Autovadītāja CV | Paraugi un padomi, kas ļaus gūt panākumus

Par labu autovadītāju nevar kļūt ikviens, kas ieguvis braukšanas tiesības. Tā ir profesija, kas pieprasa noteiktas prasmes un zināšanas.
Rakstiet autovadītāja CV pirmo reizi? Nav iemesla satraukumam. Lai jums būtu vieglāk, piedāvājam apskatīt mūsu sagatavoto autovadītāja CV piemēru.

Autovadītāja CV piemērs

 CV

JURIS OZOLIŅŠ
E-pasts:   juris@abc.lv  ,
mob. tel. 21232256
Adrese: Upes iela 6, Rīga, LV-1001

Šoferis ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi kravu pārvadāšanā pa Eiropu un Latviju, CE vadītāja apliecība. Labas angļu, krievu un latviešu valodas zināšanas. ADR apliecība un digitālā tahogrāfa karte.

PRASMES:

 • B, C un CE kategorijas braukšanas apliecība
 • Izcilas latviešu, krievu un vācu un zviedu valodas zināšanas
 • Tālbraukšanas pieredze
 • Digitālā tahogrāfa karte

DARBA PIEREDZE:

 • SIA “LogisticsA” | tālbraucējs šoferis  
  2015-līdz šim brīdim  
  Veikt kravu pārvadājumus pa Eiropu, nodrošināt savlaicīgu transportlīdzekļa uzturēšanu tehniskā kārtībā, piemēram, degvielas uzpildīšanu, eļļas maiņu un citus tamlīdzīgus uzdevumus, aizpildīt pavadzīmes un ceļa zīmes, sekot līdzi mašīnas tehniskai un higiēnas kārtībai  
 • SIA “ABC” | šoferis  
  2012-2015  
  Pēc uzņēmuma darbinieku pieprasījuma nogādāt tos dažādos galamērķos, labi pārzinot dažādas pilsētas un efektīvākos maršrutus, nodrošināt savlaicīgu transportlīdzekļa uzturēšanu tehniskā kārtībā, piemēram, degvielas uzpildīšanu, eļļas maiņu un citus tamlīdzīgus uzdevumus, sagatavot un izstrādāt transportlīdzekļa ikdienas/mēneša pārskatus, veikt nelielus tehniskās darba kārtības uzturēšanas darbus  

IZGLĪTĪBA:
Rīgas Tehniskā Universitāte,
2005-2010

Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte, bakalaura programma “Inženiertehnika, mehānika un mašīnbūve”, inženierzinātņu bakalaura grāds mehānikā

SERTIFIKĀTI:
Mašīnu iekārtu tehniskās pārbaudes metodes  2010
Starptautisko kravu pārvadājumu standarti  2011
Kravu dokumentācija ES 2012

ATSAUKSMES:
Juris Osis
 SIA “LogisticsA” valdes priekšsēdētājs
Tel. 26551265

Jānis Zaķis  
SIA “ABC” valdes priekšsēdētājs
Tel. 20165512

Labi autovadītāji ir un būs augsti pieprasīti visdažādākajās nozarēs – sākot no tūrisma nozares līdz plašajai loģistikas nozarei.Tā, piemēram, loģistikas tirgus saskaņā ar Globe Newswire datiem līdz 2030. gadam pieaugs par 7%, līdz ar to pieaugs arī nepieciešamība pēc autovadītājiem.

Ja vēlaties, lai autovadīšana no ikdienas nodarbes kļūtu par jūsu profesiju, svarīgi sagatavot labu autovadītāja CV – gan pirmā darba atrašanai, gan jauna darba atrašanai karjeras izaugsmei. Nezināt, kā to izdarīt? Šaja rakstā esam apkopojuši svarīgākos padomus, kas palīdzēs jums uzrakstīt labu CV un iekļāvuši arī vairākus paraugus. Izmantojiet to kā autovadītāja CV rakstīšanas rokasgrāmatu un neaizmirstiet apskatīt arī mūsu profesionāļu sagatavotos autovadītāja CV paraugus !

Autovadītāju vidējā alga un stundu likmes

Pēc Latvijas Republikas Valsts ieņēmumu dienesta datiem, 2022. gada jūlijā vidējā autovadītāja stundas likme valstī bija aptuveni 7-10 eiro, kas nozīmē, ka bruto alga mēnesī svārstās no 1200.00 līdz 1680.00 eiro.

Protams, svarīgi atcerēties, ka autovadītāja alga ir atkarīga no dažādiem faktoriem, piemēram, jūsu specializācijas, pieredzes, kvalifikācijas līmeņa un uzņēmuma atalgojuma politikas. Tā, piemēram, vidējā kravas automobiļa vadītāja stundas likme 2022. gada jūlijā bija 7.12 eiro, bet bīstamu kravu pārvadāšanas transportlīdzekļu vadītājs - 10.65 eiro.

Kā uzrakstīt autovadītāja CV: 7 svarīgi padomi

Kā sagatavot CV, kas izcelsies starp citiem? Kas jāņem vērā, gatavojot CV? Kādas kļūdas nepieļaut, rakstot CV? – šādi jautājumi droši vien ir radušies ikvienam, kas kaut reizi ir gatavojis savu CV.

Mūsu padoms - katrs CV (jā, katram darba sludinājumam tas var būt jāpielāgo) jāuztver kā jauns uzdevums ar noteiktu mērķi – iegūt to darbu, kuram piesakāties. Ja izmantosiet vairākus gadus vecu CV, nepielāgojot to konkrētajam darba sludinājumam, jūsu izredzes igeūt sapņu darbu var būt visai niecīgas.

Esam apkopojuši deviņus vienkāršus pamatprincipus, kas jūsu CV var palīdzēt nonākt “veiksmīgajā kaudzītē:

 • Nelietojiet standarta autovadītāja CV visās situācijās, pielāgojiet to konkrētam darba sludinājumam
 • Izceliet savas stiprās puses, jo īpaši tehniskās zināšanas un prasmes.
 • Lietojiet profesionālu nozares terminoloģiju atbilstoši darba specifikai.
 • Izmantojiet darba sludinājumā izmantotos atslēgas vārdus.
 • Norādiet savu atbilstību obligātajām prasībām, kas minētas sludinājumā – piemēram, atbilstoša vadītāja apliecība, sertifikācija, utt.
 • Rakstiet tā, lai CV būtu viegli saprotams lasītājam no malas - tam lieliski palīdzēs dažādas autovadītāja CV veidnes, kuras vari atrast te .
 • Neiekļaujiet CV nebūtisku informāciju – izmantojiet vietu lietderīgi.
 • Lietojiet labi salasāmu burtu izmēru – ieteicamais izmērs ir 10-12
 • Neaizmirstiet izcelt savus sasniegumus , piemēram, pieredzes ilgumu, pabeigtus projektus, sasniegtus rādītājus, saņemtos apbalvojumus vai jebko citu, kas palīdzēs izcelties starp citiem un raksturos jūs kā labāko autovadītāju.
autovaditaja cv

Autovadītāja CV sadaļas un to izkārtojums

Autovadītāja CV sadaļas parasti ir šādas:

 • kontaktinformācija
 • profesionālais kopsavilkums
 • prasmes
 • darba pieredze
 • izglītība
 • papildu izglītība
 • iegūtie sertifikāti
 • atsauksmes no iepriekšējiem darba devējiem
☝️Padoms: neaizmirstiet CV iekļaut apakšsadaļu nosaukumus, jo tas palīdzēs lasītājam ātri atrast nepieciešamo informāciju!

Taču viss nav tik vienkārši! Vienlīdz svarīgi CV sniegto informāciju ir veids, kā sadaļas un tajās iekļautā informācija tiek izkārtotas. Mūsdienās autovadītāju un citu CV dizains nešaubīgi ir izkāpis no ierastajiem rāmjiem – proti, tajā ir iespējamas visdažādākās variācijas - gan teksta izkārtojumā, gan dizainā un krāsās.

Ja vēlaties gūt iedvesmu, apskatiet kādu no mūsu piedāvātajiem autovadītāja CV paraugiem !

CV formāts un struktūra

Autovadītāja CV ir trīs galveni informācijas izkārtošanas veidi: hronoloģiskais, funkcionālais un kombinētais. Jau pēc nosaukuma var saprast, ka hronoloģiskajā CV jūs norādīsiet savas darba vietas hronoloģiskā secībā, funkcionālajā CV – aprakstīsiet savus galvenos prasmju blokus, bet kombinētajā – apvienosiet abas šīs pieejas.

Kuru informācijas izkārtojumu izvēlēties? Nav viena pareizā risinājuma – jāizvēlas tāda CV struktūra, kas vislabāk, nepārprotamāk un uzskatāmāk izceļ jūsu prasmes un piemērotību amatam. Visbiežāk tiek izmantota hronoloģiskā pieeja, bet, ja jums nav darba pieredzes, iesakām izmantot funkcionālo CV, kurā uzsvars ir uz jūsu prasmēm.

Mūsu mājaslapā pieejami dažādi profesionāļu izstrādāti autovadītāju CV paraugi – te atradīsiet gan pieredzējušu autovadītāju CV veidnes, gan CV paraugus nepieredzējušiem šoferiem.

Autovadītāja CV kontaktinformācijas sadaļa

Autovadītāja CV kontaktinformācijas sadaļa ir īsa, bet svarīga CV sadaļa. Parasti tā ir pati pirmā CV sadaļa, un tajā jānorāda jūsu vārds un uzvārds, kā arī svarīgākā kontaktinformācija, piemēram, telefona numurs un e-pasts.

Atcerieties – šī ir obligāta sadaļa visiem CV un visai tajā sniegtajai informācijai jābūt precīzai. Ja nokavēsiet darba interviju, tikai tāpēc, ka bijāt norādījis nepareizu e-pastu vai būsiet aizmirsis norādīt telefona numuru, tā būs tikai un vienīgi jūsu vaina.

Nepareizi

Juris B. (pk. 010221-0000)

Telefons: 27123561

Adrese: Upju iela 25a-2

Facebook konts: facebook_juris22


Šajā piemērā nav norādīts pretendenta pilns vārds un uzvārds, nav uzrakstīta pilna adrese, proti, nav skaidrs, kurā pilsētā potenciālais darbinieks dzīvo, un nav informācijas par e-pastu, kas noteikti ir daudzkārt svarīgāks par Facebook nosaukumu.

Pareizi

JURIS BĒRZIŅŠ

Telefons: 27123561

E-pasts: juris.berzins@pasts.lv

Adrese: Upju iela 25a-2, Liepāja, LV-1001

Mājaslapa: www.autoparvadajumi.lv


Šajā piemērā pretendents ir norādījis pilnu vārdu un uzvārdu, turklāt tas ir izcelts ar lielākiem burtiem, ir norādīta pilna dzīvesvietas adrese un ar profesiju saistīta mājaslapa, kas kalpo kā CV papildinājums un portfolio vienlaikus.

autovaditaja cv

Autovadītāja pieredze – kā to norādīt CV

Šī ir viena no svarīgākajām CV sadaļām, jo tajā jūs parādat savu profesionālo pieredzi. Norādot pieredzi, neaizmirstiet minēt vismas 4 lietas:

 • darba vieta
 • amats
 • galvenie pienākumi
 • darba pieredzes ilgums
Padoms : Ja esat strādājis ļoti daudzos uzņēmumos, varat norādīt tikai tās darba vietas, ar kurām visvairāk lepojaties, vai kurās esat guvis vērtīgāko un nozīmīgāko darba pieredzi.

Taču vienmēr jāatceras, ka arī tad, ja jums nav ilglaicīgas pieredzes, jūs varat uzrakstīt labu autovadītāja CV. Jo CV nav tikai par jūsu pieredzi, CV ir par jums – par jums kā personību. Ja vēlaties kļūt par autovadītāju, tad visdrīzāk tam ir iemesli – piemēram, jums ir iegūta specifiska izglītība, autovadīšana ir jūsu kaislība vai arī jums ļoti patīk un galvenais padodas darbs ar dažādiem transportlīdzekļiem. Visu pārējo var iemācīties.

Izglītība: kā iekļaut savu akadēmisko izglītību

Lai arī autovadītāja amatā var veiksmīgi var strādāt ar jebkura veida izglītību, tas nenozīmē, ka šī sadaļa nav jāiekļauj CV. Tā norādīs uz jūsu specializāciju un prasmēm, piemēram, ja esat mehāniķis, tas varbūt bonuss jūsu CV, jo parādīs darba devējam, ka jūs lieliski pratīsiet tikt galā ar tehniskām ķibelēm, vai ja esat jurists, jūsu stiprā puse būs sarunu vešana un dokumentācijas jautājumi, ar ko nereti saskaras šoferi – tālbraucēji.

Norādot izglītību var vispirms norādīt izglītības iestādes nosaukumu vai arī iegūto grādu (skat. piemērus). Te varat norādīt arī galvenos apgūtos kursus, īpašu iegūto specializāciju, kā arī studiju darbu tēmas, vērtējumus un citus sasniegumus.

Pareizi
1. PIEMĒRS:

Rīgas Tehniskā Universitāte , Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte, inženierzinātņu bakalaura grāds mehānikā 2003-2007 · Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskola (padziļinātais kurss fizikā)

2000-2003


2. PIEMĒRS:


Inženierzinātņu bakalaura grāds mehānikā , iekārtu mehāniķis

Rīgas Tehniskā Universitāte (ar izcilību aizstāvēts bakalaura darbs “Iekārtu diagnostikas risinājumi un metodes”)

2005-2009


Autovadītāja CV prasmju sadaļa

Ir skaidrs, ka daži ir autovadītāji jau no dzimšanas, taču vairums cilvēku šīs prasmes apgūst dzīves laikā - gan ikdienā, gan darbavietā. Neatkarīgi, kur esat pilnveidojis savas prasmes, svarīgi tās ir apzināties un svarīgākās iekļaut CV. Zemāk esam uzskaitījuši tehniskās un personīgās prasmes, ko darba devēji meklē autovadītāja CV.

Svarīgi! Šīs prasmes ir tikai piemērs. Pielāgojiet šo sadaļu savai situācijai!

Tehniskās prasmes:

 • augstākā tehniskā izglītība mehānikā
 • B, C un CE kategorijas vadītāja apliecība
 • 10 gadu pieredze pārvadājumos Eiropas Savienībā
 • ADR apliecība un zināšanas par bīstamu kravu pārvadājumiem
 • Zināšanas par starptautisko kravu dokumentāciju
 • Prasmes braukšanai dažādos laikapstākļos
 • Zināšanas par pirmo palīdzību
 • Labas angļu un vācu valodas zināšanas
Personīgās prasmes

 • Fiziskā izturība, tai skaitā, darbam naktīs
 • Tehniskās prasmes
 • Augsta atbildības sajūta pret uzticēto tehniku un darbu
 • Labas komunikācijas prasmes
 • Kompleksu problēmu risināšanas prasmes
 • Augsta noturība pret stresu
 • Kritiskā domāšana
 • Vēlme nepārtraukti pilnveidoties
autovaditaja cv

Profesionālais kopsavilkums

Kas ir profesionālais kopsavilkums? Tas ir īss jūsu apraksts jeb kopsavilkums, kurā pāris teikumos izceltas jūsu spēcīgākās puses. Parasti šī sadaļa tiek iekļauta autovadītāja CV sākumā un visdrīzāk būs pirmā lieta, ko par jums izlasīs personāla atlases speciālists vai nākamais darba devējs. Tai jābūt 100% perfektai un uzmanību piesaistošai, jo nereti CV izlasīšanai tiek veltītas vidēji 6 sekundes.

Profesionālajā kopsavilkumā iekļaujiet tikai pašu svarīgāko informāciju, ko vēlaties par sevi izcelt un kas varētu jūs izcelt starp pārējiem kandidātiem, piemēram, jūsu gūtā pieredze, specializācija, spēcīgākās prasmes vai svarīgi sasniegumi. Zemāk ir divi profesionālā kopsavilkuma paraugi, ko var izmantot autovadītāja CV:

Pareizi
Šoferis ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi kravu pārvadāšanā pa Eiropu un Latviju, CE vadītāja apliecība. Labas angļu, krievu un latviešu valodas zināšanas. ADR apliecība un digitālā tahogrāfa karte, augstākā izglītība tehniskajā jomā. Zināšanas par starptautisko kravu dokumentāciju.

Šajā piemērā ir izcelts pieredzes ilgums, specifiskas zināšanas, autovadītāja specializācijas jomas, iegūtie sertifikāti un specifiska informācija par autovadītāja apliecību. Šis kopsavilkums ir īss, bet vienlaikus sniedz pozitīvu pirmo priekšstatu par kandidātu un viņa profesionalitāti.

Nepareizi

Pieredzējis šoferis meklē labi atalgotu darbu jebkurā nozarē. Ir autovadītāja apliecība un angļu valodas zināšanas.


Šī kopsavilkuma galvenais trūkums ir pārāk vispārīgais saturs, proti, nav skaidrs, cik ilga ir darba pieredze, kādas kategorijas vadītāja apliecība ir iegūta. Lai arī teikums nepasaka neko nepareizu, tas arī nerada sajūtu par tiešām spēcīgu kandidātu un nepievērš uzmanību.


Autovadītāja CV papildu sadaļas

Ja vēlaties varat papildināt savu autovadītāja CV ar papildu informāciju, kas var noderēt, izvērtējot jūsu kandidatūru un izcelt jūs starp konkurentiem. Visbiežāk papildu sadaļās norāda informāciju par valodu prasmēm, iegūtajiem sertifikātiem, datorprasmēm, kā arī izietajiem kursiem. Šajā sadaļā ir vērts CV iekļaut arī atsauces uz jūsu iepriekšējiem darba devējiem, kas var sniegt rekomendācijas.

Aprakstot valodu zināšanas, svarīgi norādīt savas spējas, sazināties šajā valodā rakstiski, mutiski vai arī izprast dzirdētu informāciju. Visbiežāk šīs prasmes norāda skalā no 1-5.

☝️ Padoms : nelietojiet tekstu “atsauces iegūstamas pēc pieprasījuma”, jo tas aizņems vietu un sarežģīs atsauksmju iegūšanas procesu darba devējam.

☝️ Padoms : iekļaujiet informāciju tikai par tiem kursiem un sertifikātiem, kas saistīti ar autovadītāja profesiju. Neaizņemiet CV vērtīgo vietu ar nebūtisku informāciju.

Kopsavilkums: kā uzrakstīt izcilu autovadītāja CV, kas izcelsies starp citiem

Ja vēlaties dabūt labāko autovadītāja darbu, jums jāsagatavo labākais autovadītāja CV! Tieši tik vienkārši un vienlaikus sarežģīti. Mūsu personāla atlases speciālisti un nozares eksperti ir sagatavojuši 10 “zelta padomus”, kas jums ļaus sagatavot izcilu autovadītāja CV un iegūt savu sapņu darbu!

 • Izlasiet darba sludinājumu.... vēlams divas reizes! Saprotiet, kāda veida profesionālis tiek meklēts.
 • Sāciet ar 100% pārliecinošu profesionālo kopsavilkumu, jau CV sākumā pasakot savas stiprākās puses, piemēram, 15 gadu ilgo pieredzi tālbraucēja šofera amatā.
 • Lietojiet darba sludinājumā lietoto terminoloģiju un profesionālu valodu .
 • Izceliet savu svarīgāko “pārdošanas punktu” – pieredzi, specifiskas zināšanas vai īpašus sasniegumus.
 • Izmantojiet CV dizaina spēku – īpaši izceliet to informāciju, kas darba devējam obligāti jāpamana, piemēram, ar ikoniņām, izceltu tekstu, rāmīšiem.
 • Neaizņemiet svarīgo CV vietu ar nebūtisku informāciju – princips “mazāk ir vairāk” darbojas arī, rakstot CV!
 • Pievienojiet spēcīgu un pārliecinošu motivācijas vēstuli.
 • Pārlasiet CV un izlabojiet visas kļūdas.
 • Atcerieties, ka CV ir jūsu vizītkarte – tam jābūt perfektam .
 • Neaizmirstiet iesniegt to sludinājumā norādītajā termiņā !
autovaditaja cv

Autovadītāja CV motivācijas vēstule

Motivācijas vēstule nav tikai lapiņa, kas papildina jūsu CV. Tā ir vieta, kur varat atklāt savu motivāciju strādāt konkrētā uzņēmumā, kā arī plašāk aprakstīt savu personību un iemeslus, kāpēc esat piemērotākais kandidāts konkrētajai autovadītāja vakancei.

 • Neatkārtojiet informāciju, ko esat norādījis savā CV – fokusējieties uz savu motivāciju strādāt konkrētajā uzņēmumā.
 • Nelietojiet vispārīgas un neko neizsakošanas frāzes - aprakstiet svarīgākos iemeslus, kāpēc tieši jūs esat labākais autovadītājs!
 • Palīdziet lasītājam ieraudzīt svarīgāko ar īpašu CV dizainu - izmantojiet rindkopas, pasvītrojiet vai citādi izceliet nozīmīgākās teksta daļas.
 • Vienmēr pielāgojiet motivācijas vēstules saturu konkrētajai vakancei, jo tas parādīs, ka jums šis darbs ir patiešām svarīgs.
 • Padoms – sāciet ar svarīgāko vēstījumu un nedaudz citiem vārdiem atkārtojiet to pašu arī vēstules beigās. Tas palīdzēs lasītājam to labāk atcerēties!

Nekad neesat rakstījis motivācijas vēstuli? Nesatraucieties. Mēs esam par to padomājuši. Lejuplādējot mūsu autovadītāju CV paraugus , jūs iegūsiet pieeju arī mūsu profesionāļi sagatavotajiem motivācijas vēstuļu paraugiem. Jums tikai atliks sagatavot informāciju, par pārējo parūpēsimies mēs.

Autovadītāja CV - biežāk uzdotie jautājumi

Kādas ir biežāk pieļautās kļūdas, rakstot autovadītāja CV?

Pirmā biežāk pieļautā kļūda ir standartizēta autovadītāja CV izmantošana visiem darba sludinājumiem, kas nav pielāgots konkrētai vakances specifikai. Lai arī šķiet, ka visur šoferi ir šoferi, tā gluži nav. Tālbraucēja šofera CV noteikti atšķirsies no ministrijas šofera CV. Otra kļūda ir nepietiekama informācija par iepriekšējo darba pieredzi un pienākumiem, piemēram, CV norādīti tikai uzņēmumi un pieredzes ilgums, bet nav informācijas par veiktajiem pienākumiem, kas var būtiski atšķirties dažādos uzņēmumos.

Kā sagatavot autovadītāja CV, kas atšķirsies no citiem?

Mums ir viens ļoti vienkāršs, bet vērtīgs padoms! Izmantojiet unikālu CV dizainu! Tam ir vairāka spriekšrocības – tas izcels jūs starp simtiem citiem garlaicīgiem standarta CV, tas palīdzēs vizuāli izcelt svarīgākās jūsu prasmes, kā arī tas radīs profesionālu iespaidu!

Ja neprotat veidot CV dizainu pats, izmantojiet kādu no mūsu autovadītāja CV paraugiem ! Jums būs tikai jāsavada informācija par sevi, savu pieredzi, prasmēm, sertifikātiem un izglītību, un mēs parūpēsimies par visu pārējo.

Izveidojiet savu CV, izmantojot labākās veidnes

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

Izveidojiet savu CV 15 minūšu laikā

Mūsu bezmaksas prasmīgi izstrādātu CV veidņu kolekcija palīdzēs jums izcelties no pūļa un tikt soli tuvāk jūsu sapņu darbam.

Izveidojiet savu CV

Vēstuļu paraugi lejupielādei

Motivācijas vēstules veidne
Motivācijas vēstules veidne
Motivācijas vēstules dizains
Motivācijas vēstules dizains
Motivācijas vēstules veidne studentiem - augstskola
Motivācijas vēstules veidne studentiem - augstskola
Veidne motivācijas vēstulei, lai iesaistītos
Veidne motivācijas vēstulei, lai iesaistītos