CV grāmatvedim | Paraugi un padomi veiksmīgam CV

Mūsdienās grāmatveži ir vajadzīgi ikvienam uzņēmumam, tāpēc, ja esat ieguvis grāmatveža izglītību vai vēlaties par tādu kļūt, jums noteikti ir plašas karjeras iespējas - jūs varat strādāt gan konkrētā uzņēmumā, gan konsultāciju aģentūrā, kas apkalpo vairākus uzņēmumus vienlaikus.

CV grāmatvedim - piemērs

LIENE SKUDRIŅA
E-pasts: liene.skudrina@abc.lv,
mob. tel. 223297202
Adrese: Upes iela 64-2, Rīga

PRASMES:

 • Augstāka izglītība grāmatvedībā
 • Izcilas latviešu, zviedru un angļu valodas zināšanas
 • Latvijas Republikas nodokļu likumdošanas pamatzināšanas
 • Teicamas prasmes darbā ar Horizon, Zalktis, Tildes Jumis 

DARBA PIEREDZE:

SIA “SasConsulting” | vecākais grāmatvedis
2017-2022
Ikdienas grāmatvedības uzskaites nodrošināšana dažādu nozaru uzņēmumiem, konsultācijas par finanšu vadības un nodokļu jautājumiem uzņēmumu vadībai, gada pārskata sagatavošana, nodokļu un finanšu atskaišu sagatavošana, darba samaksas un ar to saistīto nodokļu aprēķinu veikšana
Nozares: loģistikas, ēdināšanas, finanšu un būvniecības

SIA “MoMO” | grāmatveža palīgs
2015-2017
Izejošo rēķinu sagatavošana, grāmatvedības pirmdokumentu uzskaite, datu pārbaude, iegrāmatošana, asistēšana vecākajam grāmatvedim, nodokļu atskaišu sagatavošana

IZGLĪTĪBA:

Latvijas Universitāte,2005-2010
Ekonomikas un vadības fakultāte, Sociālo zinātņu bakalaura grāds
grāmatvedībā un nodokļos

SERTIFIKĀTI:

 • Sertifikāts par Horizon 2021 lietošanu
  2010

 • PVN piemērošanas praktikums
  2009

ATSAUKSMES:

 • Liene Ozoliņa
  SIA “SasConsulting” valdes priekšsēdētāja
  Tel. 20887012

 • Ilze Eglīte
  SIA “MoMO” valdes priekšsēdētāja
  Tel. 29208181

Vairākos pētījumos secināts, ka grāmatvedības profesija nākamajās desmitgadēs varētu mainīties, taču ir skairs, ka tās aktualitāte nemazināsies, jo grāmatvedis ne tikai sagatavo atskaites un ievada sistēmā rēķinus, bet arī pilda finanšu konsultanta un plānotāja lomu, kas būs aktuāla vienmēr.

Grāmatveža karjera nešaubīgi ir laba izvēle, jo īpaši, ja jums ir tuvi skaitļi, tabulas un aprēķini, taču, lai atrastu labu darbu, svarīgs būs kvalitatīvs CV grāmatvedim. Esat atradis īsto darba sludinājumu un gatavojat CV grāmatvedim, bet nezināt, kā to izdarīt? Izlasiet šo rakstu, kurā mūsu personāla atlases speciālisti ir apkopojuši svarīgus padomus visiem, kas gatavo CV grāmatveža vakancēm. Bet, ja vēlaties iedvesmoties un atrast grāmatveža CV lejupielādei, apskatiet mūsu lapu !

Ja ir pienācis tas brīdis, kad vēlaties pieteikties savam sapņu darbam grāmatvedības jomā, bet nezināt, kā sagatavot labu CV, apskatiet mūsu pieredzējušo speciālistu sagatavoto grāmatveža CV piemēru.

Grāmatvežu darba likmes un algas Latvijā un Eiropā

Pēc Latvijas Republikas Valsts ieņēmumu dienesta 2022. gada janvāra datiem, vidējā galvenā grāmatveža algas likme valstī bija 12.28 eiro, kas nozīmē, ka bruto alga mēnesī svārstījās ap 2000.00 eiro. Taču Latvijā publicētajos darba piedāvājumos, grāmatveža alga nereti pārsniedz šo summu, un, protams, ikviena grāmatveža alga būs atkarīga no dažādiem faktoriem, piemēram, jūsu pieredzes, kvalifikācijas līmeņa un uzņēmuma atalgojuma politikas.

Pēc Glassdoor datiem vidējā vecākā grāmatveža gada alga Eiropā ir 77,794 eiro jeb vairāk nekā 6000 eiro mēnesī. Jāņem gan vērā, ka šajā aprēķinā iekļautas dalībvalstis ar ievērojami augstāku dzīves un atalgojuma līmeni. Un, iespējams, ka reiz kļūsiet par grāmatvedi Vācijā vai Francijā.

CV grāmatvedim – svarīgi padomi

Ja nekad neesat rakstījis CV vai vēlaties, lai jūsu CV būtu veiksmīgāks un labāk izceltos starp citiem, tā sagatavošanu nedrīkst uztvert pavirši. Nezināt, kam pievērst uzmanību? Lūk, daži padomi veiksmīgam grāmatveža CV!

 • nelietojiet vienādu grāmatveža CV visās situācijās, pielāgojiet to konkrētam darba sludinājumam un tajā iekļautajām prasībām
 • lietojiet profesionālu finanšu nozares terminoloģiju un nepielaidiet gramatikas kļūdas
 • centieties CV sagatavot uz vienas lapas
 • sāciet ar svarīgākajām lietām, piemēram, savām stiprākajām pusēm
 • lietojiet salasāmu burtu izmēru – 10 vai 12 un viegli saprotamu burtu fontu
 • neaizmirstiet izcelt savus sasniegumus iepriekšējās darba vietās
 • izkārtojiet tekstu tā, lai jūsu CV būtu viegli saprotams un uztverams - tam lieliski palīdzēs dažādi grāmatveža CV paraugi
 • neaizmirstiet pārbaudīt gramatikas un cita veida kļūdas

Grāmatveža CV izkārtojums

Grāmatveža CV parasti sastāv no šādām sadaļām:

 • kontaktinformācija
 • profesionālais kopsavilkums
 • darba pieredze
 • izglītība
 • papildu izglītība
 • prasmes
 • atsauksmes no iepriekšējiem darba devējiem

Papildu šajās sadaļās sniegtajai informācijai ļoti būtisks ir arī tās izkārtojums. Standarta izkārtojums jau sen vairs nav tikai viens. Mūsdienās CV dizains ir izkāpis no ierastajiem rāmjiem – proti, tajā ir iespējamas visdažādākās variācijas - gan teksta izkārtojumā, gan dizainā un krāsās. Svarīgi, lai darba devējam informācija būtu ērti lasāma un palīdzētu izcelt jūsu stiprās puses. Neprotat izveidot jums nepieciešamo CV dizainu? Izmēģiniet kādu no mūsu piedāvātajiem grāmatveža CV paraugiem !

Ar dizaina, burtu izmēra un krāsu palīdzību jūs varat labāk uzsvērt svarīgākās CV sadaļas, kas palīdzēs jūsu CV izcelties starp pārējiem kandidātiem. Kā to izdarīt? Ja īpaši vēlaties izcelt savu darba pieredzi, izvēlieties grāmatveža CV formātu, kur sadaļa par darba pieredzi ir vizuāli visvairāk izcelta, piemēram, novietota priekšplānā vai izcelta ar krāsām. Nešaubīgi – jums jābūt savas jomas speciālistam, taču rūpīgi izvēlēts CV dizains ļaus efektīvāk par to pārliecināt arī jūsu nākamo darba devēju.

cv gramatvedis

CV formāts un struktūra

Grāmatveža CV ir trīs galveni informācijas izkārtošanas veidi: hronoloģiskais, funkcionālais un kombinētais:

 • hronoloģiskajā CV darba vietas tiek norādītas hronoloģiskā secībā;
 • funkcionālajā CV uzsvars tiek likts uz jūsu svarīgākajiem prasmju blokiem;
 • kombinētajā CV vienlaikus tiek izmantotas abas šīs pieejas.

Zināmākais un biežāk izmantotais ir hronoloģiskais izkārtojums, kas ir viegli uztverams arī lasītājam no malas, piemēram, personāla atlases speciālistam. Tas ātri sniedz priekšstatu par jūsu darba pieredzi, tās ilgumu un periodu. Taču, ja jums vēl nav bijusi grāmatveža karjera vai pieredze ir neliela, iesakām izvēlēties funkcionālā izkārtojuma CV, jo tajā varēsiet uzskaitīt savas prasmes, kas jūsu gadījumā būs jūsu galvenais “pārdošanas punkts”, mazāk fokusējoties uz neesošo darba pieredzi.

Meklējiet idejas grāmatveža CV? Dažādi grāmatvežu CV paraugi lejupielādei pieejami te !

CV grāmatvedim - kontaktinformācijas sadaļa

Grāmatveža CV kontaktinformācijas sadaļa ir pati pirmā CV sadaļa, un tajā jānorāda jūsu vārds un uzvārds, kā arī svarīgākā kontaktinformācija, piemēram, telefona numurs un e-pasts. Atcerieties – šī ir obligāta sadaļa visiem CV. Zemāk ir divi piemēri, kā veidot CV kontaktinformācijas sadaļu.

📌 Svarīgi ! Foto nav jāpievieno obligāti, ja vien tas nav īpaši noteikts darba sludinājumā, turklāt atcerieties, ka darba devēji nedrīkst pieņemt darbinieku pēc viņu izskata, dzimuma, tautības, utt. Tā uzskatāma par diskriminējošu attieksmi. Ja tomēr izlemsiet pievienot fotogrāfiju, tai jābūt kvalitatīvai fotogrāfijai, kurā jūs izskatāties pēc jomas speociālista. Nekādu pašfoto vai ballīšu portretu!

Zemāk ir divi piemēri, kā veidot grāmatveža CV kontaktinformācijas sadaļu.

Nepareizi

Ieva B. (pk. 0101010-0000)

Telefons: 27684561

Adrese: Puķu iela 15a-2

Facebook konts: facebook_ievina22


Šajā piemērā nav norādīts pretendenta pilns vārds un uzvārds, nav uzrakstīta pilna adrese, proti, nav skaidrs, kurā pilsētā potenciālais darbinieks dzīvo, un nav informācijas par e-pastu, kas noteikti ir daudzkārt svarīgāks par Facebook nosaukumu.

Pareizi

IEVA BĒRZIŅA

Telefons: 27684561

E-pasts: ieva.berzina@pasts.lv

Adrese: Puķu iela 15a-2, Liepāja, LV-1001

Mājaslapa: www.ievasfinanses.lv


Šajā piemērā pretendents ir norādījis pilnu vārdu un uzvārdu, turklāt tas ir izcelts ar lielākiem burtiem, ir norādīta pilna dzīvesvietas adrese un ar profesiju saistīta mājaslapa, kas kalpo kā CV papildinājums un portfolio vienlaikus.

📌 Padoms : Veidojiet šo sadaļu iespējami īsu – neiekļaujiet tajā lieku informāciju. CV nav bezizmēra! Šī ir pirmā sadaļa, ko ieraudzīs jebkurš jūsu CV lasītājs, tāpēc parūpējieties, lai tā būtu perfekta.

Grāmatveža pieredze – kā to norādīt CV (un ko darīt, ja jums nav pieredzes)

Šī ir viena no svarīgākajām CV sadaļām, jo tajā jūs parādat savu profesionālo pieredzi – darba vietas, amatus, galvenos pienākumus un darba pieredzes ilgumu. Ja esat strādājis neskaitāmos uzņēmumos, varat norādīt tikai tās darba vietas, ar kurām visvairāk lepojaties, vai kurās esat guvis vērtīgāko un nozīmīgāko darba pieredzi. Lūk, piemēri, kā pieredzi norādīt hronoloģiskajā un funkcionālajā CV.

⚠️Tā kā grāmatvedībai dažādu nozaru uzņēmumos ir zināmas atšķirības, CV vērts norādīt arī nozares, ar kurām esat strādājis.

PIEMĒRS – hronoloģiskais grāmatveža CV:

SIA “Consulting ABC” | vecākais grāmatvedis
2019-2022

Ikdienas grāmatvedības uzskaites nodrošināšana dažādu nozaru uzņēmumiem, konsultācijas par finanšu vadības un nodokļu jautājumiem uzņēmumu vadībai, gada pārskata sagatavošana, nodokļu un finanšu atskaišu sagatavošana, darba samaksas un ar to saistīto nodokļu aprēķinu veikšana

Nozares: loģistikas, ēdināšanas, finanšu un būvniecības
Grāmatvedības programmas: Zalktis, Horizon, Tildes Jumis

SIA “Namdaris” | jaunākais grāmatvedis
2015-2020 

Galvenie pienākumi: Izejošo rēķinu sagatavošana, pārbaude un nosūtīšana klientiem, grāmatvedības pirmdokumentu uzskaite, datu pārbaude, iegrāmatošana, asistēšana vecākajam grāmatvedim, nodokļu atskaišu sagatavošana, dokumentācijas sagatavošana vadībai, finanšu datu apkopošana


PIEMĒRS – funkcionālais grāmatveža CV:

Darbs ar grāmatvedības programmām un Excel:

 • prakse SIA “ACS” – jaunākais grāmatvedis, darbs ar Tildes Jumis un Horizon
 • padziļinātas prasmes darbā ar Excel – rakurstabulas, VLOOKUP, grafiku un tabulu sagatavošana, darbs ar makro

Finanšu atskaišu un gada pārskatu sagatavošana:

 • finanšu atskaišu sagatavošana ES projektiem (valsts iestādes, nevalstiskās organizācijas)
 • pašnodarbinātā gada atskaišu sagatavošana (lauksaimniecības nozare)
 • gada pārskata sagatavošana mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (ēdināšanas nozare)

LR nodokļu likumdošanas zināšanas:

 • algu grāmatvedis SIA “RTT”- algu aprēķini >50 darbiniekiem
 • nodokļu atskaišu sagatavošana
 • PVN deklarāciju sagatavošana

Ko darīt ja jums nav pieredzes? Vispirms padomājiet, vai tā tiešām ir. Grāmatveža amatā svarīgas ir matemātiskās prasmes, analītiskās spējas, darbs ar lieliem datiem un skaitļiem un aprēķiniem. Varbūt esat esat guvis jebkuru citu pieredzi, kas jums palīdzējusi attīstīt grāmatvedim nepieciešamās prasmes - piemēram, esat palīdzējis rakstīt finanšu atskaites kādam projektam vai esat rūpējies par kāda pasākuma finanšu plānošanu? Būtībā der jebkas, kur esat strādājis ar skaitļiem, finanšu rādītājiem, atskaitēm, nodokļiem un finanšu dokumentiem. Visu pārējo var iemācīties!

cv gramatvedis

Izglītība: kā iekļaut savu akadēmisko izglītību

Grāmatveža amatam parasti ir nepieciešama augstākā izglītība vai profesionālā izglītība ekonomikā, vēlams ar grāmatvedības, finanšu vadības vai nodokļu novirzienu, taču tas nenozīmē, ka par grāmatvedi nevar kļūt cilvēks, kas ieguvis piemēram, bakalaura grādu IT jomā vai mazā biznesa vadībā. Svarīgākais ir jūsu interese par šo darba veidu un prasmes, kas jums piemīt.

CV izglītības sadaļā svarīgākais ir norādīt izglītību, kas saistīta ar grāmatveža studijām, jo darba devējam noteikti neinteresēs jūsu pamatskola vai vidusskola. Norādot izglītību varat sākt ar izglītības iestādes nosaukumu vai arī ar iegūto grādu (skat. piemērus). Šajā CV sadaļā varat norādīt arī galvenos apgūtos kursus, īpašu iegūto specializāciju, kā arī grāmatveža studiju darbu tēmas, vērtējumus un citus sasniegumus.

PIEMĒRS – funkcionālais grāmatveža CV:

Darbs ar grāmatvedības programmām un Excel:

 • prakse SIA “ACS” – jaunākais grāmatvedis, darbs ar Tildes Jumis un Horizon
 • padziļinātas prasmes darbā ar Excel – rakurstabulas, VLOOKUP, grafiku un tabulu sagatavošana, darbs ar makro

Finanšu atskaišu un gada pārskatu sagatavošana:

 • finanšu atskaišu sagatavošana ES projektiem (valsts iestādes, nevalstiskās organizācijas)
 • pašnodarbinātā gada atskaišu sagatavošana (lauksaimniecības nozare)
 • gada pārskata sagatavošana mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (ēdināšanas nozare)

LR nodokļu likumdošanas zināšanas:

 • algu grāmatvedis SIA “RTT”- algu aprēķini >50 darbiniekiem
 • nodokļu atskaišu sagatavošana
 • PVN deklarāciju sagatavošana

CV grāmatvedim – prasmju sadaļa

Labiem grāmatvežiem jāpiemīt dažādām prasmēm – sākot no specifiskām grāmatvedības nianšu zināšanām līdz grāmatvedības IT risinājumu prasmēm. Tāpat svarīgi, ka cilvēkam piemīt spēja neapjukt skaitļos, saglabāt precizitāti arī pie liela datu apjoma un, protams, izdomāt loģiskus un racionālus risinājumus dažādos finanšu jautājumos.

Lai par jūsu “lielisko prasmju komplektu” uzzinātu arī nākamais darba devējs, neaizmirstiet tās izcelt savā grāmatveža CV! Iedvesmai esam apkopojuši svarīgākās prasmes, ko darba devēji meklē grāmatveža CV un kas jums nepieciešamas, lai kļūtu par izcilu savas jomas speciālistu.

Tehniskās prasmes:

 • augstākā izglītība grāmatvedības un finanšu jomā
 • zināšanas par grāmatvedības programmām Zalktis, Tildes un Horizon
 • labas iemaņas darbā ar Excel un lielu datu apjomu
 • zināšanas par nodokļus reglamentējošo normatīvajiem aktiem
 • pieredze budžeta plānošanā un kontrolē
 • B kategorijas vadītāja apliecība
 • pieredze bilancspējīga grāmatveža amatā
Personīgās prasmes

 • augsta precizitāte
 • līdera dotības un spēja organizēt cilvēkus,
 • stratēģiska un analītiska domāšana
 • augsta atbildības sajūta
 • kompleksu problēmu risināšanas prasmes
 • komunikācijas prasmes
 • kritiskā domāšana
cv gramatvedis

Profesionālais kopsavilkums

Kas īsti ir profesionālais kopsavilkums? Ļoti vienkārši - tas ir īss jūsu profesionālais apraksts, kurā dažos teikumos izceltas jūsu spēcīgākās puses un kas parasti tiek iekļauts grāmatveža CV augšpusē. Šai sadaļai jābūt īsai, kodolīgai un saprotami jāparāda jūsu spēcīgākās puses, jo nereti CV apskatīšanai tiek veltītas aptuveni 6 sekundes un tieši šī ir sadaļa, ko šajā laikā izlasa personāla atlases speciālisti.

Profesionālajā kopsavilkumā iekļaujiet svarīgāko informāciju, ko vēlaties par sevi izcelt un kas varētu jūs izcelt starp pārējiem kandidātiem, piemēram, jūsu gūtā pieredze, kvalifikācija, sertifikāti, spēcīgākās prasmes vai svarīgi sasniegumi. Zemāk ir divi profesionālā kopsavilkuma paraugi, ko var izmantot grāmatveža CV:

Pareizi

Bilancspējīgs grāmatvedis ar augstāko izglītību ekonomikā un 10 gadu pieredzi Latvijas vadošajos konsultāciju uzņēmumos, pieredzi darbā ar dažādu jomu uzņēmumiem, Latvijas un Eiropas grāmatvedības programmām, analītiskām prasmēm un padziļinātām zināšanām nodokļu un finanšu plānošanas jautājumos.


Nepareizi

Pieredzējis grāmatvedis meklē jaunu amatu ar izaugsmes iespējām. Augstākā izglītība, prasmes darbā ar grāmatvedības programmām un analītiskās spējas.


Otrā piemēra galvenais trūkums ir pārāk vispārīgais saturs, proti, nav skaidrs, cik ilga ir darba pieredze, kurā jomā ir iegūta augstākā izglītība un ar kādām grāmatvedības programmām kandidāts prot strādāt. Lai arī teikums nepasaka neko nepareizu, tas arī nerada sajūtu par tiešām spēcīgu kandidātu un nepievērš uzmanību. Turpretim pirmais piemērs jau no pirmā acu uzmetiena pārliecina par kandidāta spējām un ievērojamo pieredzi.

CV grāmatvedim - papildu sadaļas

Ja vēlaties varat papildināt savu grāmatveža CV ar papildu informāciju, kas var noderēt, izvērtējot jūsu kandidatūru, piemēram, par valodu prasmēm, iegūtajiem, sertifikātiem, datorprasmēm, kā arī izietajiem kursiem. Valodu prasmes īpaši svarīgi norādīt tad, ja plānojat pieteikties darbā starptautiskā uzņēmumā.

👆 Šī sadaļa ir īpaši svarīga, ja jums nav lielas darba pieredzes vai ja gūtā izglītība nav saistīta ar finansēm un grāmatvedību. Iespējams, esat apguvis IT jomu vai starptautiskās attiecības, taču esat apmeklējis vairāku mēnešu grāmatvedības kursus, kas ļauj jums vienlīdz labi konkrēt ar cilvēkiem, kas guvuši izglītību tieši grāmatvedības jomā.

👆 Nenorādiet šajās sadaļās lieku informāciju, jo tā neefektīvi aizņems tik vērtīgo vietu jūsu CV un nedos pievienoto vērtību jūsu CV. Atcerieties – uzņēmums meklē grāmatvedi un CV papildu sadaļām jāparāda, ka esat labākais pretendents tieši šim amatam. Tātad nekādi adīšanas kursu sertifikāti vai fotoapstrādes programmu kursi!

Kā sagatavot grāmatveža CV, kas izcelsies starp citiem

Personāla atlases speciālisti katru dienu lasa neskaitāmus CV. Un viņi arī ir tikai cilvēki, kas nogurst un steidzas, tāpēc jums viņiem ir jāpalīdz. Atcerieties – ir pierādīts, ka CV izskatīšanai vidēji tiek veltītas 6 sekundes, tas nozīmē, ka, šajā laikā apskatot jūsu CV, lasītājam ir jāierauga svarīgākais.

Mūsdienu pasaulē nešaubīga veiksmes atslēga ir spēja atšķirties no citiem. Un tieši šis ir uzdevums, kas jāpaveic jūsu grāmatveža CV. Viens no veidiem, kā izcelties starp citiem kandidātiem, ir atšķirīga dizaina CV. Mēs zinām, ka visi nav dzimuši maketētāji vai mākslinieki, tāpēc kopā ar mūsu personāla atlases profesionāļiem esam sagatavojuši dažādus grāmatvežu CV paraugus ? Jums atliks tikai izvēlēties.

cv gramatvedis

Kopsavilkums: uzrakstiet izcilu CV grāmatvedim

Ja vēlaties dabūt labāko darbu, jums jāsagatavo labākais grāmatveža CV! Tieši tik vienkārši un vienlaikus sarežģīti. Lūk, vēl daži svarīgi padomi:

 • Profesionālajā kopsavilkumā iekļaujiet savu svarīgāko “grāmatveža pārdošanas punktu” – pieredzi, specifiskas zināšanas vai īpašus sasniegumus.
 • CV nav bezizmēra! Neaizņemiet jums pieejamo vietu ar konkrētajam grāmatveža amatam nebūtisku informāciju.
 • Lietojiet pareizos atslēgas vārdus (arī tos, kas minēti darba sludinājumā) un specifisku nozares terminoloģiju.
 • Neizmantojiet standarta CV! Rūpīgi izanalizējiet, ko vēlas konkrētais uzņēmums un parādiet, ka varat to piedāvāt (jā, tas var nozīmēt arī to, ka jums jāpārraksta savs CV).
 • Īpaši izceliet to informāciju, kas darba devējam obligāti jāpamana, piemēram, ar ikoniņām, izceltu tekstu, rāmīšiem.
 • Izvēlieties CV dizainu, kas atšķirsies no citiem. Jā, tieši tik vienkārši!
 • Atcerieties, ka CV ir jūsu vizītkarte – tam jābūt perfektam!

Papildiniet savu CV ar motivācijas vēstuli

Esat sagatavojis savu grāmatveža CV? Ar to viss nebeidzas. Lai CV būtu pilnīgs, tam jāpievieno motivācijas vēstule. Nezināt, kā to sagatavot? Te aprakstīsim 5 svarīgākos principus, kas jāņem vērā, rakstot ikvienu motivācijas vēstuli.

 • Neatkārtojiet informāciju, ko esat norādījis savā CV – fokusējieties uz savu motivāciju un vēlmi strādāt konkrētajā uzņēmumā.
 • Aprakstiet svarīgākos iemeslus, kāpēc esat piemērots konkrētajai vakancei, piemēram, savas prasmes, pieredzi vai specifiskas zināšanas.
 • Vienmēr atcerieties par lasītāju – palīdziet viņam ieraudzīt svarīgāko. Vēstule jāstrukturē, izmantojot rindkopas, pasvītrojot vai citādi izceļot svarīgākās teksta daļas.
 • Padoms – sāciet ar svarīgāko un atkārtojiet to pašu ideju arī vēstules beigās.
 • Un svarīgākais - nekad neizmantojiet standarta motivācijas vēstules. Pielāgojiet to saturu konkrētajai vakancei, jo tikai tā jūs izrādīsiet patiesu vēlmi un to sajūtīs arī cilvēks, kas vēstuli lasīs.

Ja nezināt, kā sagatavot motivācijas vēstuli, izmantojiet mūsu grāmatveža CV veidnes un saņemiet piekļuvi motivācijas vēstuļu paraugiem !

CV grāmatvedim - biežāk uzdotie jautājumi

Kāda ir biežāk pieļautā kļūda, rakstot CV grāmatvedim?

Biežāk pieļautā kļūda ir standarta grāmatveža CV izmantošana visiem darba sludinājumiem. Lai arī varētu šķist, ka grāmatveži visur veic vienu un to pašu darbu, tā tas gluži nav. Ja uzņēmums meklē algu grāmatvedi, tad noteikti jāuzsver sava pieredze tieši šajā jomā, taču ja uzņēmumam nepieciešams grāmatvedības nodaļas vadītājs, jāparāda ne tikai savas grāmatvedības prasmes, bet arī komandas vadības prasmes, kas noderētu struktūrvienības vadītāja amatā.

Kā uzrakstīt labu CV grāmatvedim, ja man nav lielas darba pieredzes?

Ja jau esat nolēmis pieteikties darbā par grāmatvedi, jums noteikti piemīt šai profesijai nepieciešamās prasmes, un nereti darba devējs kandidātus, kam piemīt darbam nepieciešamās prasmes un ir interese veidot karjeru šajā jomā, novērtēs tikpat augstu kā pieredzējušus kandidātus, jo īpaši, ja piesakāties darbā par grāmatveža palīgu vai jaunāko grāmatvedi.

Taču, lai jūsu CV pamanītu, tajā šīs svarīgās lietas ir jāprot pareizi parādīt un izcelt. Tā, piemēram, ja jums piemīt izcilas prasmes darbā ar Excel vai ir pieredze darbā ar liela apjoma finanšu datiem, norādiet to prasmju sadalā vai profesionālajā kopsavilkumā vai ja esat izgājies specializētus kursus, norādiet tos sadaļā par papildu izglītību. Neskatoties uz to, ka jums nebūs lielas pieredzes, jūsu CV parādīs darba devējam, ka esat šim amata piemērota personība, un tas ir ļoti svarīgi. Ja nezināt, kā izkārtot informāciju CV, izmantojiet kādu no mūsu piedāvātajiem grāmatveža CV paraugiem !

Izveidojiet savu CV, izmantojot labākās veidnes

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

Izveidojiet savu CV 15 minūšu laikā

Mūsu bezmaksas prasmīgi izstrādātu CV veidņu kolekcija palīdzēs jums izcelties no pūļa un tikt soli tuvāk jūsu sapņu darbam.

Izveidojiet savu CV

Vēstuļu paraugi lejupielādei

Motivācijas vēstules veidne
Motivācijas vēstules veidne
Motivācijas vēstules dizains
Motivācijas vēstules dizains
Motivācijas vēstules veidne studentiem - augstskola
Motivācijas vēstules veidne studentiem - augstskola
Veidne motivācijas vēstulei, lai iesaistītos
Veidne motivācijas vēstulei, lai iesaistītos