Medmāsas CV – piemēri, resursi un paraugi

Profesionāli sagatavots medmāsas CV var palīdzēt jums atrast savu sapņu darbu ātrāk, kā varat iedomāties. Medicīnas māsas ir sena profesija, kuru nozīmība mūsdienās nav mazinājusies un visdrīzāk arī nemazināsies, jo medmāsas darbu nekad nespēs aizvietot ne pats prasmīgākais robots, ne pašas labākās zāles.

Vidējais vērtējums šai veidnei

5.0
Rated 5 out of 5
No1 Klientu atsauksmes

Nav noslēpums, ka medicīnas māsu profesijā bieži ir darbinieku trūkums un var šķist, ka darbu var atrast ļoti ātri. Jā, tā visdrīzāk arī ir, taču, lai pieteiktos jebkuram darbam, jums jebkurā gadījumā būs nepieciešams profesionāli sagatavots medmāsas CV.

Nepieciešama palīdzība? Mēs palīdzēsim! Šajā rakstā esam apkopojuši svarīgāko informāciju par to, kā sagatavot konkurētspējīgu medmāsas CV. Tāpat piedāvājam dažādus māsas CV paraugus. Jums tikai jāreģistrējas mūsu mājaslapā un jāatrod sev piemērotākā CV veidne!

Medmāsas CV piemērs

Zemāk esam sagatavojuši medicīnas māsas CV piemēru Ievai, kas savu karjeru veidojusi pakāpeniski – no medmāsas palīga kļūstot par virsmāsu.

CV

IEVA OZOLIŅA
E-pasts: ieva.ozolina@inbox.lv|
Mob. tel. 2847663
Adrese: Brieža iela 1-13, Ogre

Vecākā medmāsa ar 8 gadu pieredzi dažādās medicīnas iestādēs un pieredzi aprūpes personāla apmācību plānošanā un vadīšanā. Personāla vadības pieredze un izcilas saskarsmes prasmes ar pacientiem. “Gada medmāsa” apbalvojuma saņēmēja 2021. un 2022. gadā.

PRASMES:

 • augstākā profesionālā izglītība/bakalaura grāds veselības zinātņu jomā
 • sertifikāts specialitātē
 • praktiskā darba pieredze stacionārā ārstniecības iestādē
 • zināšanas par pacientu aprūpes darba dokumentēšanas principiem
 • personāla vadīšanas pieredze un prasmes
 • pedagoģiska darba pieredze

SERTIFIKĀTI:

 • Pacientu drošība
  2015
 • Darba higiēna operāciju zālē
  2014
 • Klīniskās procedūras
  2011
 • Sevišķi maza svara bērnu aprūpe
  2010

DARBA PIEREDZE:

Ogres slimnīca | virsmāsa
2019-līdz šim brīdim
Pacientu aprūpes darba organizēšana un koordinēšana, procedūru standartu ieviešanas uzraudzība, LR normatīvo aktu ievērošanas uzraudzība, aprūpes un aprūpes atbalsta personāla mācību nodrošināšana, ikmēneša atskaišu sagatavošana, materiālu un medikamentu uzskaites veikšana, jaunāko medmāsu apmācību organizēšana

SIA “ĀrstēPLUS” | medmāsa
2016-2018
Ārsta  nozīmēto izmeklējumu veikšana pacientiem, pacientu sagatavošana plānveida operācijām, pacienta aprūpes procesa izvērtēšana, operāciju zāles sagatavošana,  operācijai nepieciešamo materiālu un  instrumentu nodrošināšana un sagatavošana, māsas palīga darba koordinēšana, neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšana, ārsta nozīmēto medikamentu nodrošināšana pacientiem

SIA “Klīnika 1” | māsas palīgs
2012-2015
Vecākās māsas nozīmēto darbību pacientu pamata vajadzību nodrošināšanai izpildīšana, pacientu transportēšana un pozicionēšana, higiēnas procedūru veikšana, asistēšana ārstniecības personālam medicīnisku manipulāciju un procedūru laikā, dienas stacionāra telpu uzkopšana

IZGLĪTĪBA:

Rīgas Stradiņa Universitāte,
2009-2014
RSU medicīnas un veselības fakultāte, māszinības

VALODU ZINĀŠANAS:

Runāšana Klausīšanās Rakstīšana
Latviešu 5 5 5
Krievu 4 4 4
Angļu 4 4 4

5-ļoti labi, 1-vāji

ATSAUKSMES:

Liene Upīte
SIA “ĀrstēPLUS” vecākā medmāsa
Tel. 2973446

Zaiga Odiņa
SIA “Klīnika 1” virsmāsa
Tel. 25569895

Darba algas medmāsām

Medicīnas māsu vidējā alga Latvijā ir atkarīga no medicīnas nozares, kā arī no māsai nepieciešamās kvalifikācijas un specifiskajām zināšanām. Tā, piemēram, pēc jaunākajiem Valsts Ieņēmumu dienesta statistikas datiem vidējā alga Latvijā medicīnas māsām 2022. gada martā bija variēja no 8.85 eiro/h zobārstniecības māsai līdz 13.07 eiro/h virsmāsai, kas mēnesī attiecīgi ir no 1416.00 eiro līdz 2235 eiro.

Tāpat svarīgi atcerēties, ka medicīnas māsas algu var ietekmēt tas, vai māsa strādā privātā vai valsts medicīnas iestādē.

Kā uzrakstīt labu medmāsas CV no nulles

Vēlaties kļūst par medmāsu, bet nekad neesat pieteikusies nevienam darba sludinājumam? Jūsu pirmais mājasdarbs ir CV! Ar ko sākt?

 • Vispirms atrodiet piemērotu darba sludinājumu
 • Pārliecinieties, ka esat ieguvusi atbilstošu izglītību vai sertifikāciju (attiecībā uz medicīnas darbinieku izglītību – atkāpju nav!)
 • Iepazīstieties ar pārējām darba devēja prasībām un plānotajiem darva pienākumiem
 • Sagatavojiet CV, kurā  parādiet, ka esat labākais kanditāts tieši šim darba sludinājumam.
📌Padoms: Ja nezināt, kā noformēt savu CV, apskatiet mūsu medmāsu CV paraugus!  Jums būs tikai jāsavada prasītā informācija, jo par CV dizainu un noformējumu parūpēsimies mēs.

Rakstot CV, nekad nedrīkst aizmirst, ka jūsu CV būs viens no vairākiem simtiem, taču – nesatraucieties! Ja ievērosiet, šos vienkāršos pamatprincipus, jūsu CV arī noteikti ievēros! Lūk, arī zelta likumi:

 • Neizmantojiet vienu un to pašu CV vairākām darba vietām – pielāgojiet to sludinājumam!
 • CV sākumā izceliet savu svarīgāko “pārdošanas punktu” – specifiskās zināšanas medicīnā vai īpašus sasniegumus.
 • Lietojiet pareizos atslēgas vārdus un nozares terminoloģiju.
 • Neiekļaujiet CV lieku informāciju, bet fokusējieties uz darba sludinājumā norādītajām prasībām un parādiet, kā tām atbilstat!
 • Un pats galvenais – atšķirieties no citiem! Jūsu pirmais un galvenais uzdevums ir tikt līdz intervijai, un CV ir jūsu vienīgā ceļazīme uz to. Nezināt, kā to izdarīt? Izmantojiet mūsu māsu CV paraugus!

Izkārtojums

Medmāsas CV parasti iekļauj vairākas pamata sadaļas – kontaktinformācija, profesionālais kopsavilkums, darba pieredze, izglītība, papildu izglītība, valodu zināšanas, prasmes un cita būtiska informācija konkrētā amata specifikai. Kā šo informāciju izkārtot, lai darba devējs pamanītu to, kas viņam obligāti jāpamana?

Informācijas izkārtojums un CV noformējums ir ļoti svarīgs. Medmāsas CV informāciju var izkārtot dažādos veidos – rindās, kolonnās, izceltos rāmīšos vai dažādu krāsu blokos. Galvenais, lai jūsu nākamajam darba devējam vai personāla atlases speciālistam informācija CV būtu ērti pārskatāma un, kas ir vēl svarīgāk – palīdzētu izcelt jūsu spēcīgās puses jeb “īpašās” prasmes.

Mūsu piedāvātajos medmāsas CV piemēros jūs noteikti atradīsiet savai situācijai piemērotāko CV dizainu.

Formāts un struktūra

Medicīnas māsas CV informāciju var izkārtot trīs dažādos veidos: hronoloģiskajā, funkcionālajā un kombinētajā, ko savā starpā atšķir informācijas strukturēšanas un izkārtošanas veidi:

 • funkcionālajā CV uzsvars tiek likts uz jūsu galvenajiem prasmju blokiem;
 • hronoloģiskajā CV darba vietas tiek norādītas hronoloģiskā secībā;
 • kombinētajā CV tiek izmantotas abas augstāk minētās pieejas.

Atcerieties – nav viena pareizā risinājuma. Jums jāizvēlas tāda CV struktūra, kas vislabāk, nepārprotamāk un uzskatāmāk izceļ jūsu prasmes un piemērotību vēlamajam amatam.

Padoms: ja esat medicīnas jomas profesionālis ar daudzu gadu pieredzi, izvēlieties hronoloģisko CV, kurā uzskaitiet savas darba vietas, sākot ar pēdējo.

CV kontaktinformācijas sadaļa

CV sākumā tiek norādīta svarīgākā informācija – jūsu kontaktinformācija! Tajā parasti norāda pamata datus par pretendentu un vismaz divus veidus, kā sazināties, piemēram, telefonu un e-pastu. Zemāk ir divi piemēri, kā veidot medmāsas CV kontaktinformācijas sadaļu.

🛑 Nepareizi
Līga B. (pk. 010230-0000)
Facebook konts: facebook_liguciitis21
Darba t. 67345123
Kļavu iela 15

Šajā piemērā ir vairākas kļūdas – pirmkārt, pretendents nav norādījis pilnu uzvārdu un adresi (tas nozīmē, ka darba devējs nevarēs jums sagatavot oficiālu vēstuli), nav norādījis e-pastu, iekļāvis lieku informāciju par Facebook kontu un norādījis darba stacionārā telefona numuru, kurā iespējams pretendents nav sazvanāms ārpus darba laika (un kas nav ētiski pret esošo darba devēju).

👍 Pareizi
LĪGA BĒRZIŅA
Mob.telefons: 28266620
E-pasts: liene.berzina@pasts.lv
Adrese: Kļavu iela 15, Ogre, LV-1011

Šajā piemērā ir korekti norādīts pilns vārds un uzvārds, mobilais telefons, kā arī e-pasts un pilna adrese.

📌Atcerieties – CV fotogrāfija nav obligāta, jo darba devējam kandidāts jāizvēlas atbilstoši viņa prasmēm. Priekšrocību došana kandidātam ar labāku fotogrāfiju var uzskatīta par diskrimējošu attieksmi. Ja esat nolēmis CV pievienot fotogrāfiju, pārliecinieties, ka tā ir profesionāla, gaiša, asa, bez citiem cilvēkiem un tajā labi redzama jūsu seja.
📌Padoms: šajā sadaļā vēlams norādīt tikai tādus saziņas kanālus ko izmantojat regulāri – piemēram, e-pastu vai mobilo telefonu.

Pieredze (un ko darīt, ja jums nav pieredzes)

Vienmēr jāatceras, ka arī tad, ja jums nav ilglaicīgas pieredzes, jūs varat uzrakstīt labu CV. Jo CV nav tikai par jūsu pieredzi, CV ir par jums – par jums kā personību. Ja esat nolēmis(-usi) pieteikties darbā par medmāsu, tad visdrīzāk tam ir iemesli – piemēram, jums ir iegūta specifiska medicīnas izglītība, jums patīk rūpēties par cilvēkiem, jums ir pieredze darbā farmācijas jomā vai esat strādājis praksi slimnīcā.

Norādot vietas, kur esat sevi attīstījis darbam medicīnas jomā, noteikti norādiet uzņēmuma nosaukumu, atrašanās vietu, savu amatu un galvenos darba pienākumus. Zemāk ir divi piemēri, kā norādīt darba pieredzi cilvēkam, kas nav guvis pieredzi darbā kā medmāsa, taču ir ieguvis medmāsas diplomu un strādājis vasaras praksi divās medicīnas iestādēs.

1.piemērs

SIA “ĀrstēPLUS” | uzņemšanas nodaļas asistents (prakse)
2020-2022
Pacientu plūsmas koordinēšana, pacientu informēšana par iestādē pieejamajiem pakalpojumiem, norēķinu veikšana, konsultāciju sniegšana savas kompetences nolūkos, pacientu datu ievadīšana

2.piemērs

SIA “Medicine” | jaunākais māsas palīgs/sanitārs (prakse)
2018-2022
Māsas nozīmēto darbību pacientu pamata vajadzību nodrošināšana, higiēnas procedūru veikšana, asistēšana pacientu sagatavošanā ķirurģiskajām operācijām, dokumentu sagatavošana, telpu uzkopšana, asistēšana pacientu ēdināšanas procesā.

Izglītība: kā iekļaut savu akadēmisko izglītību

Meklējot medmāsas darbu, izglītības sadaļa ir ļoti svarīga, jo šajā profesijā bez atbilstošas izglītības nebūs iespējams strādāt. Tas arī nozīmē, ka ikviens darba devējs, izvērtējot pretendentu CV, noteikti apskatīs šo sadaļu. Ko tur būtu jānorāda?

Šajā sadaļā svarīgākais ir norādīt izglītības iestādi, iegūto specializāciju un izglītības iegūšanas laiku. Tāpat šo sadaļu var papildināt ar sasniegumiem, piemēram, veiksmīgi izstrādātu un augsti novērtētu bakalaura darbu vai kādiem citiem būtiskiem sasniegumiem.  Norādot izglītību, varat sākt ar izglītības iestādes nosaukumu vai arī ar iegūto grādu (skat piemērus).

1.piemērs:

Rīgas Stradiņa universitāte, Medicīnas un veselības fakultāte
2005-2009
Profesionālais bakalaura grāds veselības aprūpē un vispārējāsaprūpes māsas kvalifikācija
(specializācija: dzemdniecība un ginekoloģija)

2.piemērs:

Profesionālais bakalaura grāds veselības aprūpē un vispārējās aprūpes māsas kvalifikācija 
2005-2009
Rīgas Stradiņa universitāte, Medicīnas un veselības fakultāte
(ar izcilību aizstāvēts bakalaura darbs “Veselības aprūpes juridiskie aspekti SIA “ĀrstēPlus”)

Medicīnas māsas CV prasmju sadaļa

Medicīnas māsas darbs ir saistīts ar cilvēkiem un tam vienmēr nepieciešama gan specifiska izglītība, gan noteiktas profesionālās un personīgās prasmes. Tas nozīmē, ka, rakstot CV, nedrīkst aizmirst tajā iekļaut svarīgākās prasmes. Tās var norādīt gan profesionālajā kopsavilkumā, gan arī atsevišķā CV sadaļā. Zemāk esam sagatavojuši prasmju piemēru vecākajai medmāsai:

Profesionālās prasmes

 • augstākā profesionālā izglītība/bakalaura grāds veselības zinātņu jomā
 • ārstniecības personu reģistrs
 • sertifikāts specialitātē
 • praktiskā darba pieredze stacionārā ārstniecības iestādē
 • zināšanas par pacientu aprūpes darba dokumentēšanas principiem
 • valsts valodas prasme atbilstoši augstākās pakāpes prasībām
 • B kategorijas autovadītāja apliecība
 • personāla vadības pieredze
 • darba pieredze jauno medicīnas studentu apmācībā

Personīgās prasmes

 • teicamas saskarsmes prasmes ar klientiem
 • spēja veikt darbu ar paaugstinātu fizisko slodzi
 • spēja vadīt kolektīvu, uzņemties iniciatīvu un atbildību
 • psiholoģiskā noturība
 • spēja spēja patstāvīgi plānot darbu un pieņemt lēmumus
 • konfliktu risināšanas prasmes
 • augsta atbildības sajūta
 • precizitāte

Profesionālais kopsavilkums

Kas īsti ir profesionālais kopsavilkums? Tas ir īss un kodolīgs jūsu profesionālais apraksts, kurā dažos teikumos izceltas jūsu spēcīgākās puses un kas parasti tiek iekļauts medmāsas CV augšpusē. Šai sadaļai ātri jāparāda jūsu spēcīgākās puses, jo nereti CV apskatīšanai tiek veltītas aptuveni 6-8 sekundes un tieši šī ir sadaļa, ko šajā laikā izlasa personāla atlases speciālisti.

Bieži cilvēki profesionālajam kopsavilkumam nepievērš pietiekami daudz uzmanības – vai nu to neiekļaujot CV vispār vai sagatavojot pavirši. Atcerieties – profesionālais kopsavilkums ir vieta, laiks un iespēja, kad sevi ir jāpaslavē! Nepalaidiet to garām! Zemāk ir divi profesionālā kopsavilkuma paraugi, ko var izmantot, sagatavojot vecākās māsas CV:

👍 Pareizi
Medicīnas māsa ar 8 gadu pieredzi dažādās medicīnas iestādēs un pieredzi aprūpes personāla apmācību plānošanā un vadīšanā. Personāla vadības pieredze un izcilas saskarsmes prasmes ar pacientiem. “Gada medmāsa” un apbalvojuma saņēmēja 2021. un 2022. gadā.

Šajā piemērā ir pretendents ir izcēlis svarīgākās īpašības vecākās medmāsas amatam – ilgo darba pieredzi, pieredzi personāla izglītošanā un personāla vadīšanā, kā arī apbalvojumus šajā profesijā.

🛑 Nepareizi
Meklēju medmāsas vai vecākās medmāsas darbu. Bakalaura grāds medicīnā un augsta motivācija. B kategorijas vadītāja apliecība un labas krievu un latviešu valodas zināšanas.

Šajā piemērā pretendents vēlreiz norādījis meklēto darbu, taču tā ir lieka informācija, jo darba devējs zina, kādam darbam jūs piesakāties, ir nepilnīgi norādīta izglītība, jo medicīna ir ļoti  plašs jēdziens, un nešaubīgi –  B kategorijas vadītāja apliecība un labas krievu un latviešu valodas zināšanas ir būtiskas prasmes, bet vai tās tiešām jūs izcels starp desmitiem citiem medmāsas amata kandidātiem?

CV papildu sadaļas

Bez darba pieredzes un izglītības, medmāsas CV var papildināt ar papildu informāciju, kas jums var palīdzēt nākamajam darba devējam parādīt savas spēcīgās puses un raksturot jūs kā personību. Papildu sadaļās visbiežāk norāda informāciju par valodu prasmēm, datorprasmēm, kā arī izietajiem kursiem un iegūtajiem sertifikātiem.

Tāpat šajā sadaļā  bieži iekļauj iepriekšējo darba devēju kontaktus, kas var sniegt par jums atsauksmes, kā arī jūsu intereses.

Datorprasmes un sertifikāti

Papildu obligātajai izglītībai medmāsas savas prasmju un zināšanas var papildināt, iegūstot specifiskus māsu sertifikātus noteiktās jomās. Šī informācija obligāti jāiekļauj CV, ja tā darba sludinājumā ir norādīta kā obligāta prasība kandidātiem.

📌Padoms: Medmāsas var strādāt ļoti dažādās jomās. Ja esat ieguvis kādu sertifkātu, tas var izcelt jūs starp pārējiem kandidātiem, parādot, ka esat padziļināti apguvis kādu noteiktu medicīnas jomu. Parādiet to savā CV!

Valodu prasmes

Medmāsas darba pienākumi iekļauj sarunas ar cilvēkiem – daudziem un dažādiem, līdz ar to svarīgi CV parādīt jūsu valodu prasmes. Valodu zināšanu sadaļu parasti norāda māsas CV beigās un visbiežāk tās tiek izkārtotas tabulā, jo tādā veidā tās ir ērtāk pārskatāmas.

Norādot valodu zināšanas, novērtējiet savas spējas, sazināties šajā valodā rakstiski, mutiski vai arī izprast dzirdētu informāciju. Parasti zināšanas novērtē skalā no 1-5 vai ar vārdiem “labi”, “ļoti labi”, “vidēji”, utt.

Kā uzrakstīt izcilu māsas CV

Lai iegūtu savu sapņu darbu, jums ar savu māsas CV jāparāda, ka tieši jūs esat pats labākais un piemērotākais kanditāts konkrētajam amatam. Bet kā atšķirties no citiem tikpat labiem kanditātiem? Lūk, daži padomi!

 • Parādiet ne tikai savu pieredzi, bet arī savu personību – papildu savai darba pieredzei norādiet arī savas personīgās prasmes!
 • Neizmantojiet  standarta CV – pielāgojiet CV darba sludinājumam un tajā lietotajai terminoloģijai, piemēram, ja sludinājumā tiek meklēts cilvēks ar personālvadības pieredzi, parādiet, ka jums šāda pieredze ir, arī tad, ja tā nav iegūta medicīnas jomā.
 • Pārliecinieties, ka CV nav pārāk garš (vēlams viena lapa) un ka tajā nav gramatikas un stila kļūdu.
 • Palīdziet ieraudzīt svarīgāko – CV dizainā īpaši izceliet to informāciju, kas darba devējam obligāti jāpamana, piemēram, ar ikoniņām, izceltu tekstu, rāmīšiem.
 • Un visbeidzot – atcerieties, ka CV ir jūsu vizītkarte – tam jābūt perfektam un jāatšķiras no citiem. Jā, tieši tik vienkārši?

Vēlaties apskatīt desmitiem profesionāli sagatavotus CV un izvēlēties sev piemērotāko? Apskatiet mūsu lapā pieejamos māsu CV paraugus! Un ticiet mums – tā būs jūsu ceļazīme uz sapņu darbu!

Papildiniet savu CV ar motivācijas vēstuli

Motivācijas vēstule nav tikai lapiņa, kas papildina jūsu CV. Tā ir vieta, kur varat atklāt savu motivāciju strādāt konkrētā uzņēmumā, kā arī plašāk aprakstīt savu personību un iemeslus, kāpēc esat piemērotākais kandidāts.

Nekad neesat rakstījis motivācijas vēstuli? Nesatraucieties. Mēs esam par to padomājuši. Izmantojot mūsu māsu CV veidnes, jūs iegūsiet pieeju arī mūsu sagatavotajiem motivācijas vēstuļu paraugiem. Jums tikai atliks sagatavot informāciju, par pārējo parūpēsimies mēs.

Biežāk uzdotie jautājumi

Kāda ir biežāk pieļautā kļūda, rakstot medmāsas CV?

Viena no biežāk pieļautajām kļūdām ir standartizēta medāsas CV izmantošana visiem darba sludinājumiem. Lai arī varētu šķist, ka medmāsas visur veic vienu un to pašu darbu, tā tas gluži nav. Ja tiek meklēta operāciju māsa, tad noteikti jāuzsver sava pieredze tieši šajā jomā, taču ja uzņēmumam nepieciešama vecākā medmāsa jeb virsmāsa, jāparāda ne tikai savas medicīnas prasmes, bet arī komandas vadības prasmes, kas noderētu vadītāja amatā. Otra bieži pieļauta kļūda ir nepietiekama informācija par iepriekšējo darba pieredzi un pienākumiem, piemēram, CV norādīti tikai uzņēmumi un pieredzes ilgums, bet nav informācijas par veiktajiem pienākumiem. 

Kā sagatavot medmāsas CV, kas atšķirsies no citiem?

Izvēloties nākamo darbinieku, darba devējs noteikti pievērsīs uzmanību kanditāta izglītībai un iepriekšējai darba pieredzei, taču, jūs varat izcelties starp citiem līdzīgiem kandidātiem ar atšķirīgu CV dizainu.

Mūsdienās CV vairs nav tikai balta lapa ar klasiski izvietotu melnu tekstu. Ir pieejami simtiem dažādi CV dizaini, kas ļaus jums vizuāli efektīvāk izcelt un parādīt savas spēcīgākas puses. Ja neprotat veidot dizainu pats, izmantojiet kādu no mūsu piedāvātajiem māsu CV paraugiem! Jums tikai jāsavada infromācija, mēs sagatavosim CV, kas atšķirsies no citiem!

create cv

Līdzīgi raksti