Pavadvēstules veidnes

Pavadvēstule ir vislabākais veids, kā nostiprināt savu CV, aizraut personāla atlases vadītājus un saņemt zvanus uz intervijām.

 

lettre de motivation

CV parāda jūsu profesionalitāti un pieredzi, taču pats par sevi tas ne vienmēr parāda, cik lieliski jūs esat vai jūsu vēlme strādāt uzņēmumā.

Lai pārliecinātu darbā pieņemšanas vadītāju jūs intervēt nepietiek vien ar CV. Darba pieteikumos ižķiroša loma var būt pavadvēstulei, tāpēc jums tā ir jāiekļauj, ja vēlaties, lai jūsu pieteikums izceltos.

Ir daudz tādu pretendentu kā jūs. Viņiem var būt līdzīgas prasmes, pieredze, izglītība un sasniegumi. Lielākajai daļai pretendentu pirms intervijas nav iespējas runāt ar darbā pieņemšanas vadītājiem vai personāla atlases speciālistiem. Tāpēc ir svarīgi atstāt lielisku pirmo iespaidu. To var izdarīt, uzrakstot iespaidīgu pavadvēstuli.

Jūsu pavadvēstulei jābūt profesionālai, taču interesantai. Nenogurdiniet darbā pieņemšanas vadītāju ar ārkārtīgi garu vēstuli. Pievērsiet viņa (-s) uzmanību jau no paša pavadvēstules sākuma un noturiet to līdz pavadvēstules beigām. Pārlieciniet viņu, ka viņam (-i) ir jāizskata jūsu CV un jāaicina jūs uz interviju. Ļaujiet savai personībai izpausties!

Jums tikai jāpārliecinās, ka jūsu pavadvēstule atspoguļo amata aprakstu. Tam jāpapildina jūsu CV. Jūsu pavadvēstulei jāpārliecina darbā pieņemšanas vadītājs (-a) apskatīt jūsu CV un uzaicināt jūs uz interviju.

Mūsu dizaini

Mēs iesakām apskatīt mūsu sagatavotos pavadvēstules veidņu dizainus. Uzziniet, kurš no tiem vislabāk atbilst jūsu profilam.

4 pavadvēstuļu piemēri

Kādi ir dažādi pavadvēstules veidi? Ļaujiet mums parādīt četru veidu pavadvēstules, kuras esam jums sagatavojuši, jo pieeja atšķiras atkarībā no pieteikuma iesniedzēja (-s) apstākļiem.

Studentam (-ei) bez pieredzes nevar būt tāda pat pavadvēstules pieeja kā kādam (-i) ar 7 gadu karjeru. Tātad ziņojumam ir jābūt pielāgotam, ja to pieprasa darba profils.

Šeit ir daži dažādu profilu pavadvēstuļu piemēri.

1. Augstskolas studenta (-es) pavadvēstule


Marvin Lopez
Grafiskā dizaina students (-e)
marvinlopez@outlook.com
+1-123-123-1234
Portfolio: marvinlopezartwork.com

Kam:
Regina Heart
Personāla atlases vadītājam (-ai)
ABC Digital Design Co.

Orlando, FL

2021. gada 20. jūlijs

Dārgā Regīna Herta!

Mani sauc Mārvins Lopess. Es esmu Orlando Mākslas universitātes grafiskā dizaina students kopš 2011. gada.

Es jums rakstu, lai izteiktu savu interesi pievienoties “ABC Digital Design Co.” prakses programmai. Es gadiem ilgi sekoju jūsu uzņēmuma darbībai. Daudzas reizes jūsu projekti man kalpoja par iedvesmu, lai turpinātu iegūt baklaura grādu grafiskajā dizainā.

Manā specialitāte ir logotipu veidošana, plakātu dizains un iepakojuma dizains. Es izmantoju tādus rīkus kā Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, CorelDRAW un daudzus citus. Esmu piedalījies vairākos mākslas konkursos universitātē un nesen ieguvu pirmo vietu kategorijā Labākais korporatīvā biļetena dizains 2021. gadā (Best Corporate Newsletter Design in 2021).

Man būtu tas gods, ja man būtu iespēja klātienē mācīties no jūsu grafiskā dizaina komandas un būt par palīdzību jūsu uzņēmumam.

Paldies, ka izlasījāt manu pieteikumu. Es priecāšos tikties ar jums, lai pārrunātu turpmākos soļus, ko jau esmu veicis šajā profesijā.

Ar cieņu,,

Marvin Lopez

2. Vadītāja pavadvēstule


Celine Frank
Pārdošanas menedžeris
celinefrank@outlook.com
+1-123-123-1234
LinkedIn: Celine Frank

Kam:
Frances Cruz
Personāla atlases vadītājam (-ai)
XYZ Automobile
Sacramento, CA

2021. gada 20. jūlijs

Miss Frances Cruz:

Es esmu Selīna Franka, pieredzējusi automašīnu pārdošanas menedžere ar vairāk nekā septiņu gadu pieredzi šajā nozarē. Es vēlos kļūt par pārdošanas menedžeri “XYZ Automobile” pārdošanas nodaļā.

Pēdējos piecus gadus es esmu bijusi “ABC Auto Sales” pārdošanas vadītāja. Manos pienākumos ietilpst VIP klientu kontu un jaunāko pārdošanas vadītāju un pārdošanas partneru komandas pārvaldība. Es specializējos apvidus auto, pikapu, furgonu un lielo kravas automašīnu pārdošanā, un trīs gadus pēc kārtas esmu apbalvota par gada pārdošanas vadītāju. Mana komanda ir sasniegusi 140% no mūsu 2020. gada pārdošanas kvotas.

Manas plašās zināšanas lielos automobiļos un pieredze, vadot klientus no visām dzīves jomām, ļāva man kļūt par vislabāko pārdošanas vadītāju ar iespaidīgiem klientu apmierinātības rezultātiem. Manas prasmes ietver arī vadību, problēmu risināšanu, budžeta sagatavošanu un projektu vadību.

Mana interese par “XYZ Automobile” sākās jau pašā sākumā, kad kļuvu par automobiļu tirdzniecības partneri. Es vienmēr esmu vēlējusies veidot karjeru jūsu uzņēmumā jūsu zīmola, uzņēmuma vērtību un vīzijas dēļ, kas atbilst manai personīgajai pārliecībai un karjeras mērķiem.

Es pievienoju savu CV, kurā ir iekļauta sīkāka informācija par manu darba vēsturi, izglītību, apmācību un sasniegumiem.

Paldies, ka veltījāt laiku manam pieteikumam. Esmu pieejama intervijai jums ērtākajā laikā, lai varam apspriest sīkāku informāciju.

Ar cieņu,,
Celine Frank

3. Karjeras pārejas pavadvēstule


Maureen Banks
Klientu apkalpošanas speciālists
maureenbanks@outlook.com
+1-123-123-1234
LinkedIn: MaureenBanks

Kam:
Tyler Martin
Personāla atlases vadītājs
Central Technology Inc.
Phoenix, AZ

2021. gada 20. jūlijs

Dārgs Tyler Martin:

Mani sauc Morēna Benksa. Es esmu klientu apkalpošanas speciāliste uzņēmumā “Zeus Tech Co” trīs gadus. Esmu veiksmīgi nodrošinājusi izcilu klientu atbalstu mūsu uzņēmuma patērētājiem un klientiem pa e-pastu, tērzējot, pa tālruni un klātienē. Esmu saņēmusi vairākas balvas, tostarp prestižo 2020. gada klientu apkalpošanas speciālists (Gada klientu apkalpošanas speciālists 2020) balvu, un demonstrējusi sasniegumus mūsu nodaļā.

Mana profesionālā karjera kā klientu apkalpošanas speciālistei bija lielisks treniņš, lai es kļūtu rūpīga, uzmanīga un ļoti profesionāla. Šīs ir tikai dažas no daudzajām īpašībām, kas padarīs mani par lielisku galveno asistenti uzņēmumā “Central Technology Inc.”.

Gadu gaitā esmu apkalpojusi vairākus VIP kontus un vienmēr esmu saņēmusi 100% kvalitātes rādītājus par klientu apmierinātību. Esmu apguvusi arī tehniskas prasmes, piemēram, projektu vadīšanu, klientu kontu pārvaldību, e-pasta un tālruņa pārvaldību, sociālo tīklu pārvaldību un citas, kas var būt noderīgas kā galvenajai asistentei.

Darbs ar “Zeus Tech Co” vienmēr ir bijis mans personīgais karjeras mērķis. Es apbrīnoju jūsu uzņēmuma vērtības un vīziju, jo tās ir ļoti līdzīgas manām. Es būtu pagodināta palīdzēt jūsu uzņēmuma vadītājiem.

Paldies, ka veltījāt laiku manam pieteikumam. Es pievienoju manu CV šai vēstulei, lai to varētu skatīt, un es priecātos tikties ar jums intervijā, lai apspriestu, kā es varētu pielietot savas prasmes jūsu uzņēmumā.

Ar cieņu,
Maureen Banks

4. Paškandidācijas pavadvēstule


Ben E. Queen
Digitālā mārketinga speciālists
benqueen@outlook.com
+1-123-123-1234
LinkedIn: Ben E. Queen

Kam:
Diana Browning
Personāla atlases vadītājs
Crystal Communications
Dallas, TX

2021. gada 20. jūlijs

Diana Browning:

Mani sauc Bens E. Kvīns. Es esmu digitālā mārketinga speciālists ar sešu gadu pieredzi SEO, WordPress optimizācijā, potenciālo pirkumu ģenerēšanā, e-pasta mārketingā, sociālo tīklu pārvaldībā, maksas reklāmās un saišu veidošanā. Vairāk nekā trīs gadus es strādāju “Clear Communications Co” kā digitālā mārketinga komandas vadītājs.

Es saprotu, ka pašlaik jūsu “Crystal Communications” digitālā mārketinga nodaļā nav izsludināta neviena vakance, taču vēlos piedāvāt savu kandidatūru, ja kāda amata vieta kļūs pieejama. Es sniedzu jums savu CV, ko varat ņemt vērā nākotnes atlasē.

Sāku strādāt kā mārketinga partneris un tiku paaugstināts par digitālā mārketinga komandas vadītāju, kas gadu gaitā ļāva man iegūt dažādas prasmes un stiprās puses. Esmu strādājis ar savu komandu, lai palielinātu “Clear Communications Co.” pārdošanas apjomu par 110% un mūsu klientu apmierinātības rādītājus par 120%.

Esmu Google Ads sertificēts, SEMrush SEO sertificēts, kā arī esmu ieguvis apmācības sertifikātus no Yoast, Ahrefs, Hubspot un Hootsuite. Turklāt manas satura rakstīšanas prasmes ļāva man kļūt par rakstnieku vairākām lielām platformām, tostarp Medium un HubPages.

Es būtu pagodināts būt “Crystal Communications” digitālā mārketinga nodaļas kandidāts, kad parādīsies kāda vakance. Es pievienoju savu CV, un es labprāt detalizēti pārrunāšu savu profesionālo profilu intervijā jums ērtākajā laikā. Paldies, ka veltījāt laiku manam pieteikumam.

Sirsnīgi jūsu,
Ben E. Queen

Kas ir pavadvēstule? Kāpēc tā ir tik savarīga?

Pavadvēstule parasti ir vienas lapas dokuments, kas pievienots CV, iesniedzot darba pieteikumu. Daudzi pretendenti kļūdaini uzskata, ka pavadvēstule nav obligāti nepieciešama, taču patiesībā tai ir izšķiroša nozīme, iesniedzot pieteikumu personāla atlases speciālistam (-ei).

Lai gan lielākā daļa pretendentu uzskata, ka CV ir vienīgais svarīgais dokuments katram pieteikumam, patiesībā pavadvēstule ir vienlīdz svarīga. Pavadvēstule papildina jūsu CV un virza jūs soli tuvāk jūsu sapņu darbam.

Jūsu kvalifikācija un prasmes jau ir ierakstītas jūsu CV, taču jūsu pavadvēstule sniedz vēl vienu iespēju izcelties starp citiem pretendentiem un pārsteigt darbā pieņemšanas vadītājus pat pirms intervijas.

Vienkārši runājot, jūsu pavadvēstule sniedz darbā pieņemšanas vadītājam pārskatu par jūsu CV saturu. Tajā pašā laikā tā var būt iespēja jums tālāk iepazīstināt ar sevi un pārliecināt par savām spējām. Šai vēstulei ir jābūt pietiekami pārliecinošai, lai parādītu jūsu potenciālajam darba devējam, ka jūs ir vērts intervēt un galu galā pieņemt darbā.

Padoms. Motivācijas vēstule iet roku rokā ar jūsu CV. Tas neaizstāj jūsu CV. Tas to papildina.

Lorēna Nelsone komunikāciju speciāliste un “Aesthetics Cogency” priekšēdētāja vietniece, raksta, ka detalizēts un labi izstrādāts CV vien nepierāda, ka pretendentu (-i) ir ir vērts intervēt. Viņa uzskata, ka labi uzrakstītai pavadvēstulei ir svarīgāka loma pieteikumā, jo tā var parādīt pieteikuma iesniedzēja uzmanību detaļām un darba ētiku. “Tā sniedz ieskatu jūsu personībā, ko nesniedz sasniegumu saraksts,” piebilst Nelsons.

Bonusa padoms: Lielākā daļa personāla atlases speciālistu izlasa pieteikuma iesniedzēja (-s) pavadvēstuli pat pirms apskata viņa (-s) CV. Ja pavadvēstule ir pietiekami pārliecinoša vai iespaidīga, viņi pārbaudīs jūsu CV, lai noskaidrotu, vai jūs ir vērts intervēt.

Kā uzrakstīt ideālu pavadvēstuli piecos soļos.

Īpaši pretendentiem, kuri neuzskata, ka viņiem ir labas rakstīšanas prasmes, sagatavot pavadvēstuli var šķist ļoti sarežģīti. Daži pretendenti pat vispār nerakstītu pavadvēstuli, jo viņiem tas šķiet neērti vai pārāk grūti.

Tomēr sagatavot pavadvēstuli, ko pievienot savam CV, nav tik grūti, kā šķiet. Ļaujiet mums sniegt ar jums vienkāršu soli pa solim procedūru, kuru varat atcerēties. Nepaies ilgs laiks, kad būsiet pabeidzis (-usi) rakstīt iespaidīgu pavadvēstuli!

1. Solis — izvēlieties pavadvēstulei pareizo veidni.

Lielākajā daļa pretendentu domā, ka viņiem būs jāraksta pavadvēstule no jauna. Tāpēc daudzi vienkārši neuzraksta pavadvēstuli, it īpaši, ja viņiem šķiet, ka nav pietiekami rakstīt šāda veida tekstus.

Par laimi, tagad ir pavadvēstuļu veidnes, kuras tagad varat izmantot, lai paātrinātu un atvieglotu procesu. Tomēr jums ir jāpārliecinās, ka izvēlaties pareizo pavadvēstuli, kas atbilst jūsu CV un amatam, uz kuru pretendējat. Izvēlieties tādu, kas izskatās profesionāli, bet vienlaikus pievilcīgi.

Izvēlieties pavadvēstules veidni, kas papildina jūsu CV. Tam ir jāatbilst jūsu profilam un vēstījumam, kuru vēlaties nodot darbā pieņemšanas vadītājiem vai personāla atlases speciālistiem. Tā kā jūsu pavadvēstule un CV ir kopā, ideālā gadījumā jūsu pavadvēstules izskats atbilst jūsu CV vispārējam izskatam.

Padoms:: Saprotams, ka jūs vēlaties piesaistīt personāla atlases speciālistu uzmanību un vēlaties, lai jūsu pieteikums izceltos. Tomēr jāatceras, ka pavadvēstules saturs ir svarīgāks par pārlieku radošu vai ekstravagantu izskatu. Izvēlieties pavadvēstules veidni gudri. Nav šaubu, ka profesionāla izskata veidnes izvēle ir pareizais ceļš.

2. solis — Sāciet pavadvēstuli ar nosaukumu

Tāpat kā ar CV, pavadvēstule jāsāk ar nosaukumu vai galveni. Nosaukuma sadaļā ir jūsu vārds, amats un kontaktinformācija. Pārliecinieties, vai tie visi ir skaidri, viegli lasāmi un precīzi. Jūs vēlaties, lai darbā pieņemšanas vadītājs (-a) zinātu, kā ar jums sazināties, nemeklējot informāciju CV.

Jūsu CV nosaukuma sadaļā jāiekļauj šāda informācija.

 • Jūsu vārds un uzvārds
 • Profesija, nodarbošanās vai amats
 • Kontaktinformācija: iekļaujiet savu e-pasta adresi, kontaktpersonas numuru, portfolio vai tīmekļa vietni un LinkedIn profilu, ja tāds ir
 • Darbā pieņemšanas vadītāja (-s) vārds un viņa (-s) kvalifikācija
 • Uzņēmuma nosaukums
 • Datums, kad nosūtāt pavadvēstuli

Izmantojiet šo pavadvēstules veidni kā ceļvedi, rakstot vislabāko pavadvēstules galveni.

Padoms:Pārliecinieties, ka pavadvēstulē ierakstāt uzņēmuma nosaukumu, kuram piesakāties. Turklāt, ja jums vēl nav informācijas, noskaidrojiet darbā pieņemšanas vadītāja (-s) vārdu, kā arī pareizo amata nosaukumu. Tas ir lielisks veids, kā pielāgot pavadvēstuli. Tas parāda jūsu patieso interesi ne tikai par darbu, bet arī par iestādi vai uzņēmumu, kurā vēlaties strādāt.

3. solis — personalizējiet sveicienu

Vispārējas pavadvēstules var šķist pietiekami oficiālas un profesionālas, taču tos iesniedzot, var atņemt visas iespējas tikt intervētam (-ai) darbam.

Pirmkārt, šie darbā pieņemšanas vadītāji katru dienu saņem daudz pieteikumu. Vispārīga pavadvēstule, visticamāk, būs tāda pati kā jebkura cita pavadvēstule, ko viņi jau ir saņēmuši.

Šī ir jūsu iespēja izcelties. Tāpēc noteikti pielāgojiet un personalizējiet savu pavadvēstuli, kur tas ir iespējams.

Piezīme. Jums jādara viss iespējamais, lai noskaidrotu un savā pavadvēstulē iekļautu darbā pieņemšanas vadītāja (-s) vai darbā pieņemšanas menedžera vārdu. Cilvēkresursu darbinieki novērtēs to, ka atvēlējāt laiku, lai iekļautu viņu vārdu, jo tā ir cieņas zīme. Tas varētu šķist tik mazs sīkums, taču tas noteikti piešķirs jūsu pieteikumam papildu punktus

Atcerieties trīs lietas, rakstot ideālu sveicienu vai uzrunu savā CV – tam ir jābūt formālam, cieņpilnam un vienkāršam. Jums nav jābūt vecmodīgam vai ārpus stila, esot pārāk profesionāli vai formāli, taču jūs joprojām vēlaties parādīt cieņu.

Personāla atlases speciālisti un darbā pieņemšanas vadītāji jūtas nozīmīgi, ja ir iekļauts viņu vārds un amats. Pat pirms intervijas starp jums un darbā pieņemšanas vadītāju būs zināma saikne, jo jūs jau iepriekš viņu uzrunājāt vārdā.

Šeit ir labs oficiāla sveiciena piemērs:

Cienījamā Daniela Smita, cilvēkresursu vadītāja..

Šis sveiciens ir formāls un profesionāls. Tas ir cieņpilns, taču silts, neizklausoties vecmodīgi. Tajā ir iekļauts arī darbā pieņemšanas vadītājas vārds un amata nosaukums, kas parāda, ka veltījāt laiku pielāgot pavadvēstuli.

Jūs varētu iegūt pretēju efektu, ja izmantosiet to sveicienam, piemēram, šim:

Cienījamā, godājamais un cienījamā kundze/godātais kungs::

Tas šķiet ļoti pārspīlēti, vai ne? Tas izklausās bezpersoniski un nepatiesi. Parasti to nevar teikt skaļi, it īpaši interviju vai vienkāršas sarunas laikā. Personalizēšanas trūkums vēl vairāk liecina, ka jūs, iespējams, zināt dažus skaistus vārdus, taču jūs nevēltījāt laiku, lai izpētītu un noskaidrotu vismaz darbā pieņemšanas vadītāja (-s) vārdu.

Lai gan tam var nebūt negatīvas ietekmes uz jūsu pieteikumu, šāda veida sveicienam, visticamāk, nebūs pozitīva ietekme arī darbā pieņemšanas vadītāja pieteikumu atlases procesā.

Ieteicamās frāzes sveicienam

 • Cienījamā Daniela Smita, cilvēkresursu vadītāja
 • Daniela Smita, cilvēkresursu vadītāja
 • Cienījamā Daniela Smita, personāla atlases vadītāja
 • Daniela Smita, personāla atlases nodaļas vadītāja

Neieteicamās frāzes sveicienam

 • Dārgais kungs
 • Cienījamā jaunkundze!
 • Godājamais kungs
 • Cienījamā kundze
 • Kas lasa
 • Katram, uz kuru tas var attiekties:

Padoms. Var būt gadījumi, kad pat tad, ja mēģināsiet, jūs nevarēsiet uzzināt darbā pieņemšanas vadītāja (-s) vārdu. Daži uzņēmumi īpaši dotu norādījumu neadresēt pavadvēstuli konkrētai personai. Ja tas tā ir, tad jūs varat izmantot: Uzmanību: Darbā pieņemšanas vadītājam (-ai) vai Personāla nodaļai vai vēl labāk: Darbā pieņemšanas vadītājam (-i) klientu apkalpošanas vadītāja amatam.

Kā atrast īsto vārdu un personu?

Kā jau minējām vairakas reizes, ir svarīgi pavadvēstulē iekļaut darbā pieņemšanas vadītājas vai personāla atlases speciālista (-es) vārdu un amatu. Kā tieši to izdarīt?

Daudzas reizes darba sludinājuma vai sludinājuma aprakstā nav iekļauts darbā pieņemšanas vadītāja (-s) vai personāla atlases speciālista (-es) vārds. Tomēr tas ir kaut kas, ko jūs varat uzzināt pats (-i).

Šeit ir daži veidi, kā uzzināt īstās personas vārdu, kam adresēt savu pavadvēstuli.

 • Meklējiet uzņēmuma personāla atlases vadītāju (-i) LinkedIn.
 • Izmantojiet Google, cik vien iespējams. Visbiežāk uzņēmuma personāla atlases vadītāja (-s) vārds parādīsies kaut kur Google.
 • Varat arī aizpildīt uzņēmuma vietnes saziņas veidlapu, lai iegūtu nepieciešamo informāciju. Varat arī jautāt uzņēmuma sociālo tīklu kontos..
 • Zvaniet uzņēmumam un pajautājiet, kas ir personāla atlases vadītājs (-a).
 • Ja jums ir draugs (-dzene) vai paziņa, kas strādā tajā pašā uzņēmumā, uzjautājiet viņam..

Ja šīs stratēģijas neizdodas, varat izmantot tālāk norādītās sveiciena opcijas.

 • Cilvēkresursu departamentam
 • Personāla atlases vadītājam (-i) reģionālās tirdzniecības vadītāja amatam
 • Godātais darbā pieņemšanas vadītāj/cienījamā darbā pieņemšanas vadītāja

4. darbība. Uzrakstiet ievadu, kas piesaista uzmanību no pirmā acu uzmetiena

Jūsu pavadvēstule ir pirmā iespēja iepazīstināt sevi ar savu potenciālo nākamo darba devēju, tāpēc noteikti izmantojiet to. Tomēr, kā jau minējām iepriekš, personāla atlases speciālisti un darbā pieņemšanas vadītāji saņem daudz pieteikumu. Daudzi no viņiem, iespējams, pat nelasīs visas pavadvēstules, īpaši tās, kas izskatās ļoti vispārīgas.

Padomājiet par to, ka jums ir dažas sekundes, lai piesaistītu darbā pieņemšanas vadītāja (-s) uzmanību. Jau pirmajām pavadvēstules rindiņām vajadzētu izraisīt interesi, un tām ir jābūt pozitīvai ietekmei uz personāla atlases speciālistiem. Lieciet viņiem vēlēties izlasīt pārējo jūsu pavadvēstuli un pāršķirstīt arī jūsu CV.

Šeit ir daži ātri padomi, kas palīdzēs jums sākt rakstīt ideālu pavadvēstules ievadu.

 • Uzrakstiet īsu ievadu par sevi. Ļaujiet darbā pieņemšanas speciālistam zināt, kas jūs esat un ko jūs darāt.
 • Norādiet amatu, uz kuru pretendējat, un skaidri norādiet to jau pašā sākumā.
 • Apkopojiet savas kvalifikācijas vai stiprākās puses. Aprakstiet, kāpēc jūs esat īstais cilvēks šim darbam.
 • Iekļaujiet dažus no saviem svarīgākajiem sasniegumiem un labākajām prasmēm saistībā ar šo amatu..

Padoms: ievadā jāiekļauj informācija par sevi un vēstules mērķi. Vislabāk ir ķerties pie lietas, neizlaižot nevienu no iepriekš minētajām svarīgām detaļām. Rakstiet tikai informāciju, kas attiecas uz darba sludinājumu..

Pareizs piemērs

Jums savā ievadā nav jāraksta kaut kas neparasts, lai piesaistītu darbā pieņemšanas speciālista (-es) uzmanību. Vislabāk būtu iekļaut informāciju, kas attiecas uz amata aprakstu. Parādot, ka esat kvalificēts (-a) un pievērsāt uzmanību viņu darba apraksta detaļām, jau var izraisīt interesi. Jūs piesaistāt viņu uzmanību, kad jau pašā ievadā darāt viņiem zināmu, ka esat īstā persona, kuru intervēt.

Šeit ir lielisks pavadvēstules ievada piemērs::

PAREIZI

Es esmu Vanesa Karija, digitālā mārketinga speciāliste. Es koncetrējos uz sociālajiem tīkliem un maksas reklāmas pārvaldību. Man ir vairāk nekā septiņu gadu profesionālā pieredze, un es vēlētos turpināt savu karjeru uzņēmumā “ABC Digital Marketing Co.” kā vecākā digitālā mārketinga speciāliste.

Pēdējos piecus gadus es strādāju par “XYZ Productions” vecāko digitālā mārketinga speciālisti. Es pārvaldīju uzņēmuma sociālo tīklu kontus, Google Ads un PPC platformas. Uzņēmuma Facebook lapas iesaiste pirmajā mēnesī palielinājās par 250%, un kopš tā laika tā ir pastāvīgi palielinājusies. Apmaksātās reklāmas, kuras es pārvaldīju, ir palielinājušas potenciālo pirkumu par 150% un pārdošanas apjomu par 90%. Es vēlos palīdzēt palielināt “ABC Digital Marketing Co.” sociālo tīklu klātbūtni un stiprināt potenciālo pirkumu radīšanas centienus, izmantojot efektīvu apmaksātu reklāmu pārvaldību.

Šis ievads ir ļoti piemērots pavadvēstulēm, jo ​​tajā ir ietverta visa svarīgā informācija:

 • Īss profesionāls ievads, tostarp darba pieredze
 • Uzņēmuma nosaukums un amats, kuram pieteicāties
 • Pretendenta (-es) pieredze, prasmes un sasniegumi

Nepareizs piemērs

Tālāk ir sniegts pavadvēstules ievada piemērs, kas, visticamāk, neradīs tādu pašu reakciju, kāda būtu, salīdzinot ar pareizo piemēru iepriekš.

NEPAREIZI

Sveiki, es esmu Vanesa Karija. Esmu digitālā mārketinga speciāliste. Es strādāju “XYZ” producēšanā piecus gadus, un darba pienākumi ir ideāli piemēroti darbam uzņēmumā “ABC Digital Marketing Co.”. Man vienmēr ir bijuši lieliski rezultāti, un es apsolu, ka būšu vēl labāka, ja pieņemsiet mani darbā savā uzņēmumā.

Papildus tam, ka iepriekš minētais piemērs nav precīzi uzrakstīts, tajā nav iekļautas arī vairākas detaļas, kuras daudzi darbā pieņemšanas speciālisti vēlētos redzēt pavadvēstulē, piemēram:

 • Amats, kam pieteicās
 • Attiecīgās prasmes, kvalifikācija un sasniegumi
 • Personalizēšana – iepriekš minētais piemērs izskatās ļoti vispārīgs

5. solis. Paskaidrojiet, kāpēc jūs esat īstā persona šim darbam.

Ja, rakstot ievadu, ievērojāt iepriekš minētos padomus, tad tagad jūs esat pievērsis (-usi) darbā pieņemšanas vadītāja (-s) uzmanību. Noteikti turpiniet pievērst viņa vai viņas uzmanību, detalizēti paskaidrojot, kāpēc jūs esat īstais šim darbam.

Lai gan ievadā jau apkopojāt savu kvalifikāciju, tagad ir pienācis laiks vēl vairāk pārsteigt savu potenciālo darba devēju, iekļaujot specifisku informāciju. Lūk, kur jums vajadzētu rakstīt par savām profesionālajām prasmēm un īpašībām, kas padara jūs par ideālu cilvēku šim amatam.

Jums varētu būt tik daudz prasmju un sasniegumu, taču, rakstot pavadvēstuli, jums ir jākoncentrējas uz darba aprakstu. Jebkurā gadījumā jūsu CV ir iekļauta sīkāka informācija. Tāpēc izskaidrojiet savas vislabākās prasmes, kas padara jūs viskvalificētāko darbam.

Neaizmirstiet koncentrēties uz darba prasībām, rakstot šo sadaļu. Rakstītajam jābūt patiesībai.

Šeit ir vēl daži padomi, kas jāpatur prātā, rakstot šo pavadvēstules sadaļu:

 • Rūpīgi izlasiet darba aprakstu, lai zinātu, uz kurām prasmēm, īpašībām un kvalifikācijām jums jākoncentrējas.
 • Savienojiet savas prasmes un iemaņas ar darba prasībām.
 • Izrādiet interesi palīdzēt uzņēmumam sasniegt rezultātus.
 • Sāciet ar spēcīgu paziņojumu vai vēstījumu.

Atcerieties: lai gan ievadā ir sniegta jūsu profesionālā pieredze, šī sadaļa ļaus personāla atlases speciālistam (-ei) izpētīt jūs un jūsu iespējas. Ļaujiet šajā sadaļā izgaismot savu profesionalitāti un izcilo personību.

Pareizs piemērs

Rakstot šo sadaļu, vēlreiz pārbaudiet darba aprakstu. It īpaši, ja jums ir daudz prasmju un darba pieredzes, var rasties vilinoši to visu uzrakstīt šeit, lai pārsteigtu savu potenciālo darba devēju (-i). Jums ir CV par visu šo informāciju. Šajā sadaļā pārliecinieties, ka iekļaujat tikai savas spējas un pieredzi, kas atbilst amata aprakstam.

PAREIZI

Mana padziļinātā digitālā mārketinga izpratne ļauj pielāgoties pastāvīgajām izmaiņām Google un visu lielāko sociālo tīklu platformu algoritmiem. Esmu izstrādājis radošus procesus un stratēģijas, kas ļauj iegūt uzņēmumam nepieciešamos rezultātus. Es izmantoju tādus rīkus kā SEMrush, Ad Badger, Bing Ads Editor, Google Ads redaktors, Google Keyboard Planner, Google Trends, AdEspresso un citus.

Veidojot un optimizējot reklāmu, es paturu prātā uzņēmuma tēlu, vērtības un zīmolu. Es esmu arī inovatīvs, izmantojot rīkus un resursus, lai palīdzētu maksimāli palielināt uzņēmuma tiešsaistes mārketinga budžetu.

Šeit ir daži iemesli, kāpēc šis piemērs darbojas:

 • Tas parāda dominējošo stāvokli un zināšanas konkrētā nišā vai nozarē.
 • Tas uzsver prasmes un pieredzi.
 • Tā kā tajā ir iekļauti konkrēti instrumenti un pienākumi uz pieteikto amatu, tas liecina par patiesu interesi par darbu un uzņēmumu.

Nepareizs piemērs

Neizmantojiet tālāk sniegto piemēru, jo tajā trūkst sirsnības un pieredzes.

NEPAREIZI

Es uzskatu, ka esmu īstā persona šim darbam, jo man ir visas prasmes un kvalifikācija, ko minējāt savā darba sludinājumā. Turklāt visa pieredze, ko esmu ieguvis uzņēmumos, kuros esmu strādājis, ir ļoti līdzīga pienākumiem, ko norādījāt šajā amatā. Man patīk jūsu uzņēmums un jūsu zīmols, un es mēģināšu darīt visu iespējamo, lai izpildītu visas amata prasības.

Iepriekš minētajā piemērā nekas nav konkrēts. Patiesībā tas izskatās ļoti vispārīgs un nepersonalizēts. Tā izskatās pēc pavadvēstules, kuru var izdrukāt vairākas reizes un iesniegt vairākiem uzņēmumiem. Tas arī neietver dažas svarīgas detaļas, piemēram:

 • Zināšanas un stiprās puses
 • Uzsvaru uz karjeras ceļu
 • Stratēģijas, darba metodes vai sasniegumus

Padoms. Nelietojiet tādus vārdus kā “ticēt” vai “mēģināt”, jo tie liecina par jūsu pārliecības trūkumu. Ja patiešām ticat, ka varat kaut ko darīt uzņēmuma labā, vienkārši sakiet to pārliecinoši

Apkopojiet to aicinājumā uz darbību.

Šī ir jūsu pavadvēstules pēdējā rindkopa, tāpēc noteikti noslēdziet to ar lielu blīkšķi. Saglabājiet darbā pieņemšanas vadītāja (-s) interesi un uzmanību, un padariet noslēguma kopsavilkumu pietiekami pārliecinošu, lai liktu viņam (-i) uzaicināt jūs uz interviju.

Pirms atvadāties, noteikti pateicieties lasītājam (-i) par veltīto laiku un dariet viņam zināmu, ka novērtēsiet atbildi - šī atbilde, protams, būtu tikšanās intervijā.

Pareizs piemērs

Rakstot noslēguma sadaļu, saglabājiet to profesionālu, pieklājīgu, draudzīgu un, pats galvenais, cieņpilnu. Aicinājums uz darbību nozīmē, ka vēlaties mudināt viņus sniegt jums pozitīvu atbildi. Šeit ir piemērs.

PAREIZI

Paldies, ka izlasījāt manu pieteikumu. Es priecāšos tikties ar jums, lai pārrunātut, kā es varētu atkārtot savus sasniegumus un rezultātus jūsu uzņēmumam. Esmu pieejams uz interviju jums ērtākajā laikā[su_box]

Padoms: neuzlieciet darbā pieņemšanas vadītājam (-i) pienākumu ieplānot jums interviju, pamatojoties uz jūsu pieejamību. Jums vajadzētu būt iespējai pielāgot savu grafiku tam. Taču noteikti skaidri norādiet savu nodomu apspriest savu pieteikumu intervijas laikā..

Atvadieties, izmantojot pareizo formatējumu

Formāli aizveriet pavadvēstuli pareizajā formātā. Saglabājiet to vienkāršu, skaidru un cieņpilnu. Lai gan ir daudz radošu veidu, kā noslēgt vēstuli, pavadvēstule ir labāka, ja tā ir profesionāla, tāpēc nepārblīvējiet to.

Lai atvadītos, varat izmantot šādas noslēguma frāzes:

 • Ar cieņu,
 • Paldies,
 • Sirsnīgi,
 • Ar patiesu cieņu,
 • Sveicieni,

Tam seko jūsu vārds un uzvārds

Jūsu pavadvēstules kontrolsaraksts

Vai vēlaties pārliecināties, vai jūsu pavadvēstule ir uzrakstīta pareizi? Tā ir pirmā iespēja pārliecināt darbā pieņemšanas vadītājus, ka esat kvalificēts (-a) amatam viņu uzņēmumā, tāpēc ir svarīgi to izdarīt pareizi.

Pārliecinieties, vai jūsu pavadvēstule ir uzrakstīta pienācīgi un pareizi, veicot šo kontrolsarakstu:

Jūsu galvenē ir jāiekļauj precīza, atjaunināta un skaidra būtiska informācija:

 • Vārds un uzvārds
 • Profesijas, nodarbošanās vai amata nosaukums
 • Profesionāls e-pasts
 • Kontaktpersonas numurs
 • Sociālie tīkli vai atbilstošas tīmekļa vietnes (neobligāti)
 • Vēstules saņēmēja (-s) vārds un adrese
 • Datums

Sāciet savu pavadvēstuli ar vienkāršu, taču cieņpilnu sveicienu, iekļaujot personāla atlases speciālista (-es) vai darbā pieņemšanas vadītāja (-s) vārdu un amatu. Jūsu ievadā ir jāizceļ arī jūsu profesionālais profils.

 • Īsi iepazīstiniet ar sevi un ar to, ko darāt.
 • Pieminiet savu karjeru vai darba pieredzi.
 • Iekļaujiet savas prasmes un sasniegumus, kas atbalsta jūsu darba pieredzi, un pievienojiet tikai tos, kas attiecas uz darba aprakstu.

Izsakiet savu patieso interesi par amatu un uzņēmumu. Izmantojiet šo iespēju, lai paskaidrotu, kāpēc jūs esat īstais kandidāts vakancei.

 • Saskaņojiet savas stiprās puses un prasmes ar uzņēmuma mērķiem un pienākumiem amatā, uz kuru piesakieties.
 • Uzsveriet savu atbilstošo darba pieredzi un sasniegumus.
 • Noteikti norādiet, kāpēc jūs interesē darbs šajā uzņēmumā.

Piesaistiet lasītāja (-s) uzmanību, beidzot ar skaidru un stingru aicinājumu uz darbību. Tāpat pārliecinieties, vai pavadvēstules nobeigumā ir izmantots pareizais formāts.

Neatkarīgi no darba vai amata, uz kuru piesakāties, neatkarīgi no tā, vai tas ir viszemākā līmeņa amats vai ja jūs piesakāties kļūt par uzņēmuma augstāko vadītāju, vienmēr sagatavojiet pavadvēstuli. Varat skatīt mūsu CV piemērus, lai varētu sagatavot iespaidīgu CV, kas pievienots pavadvēstulei. Papildus labi uzrakstītam CV, pavadvēstule padara jūsu pieteikumu izcilu. Tas parāda jūsu profesionalitāti un patieso interesi par vakanci. Pielāgojiet to katru reizi atbilstoši pozīcijai vai uzņēmumam, uz kuru to nosūtīsit. Tagad ir vislabākais laiks, lai sāktu rakstīt pavadvēstuli. Cerams, ka iepriekš sniegtā rokasgrāmata palīdzēs jums sākt darbu.