'+CV | Paraugi un padomi veiksmīgam CV

Žurnālista darbs būs piemērots cilvēkiem, kuriem rakstīšana ir aicinājums vai īpašs talants un kas vēlas apvienot darbu pie datora ar dinamisku un izaicinājumiem pilnu ikdienu arī ārpus biroja. Meklējat savu pirmo žurnālista darbu? Jāsāk domāt par žurnālista CV gatavošanu? Jūs esat īstajā vietā!

Žurnālista CV - piemērs

CV

LĪGA BRŪNIŅA
E-pasts: liga.brunina@pasts.lv
Mob. tel. + 371 26012332
Adrese: Rīgas iela 4-2, Rīga, Latvija

Žurnāliste ar 7 gadu pieredzi nacionāla un reģionāla mēroga medijos, lieliskām latviešu, krievu un angļu valodas zināšanām, padziļinātām zināšanām par Latvijas sociālo un politisko vidi un izcilām analītiskām spējām. Žurnālistu asociācijas 2022. gada balvas “Labākais ziņu reportieris” saņēmēja.

PRASMES:

 • Augstākā izglītība žurnālistiskā
 • Izcilas latviešu, krievu un angļu valodas zināšanas
 • Lieliskas latviešu valodas gramatikas zināšanas un stila izjūta

DARBA PIEREDZE:

 • SIA “Media” | ziņu portāla žurnāliste
  2017-līdz šim
  Atlasīt un analizēt būtiskākās dienas norises Latvijā un ārvalstīs, veidot oriģinālziņas sociālpolitiskas u.c. jomās, sekot sociālo tīklu aktivitātēm, apkalpot portāla kontus, darbs ar arhīvu materiāliem, analītsko rakstu izstradāšana un rakstīšana, portāla rediģēšana un administrēšana, ziņu rakstu veidošana.

 • Dažādi mediji | ārštata žurnāliste
  2012-līdz šim
   Ziņu rakstu veidošana, darbs ar arhīvu materiāliem, analītsko rakstu izstradāšana un rakstīšana, portāla rediģēšana un administrēšana
  Specializācija: finanses, ekonomika, iekšpolitika, ārpolitika

 • SIA “TV 20” | TV žurnāliste
  2015-2017
  Veidot raidījumus un sižetus, meklēt informāciju, pārbaudīt informācijas avotus, piedalīties filmēšanas procesā, veidot montāžas plānu, piedalīties montāžas procesā, radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam, sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā.

IZGLĪTĪBA:
Rīgas Stradiņa universitāte
Komunikācijas fakultāte,
sociālo zinātņu bakalaura grāds komunikācijas zinātnē
2005-2010

PAPILDU IZGLĪTĪBA
Starpkultūru komunikācija 2020
Modernās komunikācijas tehnoloģijas 2017
Sociālā antropoloģija 2017
Stilistika un rediģēšana 2016

ATSAUKSMES:

Liene Kleista
SIA “Media” galvenā redaktore
Tel. 29201232
liene@media.lv

Ilze Ormane
SIA “TV 20” galvenā producente
Tel. 21233415
ilze@tv20.lv

Iespējams šaubāties, vai ir vērts ieguldīt laiku žurnālista karjeras sveidošanai, jo drukātās avīzes taču piedzīvo savu kritumu. Mums ir atbilde. Ziņas būs vienmēr un visur – neatkarīgi, vai cilvēki tās lasīs savos planšetdatoros vai uz ekrāniem sabiedriskajā transportā vai drukātā medijā, un līdz ar to būs nepieciešami arī cilvēki, kas tās sagatavo. Nodarbinātības statistikas birojs paredz, ka laikā līdz 2030. gadam nodarbinātības iespēju pieaugums žurnālistikā pieaugs par 6% , kas ir tikpat straujš kā vidējais rādītājs visās profesijās.

Taču, lai atrastu labu žurnālista darbu, svarīgs būs kvalitatīvs žurnālista CV . Arī, ja šis ir jūsu pirmais CV, nav pamata satraukumam. Šajā rakstā mūsu pieredzējušie eksperti ar lielu pieredzi personāla atlasē, sniedz vērtīgus padomus visiem, kas gatavo CV žurnālista vakancēm. Bet, ja vēlaties iedvesmoties un atrast žurnālista CV veidnes lejupielādei, apskatiet mūsu lapu !


Žurnālista CV – piemērs

Esat ieguvis izglītību žurnālistikā vai komunikācijās vai jau no bērnības esat vēlējies nokļūt visu notikumu epicentrā, kļūstot par žurnālistu? Esat jauna darba meklējumos? Gatavojaties rakstīt žurnālista CV? Nezināt ar ko sākt?

Pirmais solis pretim veiksmīga darba atrašanai ir kvalitatīvs žurnālsta CV. Lūk, paraugam esam sagatavojuši Līgas CV, kas meklē žurnālistes darbu.

Žurnālistu darba likmes un algas Latvijā un Eiropā

Žurnālista alga būs atkarīga no dažādiem faktoriem, piemēram, jūsu pieredzes, kvalifikācijas līmeņa un medija atalgojuma politikas. Pēc Latvijas Republikas Valsts ieņēmumu dienesta 2022. gada augusta datiem, vidējā galvenā žurnālista algas likme valstī bija 8.75 eiro stundā, reportieriem - 10.40 eiro stundā, korespondentam 10.93 eiro stundā, kas nozīmē, ka bruto alga mēnesī svārstījās ap 1470-1750 eiro.

Vidēji ES žurnālistu algas ir augstākas, kas varētu būt interesanti, ja vēlaties strādāt starptautiskā uzņēmumā vai citā valstī. Piemēram, pēc Glassdoor datiem vidējā žunālista alga Vācijā bija 48 691 eiro gadā, Spānijā 32 000 eiro gadā, bet Polijā 1600 eiro mēnesī.

Taču jāņem vērā, ka gan Latvijā, gan citviet Eiropā žurnālisti nereti strādā ārštatā vairākos medijos un saņem autoratlīdzības par katru uzrakstīto rakstu, kuras apmērs ir atkarīgs no raksta garuma, sarežģītības, tēmas, medija, termiņiem un citiem faktoriem, līdz ar to vidējā alga ir tikai indikatīva.

Žurnālista CV – svarīgi padomi

CV rakstīšana līdzinās treniņiem sacensībām – proti, jums ir jāsagatavojas, lai pierādītu, ka esat labākais!

Lai jums palīdzētu uzrakstīt pašu labāko, piedāvājam iepazīties ar vairākiem pamatprincipi, kas jāievēro, lai jūs darba tirgus konkurencē izceltos. Nezināt, kam pievērst uzmanību? Lūk, 10 padomi veiksmīgam žurnālista CV!

 • Vienmēr pielāgojiet CV konkrētam žurnālista darba sludinājumam
 • Lietojiet profesionālu komunikācijas/žurnālistikas nozares terminoloģiju
 • Izceliet savu specializāciju , jo bieži mediji meklē noteiktas jomas žurnālistus, piemēram, politikas vai finanšu jomas pārzinātājus.
 • Neaizmirstiet izcelt sasniegumus , piemēram, pabeigtus projektus, sasniegtus rādītājus, saņemtos apbalvojumus vai jebko citu, kas palīdzēs izcelties starp citiem un raksturos jūs kā labāko žurnālistu.
 • Ja esat strādājis dažādos medijos kā ārštata žurnālists, apkopojiet šo pieredzi, vairāk uzsverot sasniegumus , nevis detalizēti uzskaitot visus medijus; tas lieli pagarinās jūsu CV.
 • Profesionālajā kopsavilkumā norādiet savus galvenos pārdošanas punktus , piemēram, savas stiprākās puses.
 • Lietojiet salasāmu burtu izmēru – 10 vai 12 un viegli saprotamu burtu fontu
 • Centieties CV sagatavot uz vienas lapas
 • Žurnālista darbs ir radošs, parādiet savu radošuma prasmes jau CV – sagatavojiet atšķirīga dizaina CV. Nezināt kā? Te pieejami dažādi žurnālista CV piemēri !
 • Parādiet savas valodas prasmes - pārbaudiet gramatikas un stila kļūdas

zurnalista cv

Žurnālista CV izkārtojums

Žurnālista CV parasti sastāv no šādām sadaļām:

 • kontaktinformācija
 • profesionālais kopsavilkums
 • prasmes
 • darba pieredze
 • izglītība
 • papildu izglītība un iegūtie sertifikāti
 • atsauksmes no iepriekšējiem darba devējiem

Taču viss nav tik vienkārši! Vienlīdz svarīgi ar šajās sadaļās sniegto informāciju ir veids, kā sadaļas un tajās iekļautā informācija tiek izkārtotas. Mūsdienās CV dizains nešaubīgi ir izkāpis no ierastajiem rāmjiem – proti, tajā ir iespējamas visdažādākās variācijas - gan teksta izkārtojumā, gan dizainā un krāsās.

Nav vienas pareizas atbildes. Žurnālista CV informāciju var izkārtot ļoti dažādos veidos, taču svarīgi, lai lasītājam informācija CV būtu ērti pārskatāma un, kas ir vēl svarīgāk - palīdzētu izcelt jūsu spēcīgās puses jeb “īpašās žurnālista” prasmes. Un tas savukārt nozīmē, ka CV jāizvēlas tāds izkārtojums, kas jums to var palīdzēt izdarīt.

Neprotat izveidot jums nepieciešamo CV dizainu? Izmēģiniet kādu no mūsu piedāvātajiem žurnālista CV paraugiem !

Žurnālista CV formāts un struktūra

Žurnālista CV ir trīs galveni informācijas izkārtošanas veidi: hronoloģiskais, funkcionālais un kombinētais:

 • hronoloģiskajā CV iepriekšējās darba vietas tiek norādītas hronoloģiskā secībā, bieži sākot ar pēdējo (šis ir biežāk izmantotais izkārtojuma veids);
 • funkcionālajā CV uzsvars tiek likts uz jūsu svarīgākajiem prasmju blokiem;
 • kombinētajā CV vienlaikus tiek izmantotas abas šīs pieejas.
Atcerieties – nav viena pareizā risinājuma. Jums jāizvēlas tāda CV struktūra, kas vislabāk, nepārprotamāk un uzskatāmāk izceļ jūsu prasmes un piemērotību vēlamajam amatam.

Padoms: Ja jūsu žurnālista pieredze ir neliela, iesakām izvēlēties funkcionālā izkārtojuma CV, jo tajā varēsiet uzskaitīt savas prasmes, kas jūsu gadījumā būs jūsu galvenais “pārdošanas punkts”, mazāk fokusējoties uz neesošo darba pieredzi.

Meklējiet funkcionālā izkārtojuma žurnālista CV? Apskatiet mūsu mājaslapu, kurā pieejami dažādi žurnālista CV paraugi lejupielādei !

Žurnālista CV - kontaktinformācijas sadaļa

Žurnālista CV kontaktinformācijas sadaļa ir pati pirmā CV sadaļa, un tajā jānorāda jūsu vārds un uzvārds, kā arī svarīgākā kontaktinformācija, piemēram, telefona numurs un e-pasts.

Atcerieties – šī ir obligāta sadaļa visiem CV un visai tajā sniegtajai informācijai jābūt precīzai. Zemāk ir divi piemēri, kā veidot žurnālista CV kontaktinformācijas sadaļu.

Nepareizi

Ilze B. (pk. 010188-00000)

Telefons: 2712356

Adrese: Piena iela 25a-2

Facebook konts: facebook_ievina22

Skype: ilze_bite


Šajā piemērā nav norādīts pretendenta pilns vārds un uzvārds, nav uzrakstīta pilna adrese, proti, nav skaidrs, kurā pilsētā potenciālais darbinieks dzīvo, un nav informācijas par e-pastu, kas noteikti ir daudzkārt svarīgāks par Facebook un Skype lietotājvārdy. Un kas vēl - izskatās, ka telefona numurā trūkst viena cipara!

Pareizi

ILZE BITE

Telefons: +371 27123561

E-pasts: ilze.bite@pasts.lv

Adrese: Piena iela 25a-2, Liepāja, LV-1001


Šajā piemērā pretendents ir norādījis pilnu vārdu un uzvārdu, turklāt tas ir izcelts ar lielākiem burtiem, ir norādīta pilna dzīvesvietas adrese. Sadaļa ir īsa, bet tā satur visu informāciju, un tajā nav nekā lieka.

📌Atcerieties – CV fotogrāfija nav obligāta, jo darba devējam kandidāts jāizvēlas atbilstoši viņa žurnālistikas prasmēm. Ja tomēr esat nolēmis CV pievienot fotogrāfiju, pārliecinieties, ka tā ir profesionāla, gaiša, asa, bez citiem cilvēkiem un tajā labi redzama jūsu seja.


zurnalista cv

Žurnālista pieredze – kā to norādīt CV

Pieredzes sadaļa ir viena no svarīgākajām CV sadaļām, jo tajā jūs parādat savu profesionālo pieredzi – darba vietas, amatus, galvenos pienākumus un darba pieredzes ilgumu.

Bieži žurnālisti strādā kā ārštata darbinieki un jums ir daudzi darba devēji, tāpēc savā CV jūs varat apkopt savu pieredzi lielos blokos (piemēram, pēc tēmām vai mediju veida), varat norādīt tikai tās darba vietas, ar kurām visvairāk lepojaties, vai kurās esat guvis vērtīgāko un nozīmīgāko darba pieredzi.

Padoms : Tā kā žurnālistika ir ļoti plaša un daudzšķautņaina joma, CV vērts norādīt arī savu specializāciju un arī medijus, kam esat gatavojuši rakstus (piemēram, radio ziņām būs savas atšķirības no digitālo mediju ziņām).

PIEMĒRS – hronoloģiskais žurnālista CV:

SIA “Ziņu portāls” | žurnālists
2019- līdz šim

Galvenie pienākumi: atlasīt un sagatavot publicēšanai ārvalstu ziņas dažādos preses izdevumos, pārbaudīt avotu uzticamību,  veidot analītiskos rakstus un intervijas.

Specializācijas jomas: ekonomika, finanses, tūrisms, politika

SIA “RADIO1” | žurnālista palīgs
2017-2019

Galvenie pienākumi: interviju veikšana, reportāžu sagatavošana, vecākā žurnālista doto uzdevumu izpildīšana, saziņa ar intervējamajām personām, interviju plānošana.

Medijs: radio


Ko darīt ja jums nav pieredzes? Atcerieties – meklējot žurnālistus, darba devēji meklē personības ar izcilām rakstīšanas spējām un analītisku domāšanu, visu pārējo var iemācīties! Izrādiet savu interesi par jomu, izceliet izglītību un padomājiet - varbūt esat esat guvis jebkuru citu pieredzi, kas jums palīdzējusi attīstīt žurnālistam nepieciešamās prasmes - piemēram, esat palīdzējis veidot skolas vai augstskolas avīzi, palīdzējis veidot intervijas vai strādājis ar dažāda veida tekstiem. Parādiet to savā CV!

Izglītība: kā iekļaut savu akadēmisko izglītību

Lai arī par žurnālistu var strādāt ar dažādām izglītībām, bieži šajā amatā tomēr tiek meklēti cilvēki ar izglītību (var būt arī nepabeigta) komunikācijas jomā. Taču tas nenozīmē, ka par žurnālistu nevar kļūt cilvēks, kas ieguvis piemēram, bakalaura grādu mazā biznesa vadībā. Svarīgākais ir jūsu interese par šo jomu un jūsu prasmes.

Norādot izglītību, varat sākt ar izglītības iestādes nosaukumu vai arī ar iegūto grādu (skat. piemērus). Šajā CV sadaļā varat norādīt arī galvenos apgūtos kursus, īpašu iegūto specializāciju, kā arī studiju darbu tēmas, vērtējumus un citus sasniegumus.

1. PIEMĒRS:

Rīgas Stradiņa universitāte ,

Komunikāciju fakultāte, maģistra grāds žurnālistiskā

2005-2009


2. PIEMĒRS:


Profesionālais bakalaura grāds komunikāciju zinātnēs

Rīgas Stradiņa universitāte (ar izcilību aizstāvēts maģistra darbs “Žurnālista darba ētiskie aspekti”)

2005-2009


Žurnālista CV – prasmju sadaļa

Ir nešaubīgi skaidrs, ka labiem žurnālistiem jāpiemīt veselam prasmju kopumam – sākot no specifiskām komunikācijas jomas nianšu zināšanām un spējas sagatavot uz pierādījumiem un faktiem balstītas materiālu līdz lieliskām argumentācijas un sarunu vešanas prasmēm.

Jums piemīt šīs un vēl citas prasmes? Lieliski! Taču, lai par jūsu “lielisko prasmju komplektu” uzzinātu arī nākamais darba devējs, neaizmirstiet tās izcelt savā CV! Iedvesmai esam apkopojuši dažādu prasmju piemērus, ko varat iekļaut savā žurnālista CV vai motivācijas vēstulē.

Tehniskās prasmes:

 • augstākā komunikācijas jomā
 • iepriekšēja darba pieredze interneta medijā
 • spēja orientēties Latvijas un ārvalstu politiskos, ekonomiskos un kultūras notikumos.
 • labas iemaņas darbā ar lielu datu apjomu
 • izpratne un praktiskas iemaņas, ikdienā lietot sociālos tīklus twitter, facebook, instagram utml.
 • spējas analizēt un interpretēt nacionālos un starptautiskos normatīvos aktus
 • izpratne par TV nozares specifiku
 • izcilas zināšanas latviešu valodas gramatikā
Personīgās prasmes

 • teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes;atbildības sajūta
 • lieliskas laika plānošanas prasmes
 • atbildība par padarīto
 • stratēģiska un analītiska domāšana
 • kompleksu problēmu risināšanas prasmes
 • izcilas argumentācijas prasmes
 • kritiskā domāšana
 • spēja ātri pielāgoties mainīgiem apstākļiem un jaunām situācijām
zurnalista cv

Profesionālais kopsavilkums

Kas ir profesionālais kopsavilkums un kāpēc tas vajadzīgs? Tas ir īss jūsu apraksts, kurā izceltas jūsu spēcīgākās puses – zināšanas, prasmes vai pieredzes profesionālajā jomā. Parasti šī sadaļa tiek iekļauta žurnālista CV augšpusē un visdrīzāk būs pirmā lieta, ko par jums izlasīs personāla atlases speciālists. Tai jābūt 100% perfektai un pārliecinošai!

Profesionālajā kopsavilkumā noteikti jāiekļaujiet svarīgākos faktuus par sevi – pieredzi, specializācijas jomas, sasniegumus. Svarīgāko informāciju labākai uztveramībai var izcelt treknrakstā .

Pareizi

Žurnāliste ar 7 gadu pieredzi nacionāla un reģionāla mēroga medijos, lieliskām latviešu, krievu un angļu valodas zināšanām, padziļinātām zināšanām par Latvijas sociālo un politisko vidi un izcilām analītiskām spējām. Nacionālās televīzijas “Labākais ziņu reportieris 2020” balvas saņēmēja. Žurnālistu asociācijas valdes priekšsēdētāja.


Šajā piemērā ir izcelts pieredzes ilgums, valodu un profesijai specifiskās zināšanas, sasniegumi, kā arī žurnālista specializācijas jomas, kas ir īpaši būtiski, jo ja medijs meklē konkrētas jomas žurnālistu.

Nepareizi

Pieredzējis žurnālists meklē jaunu amatu ar izaugsmes iespējām. Augstākā izglītība, valodu zināšanas un gatavība strādāt dažādos projektos.


Šī piemēra galvenais trūkums ir pārāk vispārīgais saturs, proti, nav skaidrs, cik ilga ir darba pieredze, kādās jomās šis žurnālists ir specializējies (tas ir ļoti svarīgi, jo žurnālistika ir ļoti plaša un daudzšķautņaina joma). Lai arī teikums nepasaka neko nepareizu, tas arī nepalīdzēs izcelties starp konkurentiem, nerada sajūtu par tiešām spēcīgu kandidātu un nepievērš uzmanību.

Žurnālista CV - papildu sadaļas

Jūs varat papildināt savu žurnālista CV ar papildu informāciju, kas var noderēt, izvērtējot jūsu kandidatūru, piemēram, norādot informāciju par valodu prasmēm (īpaši svarīgi norādīt tad, ja plānojat pieteikties darbā starptautiskā medijā), kā arī iegūtajiem sertifikātiem un izietajiem kursiem. Tāpat varat iekļaut papildu sadaļu par īpašiem projektiem vai apbalvojumiem, kas raksturo jūs ne tikai kā jomas speciālistu, bet gan izcilu jomas speciālistu.

Padoms : Nenorādiet šajās sadaļās lieku informāciju, jo tā neefektīvi aizņems tik vērtīgo vietu jūsu CV un nedos pievienoto vērtību. Atcerieties – uzņēmums meklē žurnālistu un CV papildu sadaļām jāparāda, ka esat labākais pretendents tieši šim amatam.

Datorprasmes un sertifikāti

Ja jums ir kādu specifisku datorprasmju zināšanas – piemēram, esat fotogrāfiju apstrādes guru vai lieliski orientējaties darbā ar ārvalstu ziņu datubāzēm, norādiet tās atsevišķā CV sadaļā. Tāpat nozīmīgi CV ir norādīt kursus, kuros esat padziļināti apguvis kādu ar žurnālista darbu saistītu tēmu, jo tas liecina par jūsu nepārtraukto vēlmi pilnveidoties.

📌 Padoms : Atceries – mazāk ir vairāk! Šajās sadaļās iekļaujiet tikai svarīgo un žurnālista darbam nepieciešamo informāciju.

Valodu prasmes

Valoda ir žurnālistu galvenais darba rīks, un ikdienas darba pienākumi iekļauj sarunas ar cilvēkiem – ļoti daudziem un ļoti dažādiem, līdz ar to svarīgi CV parādīt jūsu valodu prasmes.

Valodu prasmes parasti tiek norādītas žurnālista CV beigu sadaļā un tiek izkārtotas tabulā. Norādot valodu zināšanas, novērtējiet savas spējas, sazināties šajā valodā rakstiski, mutiski vai arī izprast dzirdētu informāciju. Parasti zināšanas novērtē skalā no 1-5 vai ar vārdiem “labi”, “ļoti labi”, “vidēji”, utt.

Kopsavilkums: 10 padomi, kā uzrakstīt izcilu žurnālista CV

Atcerieties – ir pierādīts, ka CV izskatīšanai vidēji tiek veltītas 6 sekundes, tas nozīmē, ka šajā īsajā laikā jūsu CV ir jāparāda jūs kā labākais kandidāts. Kā to izdarīt. Personāla atlases speciālisti CV izskata ļoti ātri, un bieži viņu uzmanību var pievērst ar svarīgām detaļām, kuras bieži var izrādīties izšķiroši svarīgas. Lūk, 9 “zelta padomi” izcilam CV, kas nepazudīs pārējo CV kaudzē!

 • Izlasiet darba sludinājumu , vēlams divas reizes, un centieties izprast, kāda veida profesionāli uzņēmums meklē.
 • Neizmantojiet vienu un to pašu šablona CV !
 • Profesionālajā kopsavilkumā iekļaujiet savu svarīgāko “žurnālista pārdošanas punktu” – pieredzi, specifiskas zināšanas vai īpašus sasniegumus.
 • Parādiet, ka izprotiet nozari, lietojot specifisku komunikācijas nozares terminoloģiju.
 • CV dizainā paši izceliet to informāciju, kas darba devējam obligāti jāpamana, piemēram, ar ikoniņām, izceltu tekstu, rāmīšiem.
 • CV nav bezizmēra – neatkārtojieties un neiekļaujiet nebūtisku informāciju !
 • Izskats, izskats, izskats – tam ir nozīme. Izvēlieties CV dizainu, kas atšķirsies no citiem. Lai jums palīdzētu, esam sagatavojuši dažādus žurnālista CV paraugus .
 • Pārlasiet CV un izlabojiet visas kļūdas
 • Atcerieties, ka CV ir jūsu vizītkarte – tam jābūt perfektam!
zurnalista cv

Papildiniet savu CV ar motivācijas vēstuli

Esat sagatavojis savu žurnālista CV? Ļoti labi, bet tas vēl nav viss. Lai CV būtu pilnīgs, tam jāpievieno efektīva un pārliecinoša motivācijas vēstule. Nezināt, kā to sagatavot? Lūk, 3 svarīgākie principi, kas jāņem vērā, rakstot motivācijas vēstuli.

 • Neatkārtojiet informāciju, ko esat norādījis savā CV – fokusējieties uz savu motivāciju un vēlmi strādāt konkrētajā iestādē.
 • Nelietojiet “tukšas” jeb neko neizsakošas frāzes
 • Izceliet svarīgāko, izmantojot rindkopas, pasvītrojot vai citādi parādot nozīmīgākās teksta daļas.

Ja nezināt, kā sagatavot motivācijas vēstuli, izmantojiet mūsu žurnālista CV veidnes un saņemiet piekļuvi motivācijas vēstuļu paraugiem !

Žurnālista CV - biežāk uzdotie jautājumi

Kāda ir biežāk pieļautā kļūda, rakstot žurnālista CV?

Viena no biežāk pieļautajām kļūdām ir standartizēta žurnālista CV izmantošana visiem darba sludinājumiem. Lai arī varētu šķist, ka žurnālisti taču visur veic vienu un to pašu darbu, tā gluži nav. Ir būtiska atšķirība, vai tiek meklēts ziņu reportieris vai žurnālists sieviešu žurnālam – katram no šiem pienākumiem nepieciešamas savas specifiskas prasmes un zināšanas, kas atbilstoši jāparāda CV un motivācijas vēstulē.

Kā sagatavot žurnālista CV, kas atšķirsies no citiem?

Žurnālistika ir gana radoša nozare, tāpēc, izvēloties nākamo darbinieku, darba devējs noteikti pievērsīs uzmanību ne tikai kanditāta izglītībai un iepriekšējai darba pieredzei, bet arī CV noformējumam un tajā lietotajai valodas labskanībai. Valoda lai paliek jūsu ziņā, bet par jūsu CV dizainu atļaujiet parūpēties mums, īpaši, ja ar dizaina darbiem esat uz “jūs”. Mūsu mājaslapā ir atrodami dažādi žurnālista CV piemēri - jums būs tikai jāsavada informācija par sevi un par pārējo parūpēsimies mēs.


Izveidojiet savu CV, izmantojot labākās veidnes

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

Izveidojiet savu CV 15 minūšu laikā

Mūsu bezmaksas prasmīgi izstrādātu CV veidņu kolekcija palīdzēs jums izcelties no pūļa un tikt soli tuvāk jūsu sapņu darbam.

Izveidojiet savu CV

Vēstuļu paraugi lejupielādei

Motivācijas vēstules veidne
Motivācijas vēstules veidne
Motivācijas vēstules dizains
Motivācijas vēstules dizains
Motivācijas vēstules veidne studentiem - augstskola
Motivācijas vēstules veidne studentiem - augstskola
Veidne motivācijas vēstulei, lai iesaistītos
Veidne motivācijas vēstulei, lai iesaistītos