Izveidojiet savu CV 15 minūšu laikā
Mūsu bezmaksas prasmīgi izstrādātu CV veidņu kolekcija palīdzēs jums izcelties no pūļa un tikt soli tuvāk jūsu sapņu darbam.
Tā ir iespēja viņam gan saglabāt kontaktus nozarē, gan norādīt savu profesionālo pieeju. Šajā rakstā aplūkosim, kā pareizi izveidot atteikuma vēstuli, kādas sastāvdaļas tajā iekļaut, kā arī noderīgus padomus, kā nosūtīt vēstuli, saglabājot cieņu un labas attiecības ar darba devējiem.
Galvenie Raksta Akcenti:
- Strukturēts ceļvedis, kas palīdzēs profesionāli informēt darba devēju par jūsu lēmumu.
- Kā iekļaut pateicību un sniegt saprotamu atteikuma iemeslu, lai atstātu labu iespaidu.
- Norādījumi par piemērotāko laiku un veidu atteikuma vēstules nosūtīšanai.
- Ieteikumi, kā atteikuma vēstulē izteikt vēlmi saglabāt kontaktus un attiecības nākotnei.
Piemērs Atteikuma Vēstulei
Šis piemērs ir domāts, lai palīdzētu dažādu jomu profesionāļiem veidot skaidru un kvalitatītu atteikuma vēstuli, kas parāda viņu augsto profesionalitātes līmeni. Tā, protams, ir jāpielāgo jūsu konkrētajai situācijai.
Atteikuma Vēstules Piemērs:
Kāpēc Ir Vērts Rakstīt Atteikuma Vēstuli
Pat ja esat nolēmis atteikt darba piedāvājumu, labi uzrakstīta atteikuma vēstule sniedz ievērojamas priekšrocības gan profesionālā tēla veidošanā, gan turpmāko iespēju saglabāšanā. Lai atteikuma vēstule kalpotu kā vērtīgs komunikācijas rīks, tai jābūt pārdomātai un profesionālai.
Ieguvumi no Profesionālas Atteikuma Vēstules Nosūtīšanas
- Veido pozitīvu profesionālu iespaidu: Labi formulēts atteikums liecina par cieņu pret darba devēju un viņu ieguldīto laiku. Tas norāda uz jūsu spēju profesionāli komunicēt un uzturēt atbildīgu attieksmi, pat ja pieņemat lēmumu atteikt.
- Saglabā nākotnes iespējas: Darba tirgus ir mainīgs, un šodien atteiktā pozīcija var kļūt interesanta nākotnē. Pareizi noformulēta atteikuma vēstule saglabā iespēju sazināties un atstāj durvis atvērtas uz turpmāku sadarbību.
- Paplašina jūsu profesionālo tīklu: Pievienojoties darba devējam profesionālajā tīklā, piemēram, LinkedIn, jūs paverat iespējas turpināt profesionālo saziņu, kas var būt noderīga arī citos karjeras posmos.
- Parāda jūsu profesionalitātes līmeni: Jūsu atteikums ir iespēja parādīt darba devējam, ka esat atbildīgs un nobriedis profesionālis, kurš prot skaidri un diplomātiski izklāstīt savus lēmumus.
- Iespēja saņemt atsauces: Pārdomāta atteikuma vēstule sniedz iespēju pieprasīt atsauksmes par intervijas sniegumu, kas palīdzēs uzlabot nākotnes darba meklējumu izredzes un sniegs vērtīgus ieteikumus.
Pat neliels žests, kā atteikuma vēstule, veido pozitīvas profesionālās attiecības un demonstrē jūsu cieņu pret atlases procesa dalībniekiem.
Atteikuma Vēstules Galvenās Sastāvdaļas
Lai jūsu atteikuma vēstule būtu profesionāla un atstātu pozitīvu iespaidu, ir būtiski iekļaut vairākas galvenās sastāvdaļas, kas parādīs gan cieņu pret darba devēju, gan palīdzēs saglabāt labas attiecības nākotnei. Šeit ir galvenie elementi, kurus iekļaut, lai jūsu vēstule būtu skaidra un efektīva:
- Izsakiet pateicību par iespēju: Pateicības izteikšana par intervijas iespēju parāda cieņu pret darba devēju un pozitīvu attieksmi, kas tiek augstu novērtēta. Piemēram, varat rakstīt: “Paldies par iespēju piedalīties intervijas procesā un iepazīt uzņēmuma mērķus un vērtības.” Šāda pieeja ne tikai izrāda jūsu pateicību, bet arī palīdz radīt labvēlīgu iespaidu, kas var būt izšķirošs nākotnes iespējām.
- Izvēlieties skaidru un pieklājīgu atteikuma iemeslu: Skaidrs, bet diplomātisks iemesls atteikumam palīdz darba devējam saprast jūsu lēmumu, neradot nepieciešamību papildu diskusijām. Iesakām izmantot neitrālu formulējumu, piemēram: “Pēc rūpīgas izvērtēšanas esmu nolēmis pieņemt citu darba piedāvājumu, kas labāk atbilst maniem karjeras mērķiem.” Šis formulējums izskaidro atteikumu, vienlaikus neiedziļinoties liekās detaļās.
- Uzturiet pozitīvas profesionālas attiecības: Pieminot iespēju sazināties nākotnē, jūs saglabājat labas attiecības ar darba devēju un norādāt uz atvērtību turpmākai sadarbībai. Vēstulē varat iekļaut pieklājīgu frāzi, piemēram: “Es ceru, ka mūsu ceļi varētu krustoties nākotnē, un es labprāt saglabātu kontaktus.” Tas rada iespaidu, ka esat atvērts profesionālajai tīklam, kas var būt vērtīgs gan jums, gan darba devējam.
- Iekļaujiet kontaktinformāciju: Kontaktinformācija, piemēram, tālruņa numurs vai e-pasta adrese, vēstules beigās ļauj darba devējam ar jums viegli sazināties, ja nākotnē rodas papildu jautājumi vai ja parādās jaunas iespējas. Tas parāda, ka esat pieejams un atvērts komunikācijai, kas var radīt stabilu pamatu turpmākām iespējām.
Svarīgākās Sastāvdaļas Atteikuma Vēstulei
Veidojot atteikuma vēstuli, rūpīgi izplānojiet katru no šiem elementiem, lai sasniegtu maksimālu ietekmi:
- Pozitīvs sākums: Vienmēr sāciet ar pateicību un atzinību par piedāvāto iespēju. Tas palīdz nostiprināt pozitīvu saziņas toni.
- Cieņas pilns iemesls: Atklājot atteikuma iemeslu, izmantojiet diplomātisku un profesionālu valodu, kas nerada nepatīkamu iespaidu.
- Atvērtība nākotnes iespējām: Iespējams, uzņēmums vēlēsies sazināties nākotnē, ja rodas līdzīga iespēja. Izsakiet vēlmi saglabāt kontaktus.
Lai veiksmīgi sagatavotos saziņai un izvairītos no biežākajām intervijas kļūdām, iepazīstieties ar mūsu padomiem par intervijas kļūdām un kvalifikāciju. Uzziniet arī par piemērotāko veidu, kāizmantot sveicienus vēstulēs.
Kad un Kā Nosūtīt Atteikuma Vēstuli
Atteikuma vēstuli jānosūta, tiklīdz esat pieņēmis galīgo lēmumu noraidīt darba piedāvājumu, lai darba devējs varētu turpināt kandidātu atlasi bez kavēšanās. Zemāk ir padomi un ieteikumi, kā nosūtīt atteikuma vēstuli tā, lai tā būtu gan laicīga, gan profesionāla:
Nosūtiet 24 līdz 48 stundu laikā pēc lēmuma pieņemšanas: Tiklīdz esat pieņēmis lēmumu, centieties vēstuli nosūtīt 1-2 dienu laikā. Tas ļauj darba devējam turpināt atlasi bez liekas kavēšanās un parāda jūsu cieņu pret viņu laiku un procesu.
Izvēlieties e-pastu kā galveno nosūtīšanas formātu: Mūsdienu uzņēmējdarbības vidē elektroniskais pasts ir visefektīvākais un visplašāk pieņemtais formāts oficiālu vēstuļu nosūtīšanai. Tas ļauj darba devējam saņemt jūsu vēstuli nekavējoties un nodrošina ātru saziņu.
Pievērsiet uzmanību adresētajam: Vēstuli adresējiet personai, kas vadīja interviju vai atbild par personāla atlasi. Tas norāda, ka esat ievērojis formālo pieeju un pievērsis uzmanību detaļām.
Nosūtiet arī drukātu vēstuli, ja tas atbilst uzņēmuma kultūrai: Dažos tradicionālākos uzņēmumos vai konkrētās nozarēs, piemēram, valsts iestādēs, varētu būt piemērota drukāta vēstule. Ja rodas šaubas, konsultējieties ar personāla atlases pārstāvi par vēlamo formātu.
Saglabājiet vēstules profesionālo toni un pieklājību: Neatkarīgi no saziņas formāta, ievērojiet profesionālu un cieņpilnu toni. Izvairieties no personīgām detaļām vai emocionālām piezīmēm, koncentrējieties uz galvenajiem aspektiem un iemesliem.
Nosakiet, vai pievienot jebkādu papildu informāciju: Piemēram, ja vēlaties sniegt pozitīvas atsauksmes par intervijas pieredzi vai uzslavēt uzņēmuma profesionālismu, iekļaujiet īsu piezīmi vēstulē. Tas atstāj labu iespaidu un var atvērt durvis uz turpmākajām iespējām.
Veidi, Kā Saglabāt Profesionālas Attiecības
Pat ja atteikuma vēstule norāda uz noraidījumu, tā var būt lieliska iespēja saglabāt profesionālu saziņu un attiecības ar uzņēmumu. Tālāk ir daži noderīgi veidi, kā uzturēt labas attiecības:
Iepazīstieties un sazinieties LinkedIn vai citos tīklos: Ja vēl neesat pievienojis uzņēmuma pārstāvi LinkedIn, tagad ir piemērots brīdis to izdarīt. Pievienojot īsu ziņu, piemēram, “Paldies par interviju! Priecāšos uzturēt sakarus un sekot līdzi uzņēmuma izaugsmei,” jūs veidojat ciešāku saikni.
Apsveriet, kādu vērtību varat piedāvāt turpmāk: Pat ja atteikums ir nepieciešams šobrīd, iespēja sadarbībai var rasties vēlāk. Pieminiet jomas, kurās redzat iespējamu sadarbību, vai norādiet savu interesi par nākotnes vakancēm, piemēram: “Lai gan šobrīd neesmu pieejams, esmu ieinteresēts nākotnes pozīcijās jūsu komandā.”
Atstājiet pieklājīgu un profesionālu noslēgumu: Atteikuma vēstule ir arī jūsu iespēja demonstrēt profesionālo etiķeti un vērtības, kas var veicināt pozitīvu iespaidu uz darba devēju. Tādējādi uzņēmuma pārstāvji vēlāk var atcerēties jūs kā atbildīgu un apdomīgu profesionāli.