Balstoties uz Colorlib datiem , 80% mazo uzņēmumu apgalvo, ka viņu zīmola/mārketinga materiālu dizains ir svarīgs. Arī 50,5% mārketinga speciālistu uzskata, ka vizuālais saturs ir nozīmīgs aspekts. Tas nozīmē tikai vienu – grafiskā dizainera profesija ir un būs pieprasīta vēl labu laiku! Ja esi grafikas dizaineris un vēlies atrast iespējami labāko darba vietu, Tev būs nepieciešams ideāls CV, kas pārliecinās potenciālo darba devēju! Kur tādu dabūt?
Šajā rakstā piedāvājam apūkot profesionālu grafikas dizainera CV, kā arī vairākus padomus, kas palīdzēs Tev sagatavot biļeti uz Tavu sapņu darbu ! Atceries, ka vairāk informācijas vari smelties arī citos mūsu nodrošinātājos grafikas dizainera CV paraugos !
Darba atalgojums un stundas likmes
Vai zināji, ka balstoties uz Colorlib datiem , 90% grafisko dizaineru ir pašnodarbinātas personas jeb frīlanseri? Tas nozīmē to, ka darba likmes un mēneša atalgojums ir atkarīgs no klientiem, ar kuriem sadarbojies (ārzemju vai vietējiem). Vidēji freelance grafiskais dizaineris saņem 24$ atalgojumu stundā, kas varētu būt aptuveni 3500-4000 EUR mēnesī bruto par 8h darba dienu.
Runājot par patstāvīgu darbu kādā no uzņēmumiem, Latvijā situācija ir sekojoša: balstoties uz Valsts Ieņēmumu Dienesta (VID) datiem, grafikas un multimediju dizaineru darba alga svārstās no 677 – 1350 EUR brutto mēnesī. Alga atkarīga no konkrētā uzņēmuma politikas un pat pilsētas (piemēram, Rīgā atalgojums ir būtiski augstāks).
Ieteikumi grafikas dizainera CV rakstīšanai – liec aiz auss!
Tā kā daudzi talantīgi dizaineri sacenšas par vienu un to pašu darba pozīciju, Tev ir svarīgi izveidot tādu CV, kas būs labāks par 99% citiem iesniegtajiem variantiem! Lūk, daži padomi, ko ievērot, rakstot grafiskā dizainera CV:
- Savā CV piemini savu unikālo pārdošanas piedāvājumu (USP) – tas palīdzēs izcelties starp citiem grafiskajiem dizaineriem.
- Parādi savus labākos darbus, pievienojot savam CV saiti uz portfolio ar iepriekšējiem grafiskā dizaina darbiem.
- Pielāgo savu CV katram konkrētajam darba pieteikumam , saskaņojot savas prasmes un pieredzi ar darba devēja prasībām.
- Norādi savus sasniegumus ar skaitļiem un metriku , lai parādītu savu dizainu reālo ietekmi uz uzņēmuma rezultātiem un attīstību.
- Lai gan grafiskais dizains ir tehniks darbs, neaizmirsti uzvērt vērtīgas personīgās prasmes , piemēram, komunikāciju, komandas darbu, problēmu risināšanu un radošumu.
- Vienmēr norādi saņemtos sertifikātus un kursus – tas pierādīs darba devējam, ka Tu seko līdzi jaunākajām nozares tendencēm.
CV izkārtojums
Runājot par grafiskā dizainera CV izkārtojumu, ir svarīgi atrast līdzsvaru starp radošumu un profesionalitāti. Kā uz vizuāli orientētam profesionālim, arī Tavam CV ir vizuāli jāatspoguļo Tavas dizaina prasmes un estētiskās iemaņas.
Apsver iespēju izmantot minimālistisku, bet vienlaikus modernu CV dizaina izkārtojumu – tas nodrošinās ērtu navigāciju un lasāmību. Savu trako radošo pusi tomēr labāk atstāt portfolio sadaļā!
Turpinot par CV izkārtojumu, stratēģiski izmanto tādus elementus kā tipogrāfija, krāsas un baltā telpa, lai izveidotu vizuāli pievilcīgu kompozīciju. Izmanto virsrakstus, apakšvirsrakstus un ‘’bullet points’’, lai efektīvi sakārtotu informāciju un padarītu to viegli skenējamu darba devējiem.
Lieliska ideja ir iekļaut minimālistiskus vizuālos elementus – piemēram, ikonas vai grafiskus akcentus, kas ir daļa no Tava personīgā zīmola.
CV struktūra un formāts
Strukturējot un formatējot grafiskā dizainera CV, Tev ir jāņem vērā vairākas formāta opcijas: hronoloģiskais, funkcionālais vai kombinētais.
Hronoloģiskajā CV formātā izcel savu darba pieredzi apgrieztā hronoloģiskā secībā, sākot ar savu pēdējo pozīciju. Šis formāts ir ideāls, ja Tev ir spēcīga un konsekventa darba vēsture, kas parāda karjeras attīstību un izaugsmi laika gaitā.
Alternatīvi, funkcionāls formāts koncentrējas uz Tavām prasmēm un spējām, nevis uz darba vēstures izklāstu. Šis formāts ir noderīgs, ja Tavā nodarbinātības vēsturē ir nepilnības vai vēlies uzsvērt konkrētas prasmes, kas ir saistītas ar darbu, uz kuru piesakies.
Kombinētais formāts apvieno gan hronoloģiskā, gan funkcionālā CV formāta elementus. Tas ļauj izcelt savas prasmes un kvalifikāciju, nelaupot iespēju izklāstīt arī savu darba vēsturi. Šis formāts sniedz visaptverošu pārskatu par Tavām spējām, vienlaikus demonstrējot Tavas karjeras attīstību.Galu galā, labākā grafiskā dizainera CV struktūra un formāts būs atkarīgs no Tavas unikālās situācijas un konkrētā darba, uz kuru piesakies.
Kontaktu sadaļa
Nekad nenovērtē kontaktinformācijas sadaļu par zemu – tā ir vienīgā informācija par to, kā ar Tevi var sazināties, tādēļ pievērs tai pienācīgo uzmanību! Turpinājumā divi piemēri:
Karlis stars
Tālrunis: +3712884496
Grafiskais dizaineris
Šeit pirmā kļūda ir nepareiza vārda un uzvārda norādīšana – padomā, ko par Tevi kā grafisko dizaineri pasaka tas, ka Tu izlaid garumzīmes un neraksti personvārdu ar lielo burtu? Tā ir tieša neuzmanība pret detaļām. Nākošais – šajā sadaļā nav jānorāda, ka esat grafiskais dizaineris. Pārējās kļūdas attiecas uz to, ka nav norādīta pietiekama informācija – jāpievieno arī adrese (vismaz valsts un pilsēta), kā arī ieteicams pievienot saiti uz portfolio.
KĀRLIS STARS
E-pasts: karlis.stars@gmail.com
Tālrunis: +3712884496
Adrese: Anduru iela 52, Dobele, Latvija
LinkedIn: @karlis.stars
Portfolio: www.karlisstars.lv
Šeit uzskatāmi vari redzēt, kā tiek lieliski izmantotas grafiskā dizainera prasmes – pretendenta vārds un uzvārds ir izcelts ar lielajiem burtiem un iezīmējumu, lai acumirklīgi pievērstu uzmanību. Ir norādīta adrese un valsts (ja nu gadījumā strādāsi ar ārvalstu klientiem), kontaktinformācija, kā arī saite uz portfolio un pat profesionālo sociālo tīklu konts.
Kā iekļaut grafikas dizainera pieredzi savā CV?
Iekļaujot savā CV grafiskā dizainera pieredzi, ir ļoti svarīgi izcelt savus galvenos pienākumus, sasniegumus un sava darba ietekmi. Nav nozīmes tam, cik ilga ir Tava pieredze un vai tāda vispār bijusi – svarīgākais ir prast parādīt savas prasmes! Turpinājumā divi uzskatāmi piemēri – pirmajā piemērā vari aplūkot, ko rakstīt tad, ja esi freelance jeb pašnodarbinātais grafikas dizaineris. Savukārt otrajā piemērā aplūko, kā ar skaitļu palīdzību ir izcelti sasniegumi.
1.piemērs
Pašnodarbināta persona | grafikas dizainers
2020-2023
Grafiskā dizainera pienākumu veikšana sadarbībā ar 50+ klientiem gan vietējā, gan starptautiskā mērogā. Iemaņas projektu vadīšanā un klientu attiecību veidošanā. Darbs ar zīmolu vizuālās identitātes izstrādi (logo, brandbook u.c.), printēšanas materiālu izveidē (brošūras, flajeri, ielūgumi), kā arī digitālo materiālu izstrādē (mājaslapu dizains, sociālo mediju vizuālā identitāte).
2.piemērs
Euronics Latvia | vecākais grafiskais dizaineris
2018-2020
Darbs ar Adobe Illustrator, Photoshop un inDesign elektronikas veikala digitālo un printējamo vizuālo materiālu izstrādei. Produktu un dzīvesstila fotoattēlu, kā arī video un animāciju rediģēšana un apstrāde. Uzņēmuma vizuālās identitātes izstrāde sociālajiem tīkliem un mājaslapai. Izstrādāju mārketinga dizaina materiālus kampaņai (brošūras, infografikas, sociālo mediju attēlus), kas veicināja pārdošanas pieaugumu par 30%.
Ko rakstīt CV, ja nav plašas pieredzes grafiskajā dizainā?
Esi vēl svaigs grafiskais dizaineris, kas mācās skolā, prakses vietā vai patstāvīgi, taču vēlies atrast darbu? Mēs saprotam! Lūk, ko rakstīt grafiskā dizainera CV pieredzes sadaļā, ja vēl nav pieredzes:
1.piemērs – prakse
Maraprint | grafiskais dizaineris-praktikants
2017-2018
Reklāmas konceptu izstrāde, reklāmas materiālu dizaina izveide un sagatave drukai, uzņēmumu korporatīvās identitātes izstrāde, produktu iepakojumu dizaina izveide. Darbs ar Adobe Illustrator, Adobe indesign, Adobe Photoshop.
2.piemērs – funkcionālais CV izkārtojums
Darbs ar Adobe Illustrator, Adobe indesign, Adobe Photoshop
Personīgo sociālo tīklu kontu izveidei esmu izveidojis grafiskā dizaina materiālus, kas guvuši lielu rezonansi auditorijas vidū – lai to panāktu, izmantoju Adobe Illustrator, Adobe indesign, Adobe Photoshop programmas, ar kuru palīdzību izveidoju iespaidīgus vizuālos efektus un animācijas.
Izglītības sadaļa: grafikas dizaineris
Parādot savu izglītību, Tu parādīsi sevi kā vispusīgu dizaineru ar stabilu izpratni par dizaina principiem un aizraušanos ar nepārtrauktu mācīšanos. Ļauj izglītības sadaļai kļūt par apliecinājumu Tavai centībai! Tā ir tiesa, ka grafiskajam dizainerim nav obligāta augstākā izglītība, taču Tu tāpat vari iekļaut, piemēram, nepabeigtu augstāko izglītību – galvenais, aprakstā piemini izietos kursus, sasniegumus un citu vērtīgu informāciju.
1.piemērs
Latvijas Mākslas akadēmija, audio-vizuālās mediju mākslas nodaļa
Profesionālais bakalaura grāds vizuālajā komunikācijā, audio-vizuālā mediju mākslinieka kvalifikācijā.
2013-2017
Apguvu teorētiskās zināšanas un ieguvu praktiskas iemaņas darbam gan ar tradicionālajiem, gan digitālās vizuālās komunikācijas līdzekļiem. Studijās apguvu foto un video, darbu digitālajā vidē, tipogrāfiju, datortehnoloģijas, iespiedgrafiku.
Ko var iekļaut grafikas dizainera CV prasmju sadaļā?
Grafiskā dizainera CV prasmju sadaļa ir gluži kā saīsināts portfolio, kas vienlaikus izceļ Tavas radošās un tehniskās prasmes. Šī ir vienreizēja iespēja radīt ideālu pirmo iespaidu ar savām zināšanām un tehniskajām iemaņām, kas padara Tevi par izcilu dizaineru.
Lūk, daži prasmju piemēri, ko iekļaut grafiskā dizainera CV prasmju sadaļā:
Hard skills:
- Bakalaurs vizuālajā komunikācijā (Latvijas Mākslas Akadēmija)
- 5+ gadu pieredze vietējos un starptautiskajos uzņēmumos
- Latviešu, angļu, krievu valodu zināšanas
- Pieredze dažādu vizuālo materiālu izstrādē: brošūras, logo, infografikas, sociālo mediju attēli, plakāti, reklāmas vizuālie materiāli
- Iemaņas darbā ar tādām programmām kā Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Adobe After Effects, Canva, Figma u.c.
- Pieredze WEB un UI/UX dizainā, tipogrāfijā, ilustrāciju veidošanā
- Fotoattēlu rediģēšana un apstrāde
- Video vai animāciju montēšana, izveide, rediģēšana un apstrāde
- Projektu menedžēšanas prasmes
Soft skills jeb personīgās prasmes:
- Spēja strādāt pastāvīgi un komandā
- Lieliskas laika un darba plānošanas prasmes
- Izcilas komunikācijas prasmes gan teorijā, gan praksē
- Radošums un inovācija, kas palīdzēs īstenot jebkuras vīzijas
- Problēmu risināšanas prasmes
- Entuziasms par savu darbu
- Spēja pielāgoties jebkurām vēlmēm un vajadzībām
Profesionālais kopsavilkums Tavā grafikas dizainera CV
Profesionālais kopsavilkums ir gluži kā grafiskā dizainera CV vāks, piedāvājot īsu ieskatu Tavā radošajā spējā un potenciālā. Tā galvenā ‘’odziņa’’ – kodolīgums un kompaktums, jo profesionālais kopsavilkums nav garāks par dažiem teikumiem. 1000 vārdu apraksta vietā, mēs gluži vienkārši Tev parādisim 2 piemērus – kā veidot un kā neveidot savu profesionālo kopsavilkumu!
Šajā profesionālajā kopsavilkumā ir pareizi uzsvērtas visas kandidāta priekšrocības – sākot ar radošumu, līdz pat tehniskajai pusei, proti, izglītībai, darba pieredzei, kā arī konkrētiem rīkiem. Ļoti pareizi ir norādīt un, ja iespējams, izteikt skaitliski savus sasniegumus un citus datus.
Šajā piemērā galvenā problēma ir vispārīgums – labi, ka ir norādīti konkrēti darbu veidi, taču padomājiet, kā šis teikums palīdzētu izcelties uz konkurentu fona? Pilnīgi nekā. Visticamāk, tieši šis pats apgalvojums jau tāpat būs norādīts darba sludinājuma prasību aprakstā.
Grafiskā dizainera CV: papildu sadaļas
Grafiskajam dizainerim noteikti jāizmanto iespēja pievienot savam CV papildu sadaļas, kas palīdzēs padarīt pieteikumu unikālāku un uzsvērt savas priekšrocības. Turpinājumā daži piemēri.
Sertifikāti
Sertifikāti grafiskā dizainera CV ir īpaši nozīmīga sadaļa. Visticamāk, Tu esi izgājis vismaz vienu kursu vai ieguvis vismaz vienu sertifikātu, tādēļ izmanto iespēju un norādi to savā CV. Šī sadaļa ir obligāta gadījumā, ja Tev nav daudz ko rakstīt akadēmiskās izglītības lauciņā.
Valodu prasmes
Lai gan varētu šķist, ka grafiskā dizainera darbs pilnīgi nekā nav saistīts ar valodu, tas ir mīts. Pirmkārt, dizanerim jākomunicē ar klientiem vai darba devēju. Otrkārt, lielākoties materiālos tiek iekļauts teksts – to jāspēj pareizi uzrakstīt un norādīt uz iespējamajām kļūdām. Norādi šajā sadaļā, kādas valodas pārvaldi un kādā līmenī.
Rekomendācijas
Rekomendācijas ir vienreizēja iespēja padarīt savu CV vērtīgāku nekā pārējiem kandidātiem. Ja Tev ir šāda iespēja, pievieno to personu kontaktus, kas varētu sniegt atsauksmes par Tavu darbu.
Grafikas dizainers CV: rezumējums
Nav noslēpums, ka tik konkurētspējīgajā nozarē ir svarīgi izcelties un atstāt paliekošu iespaidu uz potenciālajiem darba devējiem. Tieši tādēļ Tev ir nepieciešams apgūt profesionāla CV izveides mākslu. Lai apkopotu šajā rakstā sniegtos padomus, turpini lasīt:
- Atbrīvo savu radošumu: iekļauj savā CV vizuāli pievilcīgus elementus un dizaina estētiku, kas atspoguļo Tavu personīgo zīmolu.
- Rādi, nevis tikai pastāsti: grafiskā dizanera CV ir vairāk par attēlošanu nekā par rakstīšanu. Iekļauj CV savu portfolio un parādi savas dizaina prasmes ar profesionāli noformētu darba pieteikumu.
- Izcel savas tehniskās prasmes: izcel prasmes darbā jebkuriem rīkiem vai tehnoloģijām, kas attiecas uz Tavu jomu. Norādi konkrētu programmatūru, kuru pārvaldi, jo, visticamāk, tieši tie būs darba sludinājumā iekļautie atslēgvārdi.
- Esi informēts par nozares tendencēm: dizaina ainava nepārtraukti attīstās, tāpēc ir ļoti svarīgi sekot līdzi jaunākajām tendencēm, rīkiem un metodēm. Vienmēr iekļauj savā CV svarīgākos apmeklētos seminārus, konferences un tiešsaistes kursus.
- Uzmanība detaļām: grafiskajam dizainerim ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību detaļām. Pārliecinieties, ka Tavs CV ir vizuāli pievilcīgs, bez kļūdām un viegli pārlasāms. Pievērs īpašu uzmanību tipogrāfijai, atstarpēm un konsekvencei, lai radītu izsmalcinātu un profesionālu iespaidu.
- Esi īss un kodolīgs: lai gan ir svarīgi sniegt atbilstošu informāciju, pieturies pie īsa un kodolīga informācijas izklāsta savā CV. Izmanto ‘’bullet points’’, skaidru valodu un skaitļus, lai efektīvi nodotu ziņu par savām prasmēm un pieredzi.
Papildini grafikas dizainera CV ar motivācijas vēstuli
Grafiskā dizaina pasaulē, kur dominē radošums un vizuālais stāstījums, motivācijas vēstules pievienošana CV var būt slepenā sastāvdaļa, kas izcels Tevi no konkurentu pūļa.
Motivācijas vēstule ir Tava iespēja aizraut darba devējus ar savu unikālo balsi un personīgo stāstu. Izmanto šo iespēju, lai parādītu savu dziļo izpratni par dizaina principiem, mīlestību pret problēmu risināšanu un spēju pārveidot idejas valdzinošos vizuālos stāstos. Dalies ar anekdotēm, kas ilustrē Tavu dizaina ceļu, pārvarētos izaicinājumus un Tavu darbu ietekmi. Ļauj saviem vārdiem zīmēt spilgtu priekšstatu par Tavu māksliniecisko redzējumu un vērtību.
Pievienojot savam CV labi izstrādātu motivācijas vēstuli, Tu demonstrēsi savu uzmanību detaļām un apņemšanos izveidot labas attiecības ar potenciālajiem darba devējiem. Tāpēc nekad nepalaid garām šo jaudīgo rīku!
Biežāk uzdotie jautājumi
Nav tāda ‘’likuma’’, kas nosaka obligātu rekomendāciju iekļaušanu grafiskā dizainera CV. Tomēr ņem vērā, ka atsauksmes no klientiem un iepriekšējām darba vietām kalpo kā ļoti labs rīks, kas var būtiski palielināt Tavas izredzes iegūt sapņu darbu. Tādēļ, ja Tev ir šāda iespēja, nelaid to garām!
Pilnīgi noteikti! Ar grafisko dizainu nesaistītas darba pieredzes iekļaušana grafiskā dizaina CV var parādīt Tavu daudzpusīgo personību un atklāt citas nozīmīgas prasmes, zināšanas un iemaņas.
Piemēram, klientu apkalpošanas lomas var izcelt Tavas komunikācijas un problēmu risināšanas spējas. Taču atceries, ka CV nedrīkstētu būt garāks par 1-2 lappusēm, tādēļ esi kodolīgs. Ja meklē strukturētu CV paraugu, tad neaizmirsti ieskatīties mūsu sagatavotajās grafiskā dizainera CV veidnēs !