Sociālā darbinieka CV – piemēri, resursi un paraugi

Sociālais darbs ir daļa no mūsu sabiedrības ikdienas dzīves, jo mēs visi nepiedzimstam vienādi un dzīvē mēdz notikt dažādi - nereti mūsu līdzcilvēki nonāk situācijā, kad viņiem nepieciešams palīdzēt nodrošināt veselības aprūpi, drošību, izglītību vai darbu. Un tieši šajos brīžos īpaši svarīgs ir labs sociālais darbinieks.

Vidējais vērtējums šai veidnei

5.0
Rated 5.0 out of 5
No1 Klientu atsauksmes

Ja jūsu aicinājums ir palīdzēt citiem un esat ieguvis sociālā darbinieka vai līdzvērtīgu izglītību, tad sagatavojiet sociālā darbinieka CV un atrodiet savu sapņu darbu sociālajā jomā! Profesionāli sagatavots CV var darīt brīnumus – gan palīdzēt jums ātrāk tikt līdz darba intervijām, gan galu galā – ātrāk iegūt savu kāroto amatu.

Nepieciešama palīdzība? Uzticieties mums! Šajā rakstā esam apkopojuši svarīgāko informāciju par to, kā sagatavot veiksmīgu sociālā darbinieka CV. Tāpat piedāvājam dažādus sociālā darbinieka CV paraugus.

Sociālā darbinieka CV piemērs

Zemāk mūsu personāla atlases eksperti sagatavojuši sociālā darbinieka CV piemēru Dacei, ko varat izmantot kā paraugu, gatavojot savu pirmo vai nākamo CV.

CV

DACE OLIŅA
E-pasts: dace.olina@inbox.lv
Mob. tel. 2674663
Adrese: Upes iela 1-13, Ogre

Sociālais darbinieks ar 8 gadu pieredzi darbā ar ģimenēm un bērniem, kā arī pieredzi sociālās aprūpes personāla apmācību plānošanā un vadīšanā. Izcilas saskarsmes prasmes ar klientiem. “Gada sociālās darbinieks” un apbalvojuma saņēmēja 2022. gadā un supervīzijas sertifikāts.

ĪPAŠAS PRASMES:

  • specializācija darbā ar ģimenēm ar bērniem
  • supervīzijas sertifikāts
  • zināšanas par sociālo darbu regulējošajiem normatīvajiem aktiem
  • personāla vadīšanas pieredze un prasmes
  • pedagoģiskā darba pieredze

DARBA PIEREDZE:

  • Jauniešu centrs “Bitīte” | sociālais darbinieks
    2019-līdz šim brīdim
    Organizēt katram jaunietim nepieciešamos sociālos pakalpojumus un sociālo vajadzību nodrošināšanu, iekārtot, uzturēt un pārzināt jauniešu personas lietu, kārtot ar bērnu un jauniešu juridisko statusu saistītos jautājumus, sekot līdzi viņu juridisko lietu virzībai, sadarboties ar citiem darbiniekiem, vadīt un pārraudzīt komandas darbu, savas kompetences ietvaros sagatavot nepieciešamos dokumentus par jaunieti un iesniegt tos attiecīgajā iestādē, organizēt atbalsta pasākumus jauniešu centra apmeklētājiem
  • “Saules Māja” | sociālais darbinieks
    2016-2018
    Sniegt klientiem un viņu tuviniekiem atbalstu un palīdzību sociālo problēmu risināšanā un lēmumu pieņemšanā, kā arī psihoemocionālu un sociālu atbalstu krīzes situācijās, konsultēt klientus par sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu saņemšanas iespējām un tiesībām, sociālo likumdošanu, sociālās drošības jautājumiem,  nodrošināt klienta vajadzību pēc sociālajiem pakalpojumiem novērtēšanu atbilstoši normatīvajiem aktiem un sniegt palīdzību dokumentu noformēšanā,pārstāvēt klienta intereses valsts un pašvaldības institūcijās, sagatavot atskaites

IZGLĪTĪBA:
Latvijas Universitāte,
2009-2014
Sociālo zinātņu fakultāte, profesionālā bakalaura grāds sociālajā darbā.

SERTIFIKĀTI:
Sociālais darbs ģimenēs ar maziem bērniem                                                2015
Sociālais darbs cietumos                                                                                2014
Sociālā aprūpe mājās                                                                                     2011
Supervīzija sociālajā jomā                                                                              2014-2015

VALODU ZINĀŠANAS:

  Runāšana Klausīšanās Rakstīšana
Latviešu 5 5 5
Krievu 4 4 4
Angļu 4 4 4

5-ļoti labi, 1-vāji

ATSAUKSMES:

Liene Sunīte
Saules Māja” valdes priekšsēdētāja
Tel. 29204688

 Liene Krūmiņa
Jauniešu centra “Bitīte” direktore
Tel. 25179895

Darba algas sociālajiem darbiniekiem

Sociālo darbinieku vidējā alga Latvijā ir atkarīga no darbības jomas, iestādes, sociālajam darbiniekam nepieciešamās kvalifikācijas un specifiskajām zināšanām. Tā, piemēram, pēc jaunākajiem Valsts Ieņēmumu dienesta statitiskas datiem vidējā alga Latvijā sociālajiem darbiniekiem 2022. gada maijā variēja no 8.16 eiro/h sociālajam dabriniekam darbam ar veciem cilvēkiem līdz 8.54 eiro/h sociālajam darbiniekam darbam ar ģimeni un bērniem.

Kā uzrakstīt labu sociālā darbinieka CV no nulles

Vēlaties kļūst par sociālo darbinieku, bet nekad neesat pieteicies nevienam darba sludinājumam? Tad nu tā – jūsu pirmais mājasdarbs ir CV! Ar ko sākt?  Lūk, 5 padomi jūsu pirmajam CV.

  • Atrodiet piemērotu darba sludinājumu
  • Pārliecinieties, ka esat ieguvis atbilstošu izglītību vai sertifikāciju (attiecībā uz sociālā darbinieka izglītību – atkāpju nav!)
  • Rūpīgi iepazīstieties ar darba devēja prasībām un darba pienākumiem
  • Pārdomājiet, kā parādīsiet, ka esat labākais kanditāts tieši šim darba sludinājumam
  • Sagatavojiet CV, kurā izceltas jūsu spēcīgākas puses

Atšķirīgs CV dizains palielina jūsu izredzes atrast labāku darbu! Nezināt, kā tādu sagatavot? Mums ir neskaitāmi CV paraugi dažādām profesijām! Jums būs tikai jāsavada prasītā informācija, jo par CV dizainu un noformējumu parūpēsimies mēs.

Izkārtojums

Visbiežāk, līdzīgi kā citos CV, sociālā darbinieka CV prasti iekļauj vairākas pamata sadaļas:

  • kontaktinformācija
  • profesionālais kopsavilkums
  • darba pieredze
  • izglītība
  • papildu izglītība
  • valodu zināšanas
  • prasmes
  • cita būtiska informācija konkrētā amata specifikai
  • atsauksmes

Taču viss nav tik vienkārši! Svarīgi CV ne tikai sniegt šo informāciju, bet arī to pareizi izkārtot un noformēt. Sociālā darbinieka CV informāciju var izkārtot dažādos veidos – rindās, kolonnās, izceltos rāmīšos vai dažādu krāsu blokos. Galvenais, lai jūsu nākamajam darba devējam vai personāla atlases speciālistam informācija CV būtu ērti pārskatāma un, kas ir vēl svarīgāk – palīdzētu izcelt jūsu spēcīgās puses.

Ja vienmēr esat gatavojis tikai klasiskā dizaina CV, bet vēlaties izveidot CV ar atšķirīgu un profesionālu dizainu, ieskatities mūsu  sociālā darbinieka CV paraugos! Te jūs noteikti atradīsiet savai situācijai piemērotāko CV dizainu.

Formāts un struktūra

Sociālā darbinieka CV informāciju var izkārtot trīs dažādos veidos: hronoloģiskajā, funkcionālajā un kombinētajā, ko savā starpā atšķir informācijas izkārtošanas veidi:

  • funkcionālajā CV uzsvars tiek likts uz jūsu galvenajiem prasmju blokiem;
  • hronoloģiskajā CV darba vietas tiek norādītas hronoloģiskā secībā;
  • kombinētajā CV tiek izmantotas abas augstāk minētās pieejas.

Atcerieties – nav viena pareizā risinājuma! Jums jāizvēlas tāda CV struktūra, kas vislabāk, nepārprotamāk un uzskatāmāk izceļ jūsu prasmes un piemērotību vēlamajam amatam.

Padoms: ja esat medicīnas jomas profesionālis ar daudzu gadu pieredzi, izvēlieties hronoloģisko CV, kurā darba vietas uzskaitiet sākot ar pēdējo, bet, ja esat tikko ieguvis izglību vai jums ir neliela pieredze, izmantojiet funkcionālo CV.

CV kontaktinformācijas sadaļa

CV kontaktinformācijas sadaļa tiek izvietota sociālā darbinieka CV sākuma daļā, un tajā jāiekļauj jūsu vārds un uzvārds, kā arī svarīgākie veidi, kā ar jums sazināties, piemēram, telefona numurs un e-pasts. Zemāk ir divi piemēri, kā veidot CV kontaktinformācijas sadaļu.

🛑 Nepareizi
Dace B. (pk. 010230-0000)
Facebook konts: facebook_dacite2011
Darba t. 67345123
Lapu iela 15

Šajā piemērā ir vairākas kļūdas – pirmkārt, pretendents nav norādījis pilnu uzvārdu un adresi (tas nozīmē, ka darba devējs nevarēs jums sagatavot oficiālu vēstuli) un nezinās, kurā pilsētā jūs atrodaties, otrkārt, nav norādīts e-pasts un ir treškārt, ir sniegta lieka informāciju par Facebook kontu un visbeidzot – CV ir norādīts darba stacionārā telefona numurs, kurā iespējams nav sazvanāms ārpus darba laika.

👍 Pareizi
DACE BĒRZIŅA
Mob.telefons: 28919620
E-pasts: liene.berzina@pasts.lv
Adrese: Lapu iela 15, Rīga, LV-1011

Šajā piemērā ir korekti norādīts pilns vārds un uzvārds, mobilais telefons, kā arī e-pasts un pilna adrese.

📌Atcerieties – CV fotogrāfija nav obligāta, jo darba devējam kandidāts jāizvēlas atbilstoši viņa prasmēm, nevis izskatam. Ja esat nolēmis CV pievienot fotogrāfiju, pārliecinieties, ka tā ir profesionāla, gaiša, bez citiem cilvēkiem un tajā labi redzama jūsu seja.

Pieredze (un ko darīt, ja jums nav pieredzes)

Reizēm var šķist, ka labu CV var uzrakstīt tikai tie sociālie darbinieki, kam ir gadiem ilga pieredze sociālajā darbā. Tā gluži nav. Neapšaubāmi, pieredzes sadaļa ir ikviena CV svarīga sastāvdaļa, taču veiksmīgu sociālā darbinieka CV var sagatavot arī tad, ja jums nav lielas pieredzes profesijā, bet esat guvis jebkuru citu pieredzi, kas jūs attīstījusi kā “sociālo darbinieku” – piemēram, vasarā esat strādājis bērnu nometnēs, piedalījies projektā sociālā darba jomā, strādājis ar senioriem, palīdzējis cilvēkiem risināt dažādus jautājumus (piemēram, palīdzējis atrast darbu vai sagatavot iesniegumu pašvaldībai).

Vienmēr jāatceras, ka CV un motivācijas vēstule nav tikai par jūsu pieredzi, šiem dokumentiem jūs ir jāparāda kā personību. Ja esat nolēmis(-usi) pieteikties darbā par sociālo darbinieku, tad visdrīzāk tam ir iemesli – piemēram, jums ir iegūta specifiska izglītība, jums patīk rūpēties par cilvēkiem, esat strādājis praksi sociālajā jomā.

Zemāk ir divi piemēri, kā norādīt darba pieredzi cilvēkam, kas nav guvis pieredzi darbā kā sociālais darbinieks, taču ir ieguvis izglītību sociālajā darbā un strādājis vasaras praksi divās pašvaldības iestādēs.

1.piemērs
Aprūpes centrs | uzņemšanas nodaļas asistents (prakse)
2020-2022
Pacientu informēšana par iestādē pieejamajiem sociālajiem pakalpojumiem, konsultāciju un atbalsta sniegšana savas kompetences nolūkos, pacientu datu ievadīšana, dokumentu sagatavošana

2.piemērs
5.vidusskola | sociālā darbinieka asistents (prakse)
2018-2022
Sniegt atbalstu sociālajam darbiniekam ikdienas darbā, plānot atbalsta aktivitātes jauniešiem, sagatavot dokumentus un atskaites, veikt saziņu ar izglītojamo vecākiem

Izglītība: kā iekļaut savu akadēmisko izglītību

Sociālā darba profesijā bez atbilstošas izglītības nebūs iespējams strādāt, tāpēc ir likumsakarīgi, ka ikviens darba devējs, izvērtējot pretendentu CV, noteikti apskatīs šo sadaļu. Ko tur būtu jānorāda?

Šajā sadaļā svarīgākais ir norādīt izglītības iestādi, iegūto specializāciju un izglītības iegūšanas laiku. Tāpat šo sadaļu var papildināt ar specializāciju vai jūsu sasniegumiem izglītības procesa laikā.  Norādot izglītību, varat sākt ar izglītības iestādes nosaukumu vai arī ar iegūto grādu (skat piemērus).

1.piemērs:

Latvijas Universitāte, Sociālo zinību fakultāte
2005-2009
Profesionālais bakalaura grāds karitatīvajā sociālajā darbā
(specializācija: darbs ar ģimēnēm ar bērniem)

2.piemērs:

Profesionālais bakalaura grāds sociālajā darbā
2005-2009
Latvijas Universitāte, Sociālo zinību fakultāte
(ar izcilību aizstāvēts bakalaura darbs “Sociālais darbs ģimēnēs ar zīdaiņiem – specifika un izaicinājumi”)

Sociālā darbinieka CV prasmju sadaļa

Sociālais darbs, kā jau norāda tā nosaukums, ir saistīts ar sabiedrību un cilvēkiem un to nevar darīt ikviens, līdz ar to visbiežāk darba devēji šim amatam meklē “personību” nevis kandidātu ar noteiktu pieredzi.

Tas nozīmē, ka jums jāapzinās savas spēcīgākas prasmes un jāspēj tās prezentēt gan savā CV, gan darba intervijā. Zemāk esam uzskaitījuši svarīgākās prasmes, ko varat norādīt CV, ja meklējat darbu kā sociālais darbinieks.

Profesionālās prasmes

  • 2. līmeņa profesionālā izglītība sociālajā darbā jomā
  • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām
  • supervīzijas sertifikāts
  • praktiskā sociālā darba pieredze ģimenēs ar bērniem un tiesībsargājošās iestādēs
  • zināšanas par sociālā darba normatīvajiem aktiem
  • pedagoģiska darba pieredze sociālo darbinieku apmācībā
  • valsts valodas prasme atbilstoši augstākās pakāpes prasībām
  • B kategorijas autovadītāja apliecība

Personīgās prasmes

  • teicamas saskarsmes prasmes ar klientiem
  • spēja strādāt augstas darba intensitātes apstākļos
  • psiholoģiskā noturība
  • augsta stresa tolerance
  • spēja strādāt radoši nestandarta situācijās
  • prasmes uzņemties iniciatīvu un atbildību
  • spēja spēja patstāvīgi plānot darbu un pieņemt lēmumus
  • konfliktu risināšanas prasmes

Profesionālais kopsavilkums

Kas ir profesionālais kopsavilkums? Tas ir īss jūsu apraksts, kurā pāris teikumos izceltas jūsu spēcīgākās puses. Parasti šī sadaļa tiek iekļauta sociālā darbinieka CV augšpusē un visdrīzāk būs pirmā lieta, ko par jums izlasīs personāla atlases speciālists. Tai jābūt perfektai, jo nereti CV apskatīšanai tiek veltītas aptuveni 6 sekundes.

Nereti cilvēki šai sadaļai nepievērš pietiekami daudz uzmanības – vai nu to neiekļaujot CV vispār vai sagatavojot pavirši. Atcerieties – profesionālais kopsavilkums ir vieta, laiks un iespēja, kad sevi ir jāpaslavē! Izmantojiet to.

Zemāk ir divi profesionālā kopsavilkuma paraugi, ko var izmantot, sagatavojot sociālā darbinieka CV:

👍 Pareizi
Sociālais darbinieks ar 15 gadu pieredzi darbā ar ģimenēm un bērniem, kā arī pieredzi sociālās aprūpes personāla apmācību plānošanā un vadīšanā. Izcilas saskarsmes prasmes ar klientiem. “Gada sociālās darbinieks” un apbalvojuma saņēmēja 2022. gadā un supervīzijas sertifikāts.

Šajā piemērā ir pretendents ir izcēlis svarīgākās īpašības sociālā darbinieka amatam – ilgo darba pieredzi, pieredzi personāla izglītošanā, apbalvojumus šajā profesijā, kā arī norādījis specifisku sertifikātu.

🛑 Nepareizi
Meklēju sociālā darbinieka darbu jebkurā iestādē. Augsta motivācija, B kategorijas vadītāja apliecība un labas latviešu valodas zināšanas.

Šis profesionālais kopsavilkums ir sagatavots pavirši un ir ļoti vispārīgs. Ir skaidrs, ka B kategorijas vadītāja apliecība, latviešu valodas zināšanas un motivācija piemīt vairumam cilvēku, tāpēc šādi sagatavots profesionālais kopsavilkums visdrīzāk neizcels jūs starp pārējiem kanditātiem.

CV papildu sadaļas

Savu sociālā darbinieka CV beigās varat iekļaut arī papildu informāciju, kas var sniegt papildu informāciju vai raksturot jūs kā personību. Papildu sadaļās bieži norāda informāciju par valodu prasmēm, iegūtajiem sertifikātiem, datorprasmēm, kā arī izietajiem kursiem un publikācijām.

Ja vēlaties, savā sociālā darbinieka CV varat iekļaut to 1-2 cilvēku kontaktus, kas par jums var sniegt atsauksmes. Noteikti izvēlieties tādus cilvēkus, ar kuriem esat ikdienā cieši sastrādājies un kuri jūs varētu precīzi noraksturot nākamajam darba devējam.

Zelta likums: Nenorādiet šajās sadaļās lieku informāciju, jo tā neefektīvi aizņems tik vērtīgo  vietu jūsu CV un nedos pievienoto vērtību jūsu CV.

Papildu izglītība (un sertifikāti)

Papildu obligātajai izglītībai sociālie darbinieki savas zināšanas var papildināt, iegūstot specifiskus sertifikātus noteiktās jomās. Šāda informāciju obligāti jāiekļauj CV, ja tā darba sludinājumā ir norādīta kā obligāta prasība kandidātiem.

📌Padoms: sociālie darbinieki var strādāt ļoti dažādās jomās. Ja esat ieguvis kādu sertifkātu, tas var izcelt jūs starp pārējiem kandidātiem, parādot, ka esat padziļināti apguvis kādu noteiktu sociālā darba jomu. Parādiet to savā CV!

Kā uzrakstīt izcilu sociālā darbinieka CV

Izcils CV būs tāds CV, kas piesaistīs darba devēja uzmanību! Kā tādu sagatavot? Lūk, 10 zelta padomi, kas jums ļaus atrast savu sapņu darbu.

  • Neizmantojiet  standarta CV – to pamanīs personāla atlases speciālisti un, iespējams, jūsu CV pat nelasīs.
  • Rūpīgi izlasiet darba sludinājumu – ir ļoti svarīgi saprast, kādas jomas sociālo darbinieks tiek meklēts un kādi ir šī cilvēka pienākumi.
  • Saprotiet, kāpēc esat labākais kandidāts vakancei un uzskatāmi parādiet to savā CV.
  • Sagatavojiet spēcīgu profesionālo kopsavilkumu – iekļaujiet tajā 3-5 svarīgākos punktus, piemēram, jūsu pieredzi, specifiskas zināšanas vai īpašus sasniegumus.
  • Lietojiet pareizos atslēgas vārdus (īpaši tos, kas minēti sludinājumā) un specifisku sociālās nozares terminoloģiju.
  • Palīdziet ieraudzīt svarīgāko – CV dizainā īpaši izceliet to informāciju, kas darba devējam obligāti jāpamana, piemēram, ar ikoniņām, izceltu tekstu, rāmīšiem.
  • Parādiet ne tikai savu pieredzi, bet arī savu personību – papildu savai darba pieredzei norādiet arī savas personīgās prasmes!
  • CV nedrīkst būt pārāk garš – neatkārtojieties un neiekļaujiet nebūtisku informāciju
  • Izvēlieties CV dizainu, kas atšķirsies no citiem.
  • Un visbeidzot – atcerieties, ka CV ir jūsu vizītkarte, tāpēc tam jābūt perfektam un jāatšķiras no citiem. Jā, tieši tik vienkārši!

Vēlaties apskatīt desmitiem profesionāli sagatavotus CV un izvēlēties sev piemērotāko? Apskatiet mūsu lapā pieejamos sociālo darbinieku CV paraugus! Un ticiet mums – tā būs jūsu ceļazīme uz sapņu darbu!

Papildiniet savu CV ar motivācijas vēstuli

Motivācijas vēstule nav tikai lapiņa, kas papildina jūsu CV. Tā ir vieta, kur varat atklāt savu motivāciju strādāt sociālajā jomā, kā arī plašāk aprakstīt savu personību un iemeslus, kāpēc esat piemērotākais kandidāts.

☝️ Atcerieties: motivācijas vēstule nav CV dublikāts, tāpēc tajā nav nepieciešams atkārtot CV sniegto informāciju, fokusējieties uz savu motivāciju.

☝️Zelta likums: Nekad nedrīkst izmantot standarta motivācijas vēstules. Personāldaļu cilvēki tās ļoti labi atpazīst un pat nelasa. Ikviena motivācijas vēstule ir maksimāli jāpielāgo konkrētajai vakancei, jo tikai tā jūs izrādīsiet patiesu vēlmi un to sajūtīs arī cilvēks, kas vēstuli lasīs.

Nekad neesat rakstījis motivācijas vēstuli? Nesatraucieties. Mēs esam par to padomājuši. Izmantojot mūsu sociālo darbinieku CV veidnes, jūs iegūsiet pieeju arī mūsu sagatavotajiem motivācijas vēstuļu paraugiem. Jums tikai atliks sagatavot informāciju, par pārējo parūpēsimies mēs. Vai nav lieliski?

Biežāk uzdotie jautājumi

Ar ko sākt, ja nekad neesmu rakstījis sociālā darbinieka CV?

Vispirms uz atsevišķas lapas sarakstiet visas savas stiprās puses, tai skaitā, izglītību, pieredzi, specifiskās prasmes, sasniegumus, kas jūs padara par konkurētspējīgu sociālo darbinieku jūsu izvēlētajā jomā. Pēc tam izvēlieties svarīgākās lietas, ko izcelsiet savā CV un atrodiet piemērotāko CV veidni. Savadiet tajā informāciju, un mūsu programma CV dizainu izveidos pati. Jums atliks to tikai izdrukāt vai saglabāt datorā!

Kā sagatavot sociālā darbinieka CV, kas atšķirsies no citiem?

Izvēloties darbiniekus, darba devējs noteikti pievērsīs uzmanību kanditāta izglītībai un iepriekšējai darba pieredzei, taču jūs varat izcelties starp citiem līdzīgiem kandidātiem ar atšķirīgu CV dizainu. Mūsdienās ir pieejami simtiem dažādi CV dizaini, kas ļaus jums vizuāli efektīvāk izcelt un parādīt savas spēcīgākas puses. Ja neprotat veidot dizainu pats, apskatiet mūsu sociālā darbinieka CV paraugus!

create cv

Līdzīgi raksti