jomā, tad izvēlieties svarīgākās lietas, ko izcelsiet savā CV un atrodiet piemērotāko CV veidni. Savadiet tajā informāciju, un programma CV dizainu izveidos pati. Atliks to tikai izdrukāt vai saglabāt datorā! Ja nezināt, kā izkārtot informāciju CV, izmantojiet kādu no mūsu piedāvātajiem inženiera CV paraugiem !

Izveidojiet savu CV, izmantojot labākās veidnes

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

Izveidojiet savu CV 15 minūšu laikā

Mūsu bezmaksas prasmīgi izstrādātu CV veidņu kolekcija palīdzēs jums izcelties no pūļa un tikt soli tuvāk jūsu sapņu darbam.

Izveidojiet savu CV

Vēstuļu paraugi lejupielādei

Motivācijas vēstules veidne
Motivācijas vēstules veidne
Motivācijas vēstules dizains
Motivācijas vēstules dizains
Motivācijas vēstules veidne studentiem - augstskola
Motivācijas vēstules veidne studentiem - augstskola
Veidne motivācijas vēstulei, lai iesaistītos
Veidne motivācijas vēstulei, lai iesaistītos