Viesmīļa CV – piemēri, resursi un paraugi

Jums patīk būt starp un ar cilvēkiem un zināt, ko nozīmē “īsta viesmīlība”? Jūs nebaida darbs naktīs un vēlaties būt notikumu epicentrā? Ja uz visiem jautājumiem atbildējāt apstiprinoši, iespējams, ka tieši viesmīļa profesija ir jūsu nākotnes karjeras iespēja un jums jau pavisam drīz būs nepieciešams profesionāli sagatavots viesmīļa CV.

Vidējais vērtējums šai veidnei

5.0
Rated 5.0 out of 5
No2 Klientu atsauksmes

Strauji attīstoties vietējā un starptautiskā tūrisma nozarēm, pieaug pieprasījums arī pēc kvalificētiem viesmīļiem – gan dārgos Michelin klases restorānos, gan šarmantos krodziņos vai saules pielietās vasaras kafejnīcās. Turklāt šī ir lieliska iespēja iegūt pirmo darba pieredzi klientu apkalpošanas jomā, kas pēc tam ir efektīvi izmantojama citās nozarēs.

Nepieciešama palīdzība? Jūs esat nonācis īstajā vietā! Šajā rakstā esam apkopojuši vairākus vērtīgus padomus, kas ļaus sagatavot konkurētspējīgu viesmīļa CV. Tāpat piedāvājam dažādus viesmīļa CV paraugus. Jums tikai jāreģistrējas mūsu mājaslapā!

Viesmīļa CV piemērs

Zemāk esam sagatavojuši viesmīļa CV piemēru Jurim, kas vēlas atrast viesmīļa darbu un ir guvis pieredzi dažādā veida ēdināšanas uzņēmumos gan Latvijā, gan ārpus tās.

CV

JURIS OZOLIŅŠ
E-pasts: juris@inbox.lv
Mob. tel. 22123777
Adrese: Māliņu iela 1-38, Rīga

Viesmīlis ar 10 gadu pieredzi viesnīcās Latvijā un ārzemēs. Plašas zināšanas par vīnu veidiem, darbu ar kases aparātu. Labākais “Hotel101” viesmīlis 2021.gadā. Izcilas angļu, krievu, latviešu un vācu valodas zināšanas. Pieredze personāla darba plānošanā un apmācību organizēšanā un vadīšanā.

PRASMES:

  • Izcilas sadarbības prasmes ar klientiem un lieliskas pārliecināšanas prasmes
  • Labas latviešu, vācu, angļu un krievu valodas zināšanas
  • Pieredze darbā ar kases aparātu
  • Augsta noturība stresa situācijās
  • Zināšanas par vīna veidiem un specifiku
  • Augstākā izglītība uzņēmējdarbībā

DARBA PIEREDZE:

  • SIA “Hotel101” (Latvija) | vecākais viesmīlis
    2017-2022
    Viesnīcas viesu apkalpošana brokastīs un pusdienās, balstoties uz apkalpošanas standartiem, atbilžu sagatavošana uz klientu ierosinājumiem, jaunāko viesmīļu apmācīšana, novērtēšana un kvalitātes kontrole, viesmīļu darba grafika sastādīšana, atskaišu sagatavošana
  • Viesnīcu ķēde “Sun Resort” (Spānija) | brokastu viesmīlis
    2012-2017
    Viesnīcas viesu apkalpošana brokastīs, ēdiena noformēšana un pasniegšana, viesu konsultēšana par pieejamo ēdienu, darbs ar kases aparātu

IZGLĪTĪBA:
Latvijas Universitāte,
2009-2014
LU Biznesa vadības un ekonomikas fakultāte, uzņēmējdarbība

SERTIFIKĀTI:
Darbs ar kases aparātu                                                                                             2015
Viesmīļu izcilības akadēmija (padziļinātais kurss)                                                     2014
Klientu apkalpošanas standarti viesnīcās                                                                  2013
Vīnu kurss                                                                                                                  2011

VALODU ZINĀŠANAS:

Runāšana Klausīšanās Rakstīšana
Latviešu 5 5 5
Krievu 4 4 4
Vācu 4 4 4
Angļu 4 4 4

5-ļoti labi, 1-vāji

ATSAUKSMES:

Jānis Krūmiņš
SIA “Hotel101” vadītājs
Tel. 23452300

Oliver Janson
“Sun Resort” restorāna vadītājs
Tel. 23452121

Darba algas viesmīļiem

Viesmīļa vidējais atalgojums ir atkarīgs no uzņēmuma veida, kā arī no viesmīlim nepieciešamās kvalifikācijas un specifiskajām zināšanām. Tā, piemēram, pēc jaunākajiem Latvijas Republikas Valsts Ieņēmumu dienesta statistikas datiem vidējā stundas likme Latvijā viesmīļiem 2022. gada jūlijā bija aptuveni 5.26 eiro.

Taču būtiski norādīt, ka šī likme tikai daļēji raksturo vidējo atalgojumu šajā nozarē, jo gan Latvijā, gan citviet viesmīlības nozarē nereti lielāko atalgojuma daļu sastāda dzeramnaudas, kuru apjoms lielā mērā ir atkarīgs no viesmīļa personības, pieredzes un veikuma, līdz ar to kopējo atalgojuma apmēru lielā mērā noteiksiet jūs pats.

Kā uzrakstīt labu viesmīļa CV no nulles

Vai tas vispār ir iespējams? Jā! Ja nekad neesat strādājis viesmīlības jomā un šis būs jūsu pirmais viesmīļa CV, vispirms rūpīgi pārdomājiet, kādas prasmes un pieredze jums ir un kā tā var noderēt nākamajā darba vietā. Pēc tam sarakstiet tās uz A4 lapas, izvērtējiet, kuras no tām varētu noderēs viesmīlības jomā, un tad svarīgākās iekļaujiet savā CV – vai nu profesionālajā kopsavilkumā vai prasmju sadaļā. Un pats labākais – mūsu CV paraugos jums tikai jāsavada prasītā informācija, jo par CV dizainu parūpēsimies mēs.

Taču vienmēr jārēķinās, ka uz jūsu kāroto viesmīļa amatu var pieteikties desmitiem citu kandidātu un lai jūsu CV vispār kāds pamanītu, jāievēro daži vienkārši pamatprincipi:

  • īpaši izceliet darba sludinājumā meklētās prasmes jeb prasmes, kas padara jūs par “izcilu viesmīli”
  • ja jūsu darba pieredze nav bijusi viesmīlības jomā, izceliet prasmes, kas svarīgas šajā nozarē, piemēram, darbu ar klientu apkalpošanu
  • lietojiet profesionālu valodu atbilstoši viesmīlības vai ēdināšanas nozares specifikai
  • neiekļaujiet CV lieku informāciju – mazāk ir vairāk
  • sagatavojiet CV ar skaistu un profesionāli sagatavotu dizainu – tam lieliski palīdzēs mūsu viesmīļu CV veidnes

Izkārtojums

Zemāk esam uzskaitījuši populārākās viesmīļa CV sadaļas:

  • kontaktinformācija
  • profesionālais kopsavilkums
  • prasmes
  • darba pieredze
  • izglītība
  • papildu izglītība
  • iegūtie sertifikāti
  • valodu zināšanas
  • datorprasmes un citas prasmes
  • atsauksmes no iepriekšējiem darba devējiem

Taču, lai sagatavotu labu CV, vienlīdz svarīgi ar šajās sadaļās sniegto informāciju ir veids, kā sadaļas un tajās iekļautā informācija tiek izkārtotas. Mūsdienās CV dizainu iespējas ir bezgalīgas un tiem ir visdažādākās variācijas. Esat pieradis pie klasiska informācijas izkārtojuma rindās? Ir laiks pamēģināt ko citu! Mūsu mājaslapā var lejupielādēt viesmīļa CV veidnes.

Formāts un struktūra

CV svarīga ir ne tikai informācija, bet arī veids, kā tā tiek izkārtota. Viesmīļa CV informāciju var izkārtot trīs veidos: hronoloģiskajā, funkcionālajā un kombinētajā, ko savā starpā galvenokārt atšķir informācijas strukturēšanas un izkārtošanas veidi:

  • funkcionālajā CV uzsvars tiek likts uz jūsu galvenajiem prasmju blokiem;
  • hronoloģiskajā CV darba vietas tiek norādītas hronoloģiskā secībā;
  • kombinētajā CV tiek izmantotas abas augstāk minētās pieejas.

Padoms: Ja jums nav lielas darba pieredzes, iesakām izvēlēties funkcionālo CV, jo tajā varēsiet parādīt savas prasmes, mazāk fokusējoties uz neesošo darba pieredzi.

Meklējiet funkcionālā CV dizaina idejas? Dažādi CV paraugi pieejami te!

CV kontaktinformācijas sadaļa

CV kontaktinformācijas sadaļa visbiežāk tiek izvietota CV sākuma daļā, taču tas nenozīmē, ka to nevar iekļaut citā vietā. Svarīgi, ka tā ir pamanāma un netiek aizmirsta.

Tajā jāiekļauj jūsu vārds un uzvārds, kā arī svarīgākie veidi, kā ar jums sazināties, piemēram, telefona numurs un e-pasts. Zemāk ir divi piemēri, kā veidot un kā neveidot CV kontaktinformācijas sadaļu.

🛑 Nepareizi
Juris B. (pk. 010230-0000)
Facebook konts: facebook_juris2021
22222910
Liepu iela 15

Šajā piemērā nav norādīts pretendenta pilns vārds un uzvārds, nav sniegta pilna adrese, proti, nav skaidrs, kurā pilsētā potenciālais darbinieks dzīvo, un nav informācijas par e-pastu, kas noteikti ir daudzkārt svarīgāks par Facebook nosaukumu. Un ir sniegta lieka, sensitīva informācija – personas kods.

👍 Pareizi
JURIS BĒRZIŅŠ
Telefona nr: 22222910 (26449292)
E-pasts: juris@pasts.lv
Adrese: Liepu iela 15, Rīga, LV-1021

Šajā piemērā pretendents ir norādījis pilnu vārdu un uzvārdu, turklāt tas ir izcelts ar lielākiem burtiem, ir norādīta pilna dzīvesvietas adrese. Tāpat ir norādīti vairāki telefona numuri, kas ir lielisks risinājums, ja pastāv risks, ka uz vienu no numuriem nebūsiet sazvanāms.

📌Atcerieties – CV fotogrāfija nav obligāta, ja vien tas kāda specifiska iemesla dēļ nav noteikts darba sludinājumā.
Padoms: Ja tomēr CV pievienojat savu fotogrāfiju, pārliecinieties, ka tā ir asa, gaiša, kvalitatīva, tajā nav citu personu un tajā labi redzama jūsu seja. Nekādi pašfoto!

Pieredze (un ko darīt, ja jums nav pieredzes)

Jāatceras, ka labu viesmīļa CV var uzrakstīt gan tie, kam ir gadiem ilga pieredze konkrētajā jomā, gan tie, kam nav pieredzes, bet kas ieguvuši šim amatam nozīmīgas prasmes citā veidā.

Neapšaubāmi, pirmajā situācijā CV uzrakstīt būs vieglāk, taču arī tad, ja jums nav pieredzes, bet esat guvis jebkuru citu pieredzi, kas jūs attīstījusi kā “izcilu viesmīli” – piemēram, vasarā esat piestrādājis viesnīcā par recepcijas darbinieku vai strādājis kā klientu konsultants tūrisma birojā – efektīvi parādot to CV, tas būs tikpat konkurētspējīgs.

Uzskaitot konkrētas darba vietas,  noteikti norādiet uzņēmuma nosaukumu, atrašanās vietu, savu amatu un darba periodu. Ko darīt, ja nav pieredzes? Zemāk ir divi piemēri, kā norādīt darba pieredzi cilvēkam, kas nav guvis pieredzi darbā kā viesmīlis, taču aktīvi darbojies klientu apkalpošanas jomā. Citas CV veidnes viesmīlim bez pieredzes meklējiet mūsu mājaslapā!

1.piemērs

SIA “VASARA” | tūrisma centra klientu konsultants
2020-2022
Klientu konsultēšana par tūrisma objektiem, suvenīru tirgošana, atskaišu sagatavošana, informatīvo materiālu sagatavošana, tulkošana, mājaslapas papildināšana, sociālo tīklu uzturēšana

2.piemērs

SIA “Hotel123” | klientu reģistratore
2018-2022
Organizēt kvalitatīvu viesu apkalpošanu, uzņemt viesus, pieņemt pasūtījumus, palīdzēt risināt radušās problēmas, organizēt telpu un galdu sakārtošanu, noformēt dokumentus atbilstoši normatīvajiem dokumentiem, veikt norēķinus

Izglītība: kā iekļaut savu akadēmisko izglītību

Lai arī viesmīļa amatā var veiksmīgi var strādāt ar jebkura veida izglītību, tas nenozīmē, ka šī sadaļa nav jāiekļauj CV.

Izglītības sadaļa ir svarīga jebkurā CV, jo tā nākamajam darba devējam parāda jūsu akadēmiskās zināšanas. Norādot izglītību, vari sākt ar izglītības iestādes nosaukumu vai arī ar iegūto grādu. Tāpat vari norādīt arī šobrīd procesā esošas studijas, kā arī nozīmīgus sasniegumus studiju procesa laikā, piemēram, izstrādāto studiju darbu tēmas vai apbalvojumus.

1.piemērs:

Latvijas Universitāte, Biznesa un vadības fakultāte
2005-Bakalaura grāds uzņēmējdarbības vadībā
(specializācija: mazo un vidējo uzņēmumu vadība)

2.piemērs:

Bakalaura grāds uzņēmējdarbības vadībā
2005-2009
Latvijas Universitātes biznesa un vadības fakultāte
(ar izcilību aizstāvēts bakalaura darbs “Viesmīlības standartu piemērošana SIA “Hotel Jūrmala”)

Viesmīļa CV prasmju sadaļa

Viesmīļa darbs ir saistīts ar cilvēkiem, kas prasa noteiktas personīgās un profesionālās prasmes un rakstura iezīmes, līdz ar to visbiežāk darba devēji pārdevēja amatam meklē “personību” nevis kandidātu ar noteiktu kvalifikāciju vai pieredzi.

Kā jūs varat to izmantot, gatavojot savu CV? Tas nozīmē, ka jums, pirmkārt, jāapzinās prasmes, kas jums piemīt, un, otrkārt, jāspēj tās veiksmīgi parādīt gan savā CV, gan darba intervijā. Zemāk esam uzskaitījuši svarīgākās personīgās un profesionālās prasmes, ko varat norādīt CV, ja meklējat darbu kā viesmīlis.

Profesionālās prasmes

  • augstākā izglītība ēdināšanas jomā
  • zināšanas par klientu apkalpošanas standartiem
  • pieredze darbā starptautiskā viesnīcu ķēdē
  • pieredze darbā ar kases aparātu
  • zināšanas par vīna veidiem un dažādu kultūru ēdieniem
  • pieredze jaunāko viesmīļu apmācīšanā
  • personāla darba plānošanas prasmes
  • B kategorijas autovadītāja apliecība

Personīgās prasmes

  • teicamas saskarsmes prasmes ar klientiem
  • teicamas pārliecināšanas, prezentācijas un konsultēšanas prasmes
  • spēja izprast klienta vēlmes un atrast tām piemērotu risinājumu
  • psiholoģiskā noturība
  • prasme strādāt komandā
  • spēja spēja patstāvīgi plānot darbu un pieņemt lēmumus
  • konfliktu risināšanas prasmes
  • augsta atbildības sajūta un precizitāte

Profesionālais kopsavilkums

Kas tad īsti profesionālais kopsavilkums un kāpēc tas vajadzīgs? Tas ir īss jūsu profesionālais apraksts, kurā pāris teikumos izceltas jūsu spēcīgākās puses – zināšanas, prasmes vai pieredze profesionālajā jomā. Parasti šī sadaļa tiek iekļauta viesmīļa CV augšpusē un visdrīzāk būs pirmā lieta, ko par jums izlasīs personāla atlases speciālists vai nākamais darba devējs. Tai jābūt 100% perfektai un pārliecinošai!

Profesionālajā kopsavilkumā iekļaujiet un izceliet (piemēram, treknrakstā) svarīgāko informāciju, kas varētu jūs izcelt starp pārējiem kandidtātiem, piemēram, jūsu gūtā pieredze, kvalifikācija, sertifikāti, spēcīgākās prasmes vai zināšanas. Zemāk ir divi profesionālā kopsavilkuma paraugi, ko var izmantot viesmīļa CV:

👍 Pareizi
Viesmīlis ar 10 gadu pieredzi viesnīcās un ēdināšanas uzņēmumos Latvijā un ārzemēs. Plašas zināšanas par vīnu veidiem, darbu ar kases aparātu un viesu apkalpošanas standartiem. Labākais “Hotel101” viesmīlis 2021.gadā. Izcilas angļu, krievu, latviešu un vācu valodas zināšanas. Pieredze personāla darba plānošanā un apmācību organizēšanā un vadīšanā.
🛑 Nepareizi
Meklēju viesmīļa darbu jebkurā nozarē. Esmu bijis viesmīlis viesnīcā. Iegūta augstākā izglītība.

Šī piemēra galvenais trūkums ir pārāk vispārīgais saturs, proti, nav skaidrs, cik ilga ir darba pieredze, kurā jomā ir iegūta augstākā izglītība un kādas ir šīs personas specifiskās, unikālās prasmes, kas viņu atšķirtu no citiem. Kopsavilkums nav nepareizs, taču arī nerada pārliecinošu pirmo iespaidu.

CV papildu sadaļas

Bez obligātajām pieredzes un izglītības sadaļām viesmīļa CV var papildināt ar papildu informāciju, kas jums var palīdzēt nākamajam darba devējam parādīt savas spēcīgās puses un raksturot jūs kā personību. Papildu sadaļās visbiežāk norāda informāciju par valodu prasmēm, datorprasmēm, izietajiem kursiem un iegūtajiem sertifikātiem.

Tāpat šajā sadaļā  bieži iekļauj iepriekšējo darba devēju kontaktus, kas var sniegt par jums atsauksmes, kas viesmīlības nozarē ir nozīmīgs avots papildu informācijas iegūšanai par kandidātu.

Datorprasmes un sertifikāti

Ja jums ir kādu specifisku datorprasmju zināšanas – piemēram, labi pārzināt darbu ar kases aparātu vai esat excel guru, kas palīdzētu jums sagatavot  atskaites, norādiet tās atsevišķā CV sadaļā.

Padoms: Ja esat izgājis vīnziņa kursus vai mācības par lielisku klientu apkalpošanu, tos noteikti vērts iekļaut pārdevēja CV, makšķerēšanas un adīšanas kursus labāk atstājiet citām situācijām. Vienmēr atcerieties pamata likumu – mazāk ir vairāk. Iekļaujiet tikai svarīgāko!

Valodu prasmes

Viesmīļa darba pienākumi iekļauj sarunas ar cilvēkiem – daudziem un dažādiem, jo īpaši ja strādājat vietās, kur jāapkalpo daudz tūristu. Tas nozīmē, ka labs viesmīļa CV noteikti ietvers informāciju par jūsu valodu prasmēm.

Valodu prasmes parasti tiek norādītas CV beigu sadaļā un labākai pārskatāmībai bieži tiek izkārtotas tabulā. Norādot valodu zināšanas, novērtējiet savas spējas, sazināties šajā valodā rakstiski, mutiski vai arī izprast dzirdētu informāciju. Parasti zināšanas novērtē skalā no 1-5 vai ar vārdiem “labi”, “ļoti labi”, “vidēji”, utt.

Padoms: novērtējot savas prasmes, esat kritisks un objektīvs. Nenorādiet zināšanas, kas neatbilst patiesajam līmenim, jo tas ātri vien tiks atklāts – vai nu darba intervijā vai ikdienas darbā.
Padoms: ja esat ieguvis starptautiski atzītus valodu sertifikātus, piemēram, TOEFL, noteikti norādiet to CV, jo tas ir visā pasaulē noteikts valodu zināšanu standarts, ko viegli izpratīs dažādu valstu darba devēji.

Ceļvedis, kā uzrakstīt izcilu viesmīļa CV

Personāla atlases speciālisti CV izskata ļoti ātri, un tas, vai jūsu CV tiks uzskatīts par piemērotu, ir atkarīgs no mazām, bet svarīgām detaļām. Lūk, daži padomi!

  • Izlasiet darba sludinājumu, vēlams divas reizes, un centieties izprast, kāda veida viesmīli uzņēmums meklē.
  • Profesionālajā kopsavilkumā iekļaujiet tikai tās prasmes, specifiskās zināšanas vai īpašus sasniegumus, kas jūs raksturo un atšķir no citiem.
  • Lietojiet pareizos atslēgas vārdus (īpaši tos, kas minēti darba sludinājumā) un specifisku viesmīlības nozares terminoloģiju.
  • Izvēlieties CV dizainu, kas ļauj īpaši izcelt to informāciju, kas darba devējam obligāti jāpamana, piemēram, ar ikoniņām, izceltu tekstu, rāmīšiem.
  • CV nav bezizmēra – neatkārtojieties un neiekļaujiet nebūtisku un lieku informāciju!
  • Pārlasiet CV un izlabojiet visas kļūdas!
  • Atcerieties, ka CV ir jūsu vizītkarte un ceļazīme uz jūsu sapņu darbu – tam jābūt perfektam!

Papildiniet savu CV ar motivācijas vēstuli

Esat sagatavojis savu labāko viesmīļa CV un esat gatavs to nosūtīt nākamajam darba devējam? Ne tik ātri. Ar CV viss nebeidzas. Lai tas būtu pilnīgs, tam obligāti jāpievieno motivācijas vēstule.

Nezināt, kā to sagatavot? Lūk, 6 padomi, kas palīdzēs sagatavot izcilu motivācijas vēstuli ikvienam darba sludinājumam:

  • Pirms un svarīgākais – nekad neizmantojiet standarta motivācijas vēstules, jo šādai vēstulei nav pilnīgi nekādas pievienotās vērtības.
  • Neatkārtojiet informāciju, ko esat norādījis savā CV.
  • Fokusējieties uz savu motivāciju strādāt konkrētajā uzņēmumā.
  • Aprakstiet svarīgākos iemeslus, kāpēc esat labākais kandidāts konkrētajai viesmīļa vakancei, piemēram, savas prasmes, pieredzi vai specifiskas zināšanas.
  • Formatējiet un strukturējiet tekstu tā, lai lasītājam to būtu vieglāk uztvert, piemēram, pasvītrojiet tekstu, lietojiet izcēlumus un īsākas rindkopas.
  • Sāciet ar svarīgāko vēstījumu un atkārtojiet to pašu ideju arī vēstules beigās.

Biežāk uzdotie jautājumi

Kādas ir biežāk pieļautās kļūdas, kāpēc CV netiek izlasīts?

Viena no biežāk pieļautajām kļūdām ir pārāk garš CV, kas satur daudz liekas informācijas. Jātaceras, ka CV lasīšanai bieži tiek veltītas aptuveni 6 sekundes, tāpēc, ja šajā laikā lasītājs tajā nevar atrast svarīgāko informāciju, CV netiek uzskatīts par veiksmīgu un tiek atlikts malā.

Otra kļūda ir standartizēta viesmīļa CV izmantošana visiem darba sludinājumiem. Lai arī varētu šķist, ka “viesmīļi visur ir viesmīļi”, tā gluži nav. Ja tiek meklēts vecākais viesmīlis,  noteikti jāuzsver sava pieredze personālvadības jomā, taču ja uzņēmumam nepieciešams viesmīlis eksluzīvā restorānā, jānorāda ne tikai vispārīgas viesmīļa prasmes, bet arī prasmes, kas padarītu jūs par īpaši piemērotu kandidātu tieši šajā vietā, piemēram, specifiskas zināšanas par vīniem vai gaļas ēdieniem.

Kā panākt, ka mans viesmīļa CV izceļas starp citiem?

Uz viesmīļa vakancēm mēdz būt liela konkurence, un CV ir jūsu vienīgā ceļazīme, lai izceltos. Efektīvs veids, kā to panākst ir sagatavot CV ar unikālu, atšķirīgu dizainu. Kur tādus atrast?

Mūsu profesionālie dizaineri kopā ar pieredzējušiem personāla atlases speciālistiem ir izstrādājuši simtiem dažādus CV dizainus, kas ikvienu CV padarīs par “veiksmīgu CV”. Ja neprotat veidot dizainu pats, izmantojiet kādu no mūsu  viesmīļa CV veidnēm pdf formātā!

create cv

Līdzīgi raksti